İngilizce Ne Kadar Gerekli?

Bu konuyu okuyanlar

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
İngilizce'nin gerekliliği kişinin durumuna bağlı.Ancak şunu da kabul etmek gerekir ki, İngilizce bu devrin "lingua franca" sı yani ortak anlaşma dili.

Gerçi istisnai durumlar da yok değil.Örneğin, Fildişi Sahillerinde de kimse ingiilizce bilmiyor, fransızca kullanılıyor.

Bana gelince hem iş hem de aşk hayatında sorun yaşamamak için bilmek, konuşmak ve geliştirmek zorundayım. :) Çünkü müstakbel eşim Malezya'lı ve oraya yerleşeceğim ilerde inşAllah.
içgüveysi olucan yanii:closedeyes:

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
içgüveysi olucan yanii:closedeyes:

Yok canım ne alakası var :p

İçgüveysi dediğin maddi olarak sığınmak demektir.İşimi gücümü ben ayarlıycam, evlilik için tüm masrafı ben çekicem (ki son hesaplarıma göre sadece kız istemeye gitmek için 20000 TL gerekiyor :D )
orada ayrı bir şehirde ayrı bir evde oturacağım.

Yani burda evlensem daha az masrafım olurdu.Böyle iç güveysilik mi olur :D

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Yok canım ne alakası var :p

İçgüveysi dediğin maddi olarak sığınmak demektir.İşimi gücümü ben ayarlıycam, evlilik için tüm masrafı ben çekicem (ki son hesaplarıma göre sadece kız istemeye gitmek için 20000 TL gerekiyor :D )
orada ayrı bir şehirde ayrı bir evde oturacağım.

Yani burda evlensem daha az masrafım olurdu.Böyle iç güveysilik mi olur :D
20bin istemek için onlarda vermek için bi okadar ister sen bitmişin arkadasım:D
bence sığınmak daha mantıklı sığınma iste sen kız isteme:clap:

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Türk isterse başarır. :)))

Gördüğüm kadarıyla Malezya ticareti Çinlilerin elinde ve ülkenin en zenginleri Çinliler.Gidip orayı ele geçireceğim. :))

Windows7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer mesleğiniz yazılım, donanım gibi teknik bir konuysa özellikle yabancı kaynakları anlayabilmek ve takip etmek için İngilizce şart.

Ama lütfen kendi dilimiz Türkçe'ye gereken özeni göstermeyi ihmal etmeyelim.

Mia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eğer mesleğiniz yazılım, donanım gibi teknik bir konuysa özellikle yabancı kaynakları anlayabilmek ve takip etmek için İngilizce şart.

Ama lütfen kendi dilimiz Türkçe'ye gereken özeni göstermeyi ihmal etmeyelim.

Katılıyorum. Yabancı Dil öğrenmek gerekli ancak insanın ana dilini kurallarına uygun kullanması daha önemli bir konu.