İnca mı Skystar mı Avermedia tv kartı mı?

Bu konuyu okuyanlar

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Tavsiyeniz hangisi,pc yi en az yorsun,şifreli kanalları çözsün uydudan download la bütün kanalları yani,maçları uydudan açamıyorum bari burdan açim istiyorum,kumandalı olsun mümkünse

Kartı digital tv olarak alıcam uydu için sadece,hangisini önerirsiniz lütfen sebebleri belirtiniz ve özellikleri mümkünse lütfen

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
avertv öneririm. ben kulanıyorum memnunum. kumandası da gayet güzel. (zaten kumansadız kart yok artık piyasada) pc yi de yormaz. ancak şifre çözme, maçları açma işi tv kartının değil, kullandığın yazılımın yapacağı birşeydir. avertv nin kendi yazılımı şifre çözmez. bunun için progdvb, dvbdream gibi yazılımlar ve bu yazılımlarla uyumlu pluginler vardır. fakat bunları kullanarak da digiturk, d-smart şifresi çözemezsin. sadece ntv, trt gibi kanallarda yayınlanan yabancı lig maçlarının basit biss şifrelerini (1000000000 gibi) çözebilirsin. bir de avrupa uydularında bir takım film ve yetişkin kanalları mevcut. onları da zaman zaman çözebilirsin. zira şifreleri sürekli değişir bu kanalların.
eğer sırf pc den uydu tv izlemek için almak istiyorsan al. ancak şifreli yayın izlemek için boşuna heveslenme. onu ancak dreambox markalı uydu receiver ile yapabiliyorlar. ama hiç denemedim nasıl? internette arartırsan forum sitelerinde bulursun.
bunun yanında, hiçbir tv kartı, kullanım kolaylığı olarak uydu receiver rahatlığı sunmaz.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Avermedia çok ama çok köklü bir şirket. Bu köklülük onlara her zaman başarı sağladı. Skystar yeni ama yine de kaliteli. P3 ler varken Fly ile Aver çatışırdı gerçi aver her zaman kalite idi ama. Ben Aver kullandım ve inanılmaz memnun kalmıştım. Sky ne kadar iyi olsa da Aver bambaşka :)

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
skystar2 kullandım öneririm

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Skystar 2 den şaşma derim. Ayrıca dikkat edin Skystar 3 diye bişey yoktur.

Başka bir firma skystar adıyla piyasaya girip köşeyi dönmeye çalıştı ama tutmadı.

Alabilirseniz SKYSTAR 2 2.8 şuan güncel kart.

Ben 2003 yılından beri kullanıyorum ve herhangi bir problemim olmadı. Sadece kullandığınız DiseqC, kablo kaliteli olmalıdır.

MagNiFiCenCe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
skystar2 falan al kafan rahat etsin kanal çözme işini çook iyi bilmen lazım yanlız

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
diğer arkadaşlarında dediği gibi bencede skystar 2:)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bilgisyarın donanım olarak iyi ise skystar2 2.8 den şaşma yok donanım kötüyse hüsrana uğrarsın özellikle düşük ram ve işlemcilerde donmalar yaşarsın kanal geç açılır tavsiyem en 1Gb ram ve en az p4 3Ghz işlemci ve üstleri olsun yıllardır skystar2 ve progdvb ikilisini kullanıyorum memnunum

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
skystar 2 yaklasık 6 yıldır kullanıyor şuana kadar hiç sorun çıkmadı tavsiye ederim.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
İnca'yı bilmiyorum ama diğer ikisinin çok iyi olduğunu biliyorum.

Skystar2'nin yüksek özellikleri olduğunu söylediler.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Hiç unutmam skystar 2 tv kartını aldım eve geldim taktım yükledim bilgisyara bağladım LNB ye iki gün uğraştım çektiremedim o zaman adsl yok dial up bağlantının süresinden fazla bilgiye ulaşamıyorum skystar 2 o kadar yaygında değil şimdiki gibi powerinstall felan da yoktu neyse olacak gibi değil kucakladım kasayı ankara kızılay, selanik cad, kızılırmak sok, strazburg cad, maltepe sihhiye ne kadar bilgisayarcı var hepsini gezdim kimi uydu yok yapamayız kimi hiç yapmadım bilmiyorum dedi mecbur eve geldim uzun uğraşlardan sonra olayı çözdüm beni bu kadar uğraştıran bu kartı yinede çok seviyorum iyiki almışım ve iyikide avermedia almamışım

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
aver ve sky arasında kararsızım

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
aver ve sky arasında kararsızım
ben daha önce de söyledim, aver tv den şaşma derim.
zira bir donanımı güçlü kılan arkasındaki firmanın yazılım desteğidir. avertv nin kedi yazılımı mevcut (aver tv 6.0.11 güncel sürümü. inernet sitesinden yeni güncel sürümler de yayınlanınca indiri kullanırsın.) ancak bunun yanında progdvb vb yazılımları da kullanabilirisin. ancak skystar ın kendi yazılımı yoktur. kutusundan progdvb çıkar. prog dvb, piyasadaki tüm tv kartları için üretilmiş, ücretsiz dağıtılan (ki pro sürümü ücretli!!!) bir üçüncü parti yazılımdır. şimdi düşün, o kadar para verip kart alacaksın, adamlar içine kendi üretimleri bir yazılım koymayacaklar! üstelik pro sürüm için bir de üste para istenecek senden! eğer bu sana mantıklı geliyorsa skystar al. bana gelmiyor çünkü.

ben daha önce avertv studio 203 analog kart kullandım. çok memnun kaldım. sonra dijitale geçince önce avertv dvb-s pro aldım. kanal bulmada sıkıntı yaşadım. aldığım yere verip skystar aldım. eve getirdiğim gibi geri götürüp tekar aver tv dvb-s pro aldım. bi kere skystarda kumandası için ayrı sürücü kurmak gerekiyordu. kumanda alıcı kablosu çok tuhaftı üstelik. avertv de kumanda alıcısı direk tv kartına bağlanıyor. böylece kumanda için ayrı sürücü kurman gerekmiyor. kutunun içinden çıkan cd içindeki yazılımı kurman yeterli. zaten yazılımı kurarken tüm sürücüler otomatik kuruluyor.
bunun yanında hazır kanal listesi istersen World of Satellites II yazılımı var. onu kurunca satcodx.com üzerinden tüm uydular için güncel kanal lsitesi indirebiliyorsun. zira avertv sadece .sdx uzantılı liste formatını destekliyor. bu aver tv nin eksi tarafı. zira progdvb için güncel kanal listeleri internette daha kolay bulunuyor. gerçi istersen progdvb de kullanırsın dediğim gibi. aver ın kendi yazılımını kullanman şart değil. bunun yanında ben avertv yazılımı ile tüm kanalları zaten buluyorum. şimdiki yazılım versiyonu sorunsuz. hazır kanal listesine hiç gerek duymuyorum.

son olarak tavsiyem aver tv trinity. hem dijital, hem analog, hem karasal sayısal yayınları alabiliyorsun. fm radyo da var. ben yeni kart alırsam bunu alıcam. linki burada.

bunun dışında kart internetten alırsan iyi olur. memnun kalmazsan iade edip başka bir kart alırsın.

kolay gelsin. umarım yardımcı olabilmişimdir.:)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
linke girdim güzelmiş hepsi birarada tamda istediğim gibi,bizim pc ciye sipariş ettiriyorum her şeyi,nolur nolmaz diye,aracım o:D