Imeı kaydı

Bu konuyu okuyanlar

Aktrnbrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Ben Almanyadan iphone XS getirtmeyi düşünüyorum. Bu telefonu kendi adıma, Gürcistan yurda giriş belgem üzrine kayıt ettirebilir miyim ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar. Ben Almanyadan XS getirtmeyi düşünüyorum. Bu telefonu kendi adıma, Gürcistan yurda giriş belgem üzrine kayıt ettirebilir miyim ?
Muhtemelen kaydedersin yalnız unutma telefon yalnızca passaportun sahibinni üzerine kayıtlı hatlar ile çalışacak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu sebepten dolayı kendi adıma kaydettirmek istiyorum. Fakat, telefonu yurda sokan kişi ben olmayacağım ve Almanya’dan gelen cihazı gürcistan üzerinden kaydettirebileceğim konusunda bazı bazı şüphelerim var. Telefonun getirildiği ülkenin giriş belgesine kaydettirilme zorunluluğu var mı acaba bilginiz var mı ?
Bilgim yok.
XS alasıya bu maceraya giresiye kadar Türkiye'den bir cihaz alın bence. 6000-7000 TL'ye İPhone 11 gelebilir. S10 Plus da var.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
telefonun nereden geldiğinin önemi yok. istersen amerikadan getir. önemli olan, pasaportuna kaydettireceğiniz kişinin ülkeye girişinin üzerinden 120 günlük süre geçmemiş olsun. Ayrıca yine pasaportuna kayıt yaptıracağınız kişinin 3 yıl içerisinde pasaportuna telefon kaydettirmemiş olması gerekiyor.

pasaportuna kayıt yapacağınız kişinin e devleti üzerinden yapmanız gerekmekte.

internette tonla pasaport hakkı satan insan var, adam yurt dışına gitmiş gelmiş telefon getirmemiş, pasaport hakkı boşa gitmesin diye satıyor. yani önemli olan yurt dışına gitmiş gelmiş bir pasaport, nereye gittiği, kimin gittiği önemli değil.

Aktrnbrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonun nereden geldiğinin önemi yok. istersen amerikadan getir. önemli olan, pasaportuna kaydettireceğiniz kişinin ülkeye girişinin üzerinden 120 günlük süre geçmemiş olsun. Ayrıca yine pasaportuna kayıt yaptıracağınız kişinin 3 yıl içerisinde pasaportuna telefon kaydettirmemiş olması gerekiyor.

pasaportuna kayıt yapacağınız kişinin e devleti üzerinden yapmanız gerekmekte.

internette tonla pasaport hakkı satan insan var, adam yurt dışına gitmiş gelmiş telefon getirmemiş, pasaport hakkı boşa gitmesin diye satıyor. yani önemli olan yurt dışına gitmiş gelmiş bir pasaport, nereye gittiği, kimin gittiği önemli değil.
Telefon önümüzdeki hafta almanyadan gelecek. Ben telefon geldikten sonra Gürcistana giriş çıkış yapacağım. Telefonu bu giriş belgesine kaydettireceğim. Bu durumda herhangi bir sıkıntı yaşamam doğru anlamış mıyım ?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Valla aynı şeyi bende düşündüm sonra garanti olayı ve rakam da 600 TL oynadı onun için geldim tr den aldım.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Telefon önümüzdeki hafta almanyadan gelecek. Ben telefon geldikten sonra Gürcistana giriş çıkış yapacağım. Telefonu bu giriş belgesine kaydettireceğim. Bu durumda herhangi bir sıkıntı yaşamam doğru anlamış mıyım ?

aynen öyle. gürcistan bildiğim kadarıyla pasaport şartı aramıyor, nüfus cizdanıyla giriş yapabiliyosun. döndükten sonra e devlete girip imei kaydet menüsü üzerinden " Yurda Giriş Yapılan Belge Türü" sekmesinden "nüfus cüzdanı"nı seçerek yapabilirsin.

Aktrnbrs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla aynı şeyi bende düşündüm sonra garanti olayı ve rakam da 600 TL oynadı onun için geldim tr den aldım.
İkinci el alacağım için çok fark ediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynen öyle. gürcistan bildiğim kadarıyla pasaport şartı aramıyor, nüfus cizdanıyla giriş yapabiliyosun. döndükten sonra e devlete girip imei kaydet menüsü üzerinden " Yurda Giriş Yapılan Belge Türü" sekmesinden "nüfus cüzdanı"nı seçerek yapabilirsin.
Tamamdır. Çok teşekkür ederim. İmei kayıt harcı haricinde bir ödeme yapacak mıyım ?