IMEI Sorgulattım, Sonucunu anlamadım

Bu konuyu okuyanlar

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar aşağıdaki resimde HTC-10 'un IMEI numarasını sorgulattım. Hepsiburada'dan almıştım ve satıcı kısmında Hepsiburada yazıyordu. Yani HTC'nin ana sayfasında bulunan resmi satıcılarından birisi.
Ama IMEI sorgulattığımda aşağıdaki resimdeki gibi ithalatçi imei falan yazıyor.Ne demek istediğini anlamadım.
Anlayan birisi yorumlarsa çok mutlu olurum. (Kafam karıştı çünkü)

aXN4Q5.png

BigFood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tüm telefonlar ithalat yolu ile kaydediliyor telefonun imeisinde bir sorun yok kayıtlı, eğer resmi olarak htc ye ait olup olmadığını öğrenmek istiyorsan htc nin müşteri hizmetlerini araman gerekiyor, onlar yardımcı oluyorlar, ben de geçenlerde s7 almıştım aynısı yazıyordu, samsungu aradığımda bir sıkıntı olmadığını öğrendim, hatta şu gear vr kampanyasına katıldım onaylandı demekki samsungun kendi ithalatı. Aynısı htcde de geçerlidir diye düşünüyorum sonuç olarak htc nin türkiye şubesi de ithal ediyor telefonları.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Tüm telefonlar ithalat yolu ile kaydediliyor telefonun imeisinde bir sorun yok kayıtlı, eğer resmi olarak htc ye ait olup olmadığını öğrenmek istiyorsan htc nin müşteri hizmetlerini araman gerekiyor, onlar yardımcı oluyorlar, ben de geçenlerde s7 almıştım aynısı yazıyordu, samsungu aradığımda bir sıkıntı olmadığını öğrendim, hatta şu gear vr kampanyasına katıldım onaylandı demekki samsungun kendi ithalatı. Aynısı htcde de geçerlidir diye düşünüyorum sonuç olarak htc nin türkiye şubesi de ithal ediyor telefonları.
peki ithalatcı garantili yada resmi Türkiye garantil olduğu garanti belgesinde mi yazıyor ?

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
peki ithalatcı garantili yada resmi Türkiye garantil olduğu garanti belgesinde mi yazıyor?

BigFood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung cihazlarda kutu üzerindeki samsung etiketi ve garnati belgesindeki samsung mühürü ile belli oluyor fakat htc cihazlarla ilgili bir fikrim yok, ben cihazı ucuza almıştım, daha telefonu açmadan samsung ile görüştüm eğer bir sorun çıkarsa iade etmek için samsung müşteri hizmetleri yardımcı oldu şuan sıkıntısız kullanıyorum cihazımı.

Reaksiyon puanı
2,554
Hocam sen bir ara 2. El telefon falanda al ya senden güzel bir araştırma listesi çıkar bence çok faydalı olur :D

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Normal.Türkiyede üretilmeyen her cihazda ithalat yoluyla kaydedilen imei yazar.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Playstore'da buna uygun bir uygulama vardı onu indir sor,olmadı yanında Sony E4g,Z serisi falan kullanan varsa onlara söyle sorgulasınlar.;)