imansız bir nesil yetişiyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Bir plazada çalışıyorum, bayanlar açık saçık giyiniyorlar, gögüsleri açıkta, mini etek, makyajlar

Onların yerine ben utanıyorum, bu medeniyet değil

Millette iman kalmamış, haya, edep imandan gelir.

Birşey söylesen gerici,yobaz derler

Kendilerini rezil ediyorlar, soytarı gibi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yahu size ne kardeşim kadınların nasıl giyineceğinden ya. Rahatsız ediyorsa seni bakmazsın olur biter. Bu ülkede yaşayan herken dini kuralları en iyi şekilde uygulamak zorunda mı? İman ve Müslümanlık Allah ile kişiyi alakadar eder başkasını da bağlamaz. Bu ülkede bunlarda ziyade çocuğa tecavüz, kadına tecavüz, hayvana tecavüz, kadına şiddet gibi konuların konuşulması lazım. Bunları da mı yeni nesil yapıyor kardeşim. Kaç yaşında imamlar çocuğa tecavüz ediyor sesiniz çıkmıyor. Hayvanları göz göre göre öldürüyorlar ses yok. Kaç tane kadın sapık erkek arkadaşı veya eski kocası yüzünden sokağa çıkamıyor bunlara ses yok. Kaç tane kadın bu yüzden öldürülüyor veya şiddet görüyor buna ses yok. Sorgulanacak başka şeyler var kimin ne giyip ne sürdüğü kişiden başka kimseyi alakadar etmez yobazlığın alemi yok.

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Dini rahatlığını yaşamak istediğiniz ülke neresi diye düşünürsen orada yaşa yok bana uymaz dersen herkesin düşüncesine saygı ile yaklaş herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda değil, kendini çok zorluyorsan meslek değiştir yada elinde ise binanı değiştir.
Kendi imanın ne kadar ki başkasını sorguluyorsunuz, önce kendi nefsinizi yenin

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ne söylüyorsunuz acaba o insanlara??? Sizin yerinize ben utandım...
-Hşşşş
-evet
-çatal aran gözüküyor, kapat istersen!!!!

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Ne ne ne ne.....
Bakın sizi samimi konuşucam ben 1 hafta önceden dini terkettim ve ateist olmaya karar verdim ve tüm dini kitaplara sorguladım herşeyi sorguladım ve ateistlik aklıma en yatkanıydı ve ateisttim ben hiç kimseye yahudi hristiyan budist müslüman hepsine saygı duyarım ve nasıl giyinirse giyinsinler bu benim umrumda değil açıklık getirmek istedim şimdi sizin dediğinize dönelim;

Hocam ilk olarak sizene? insan istediğini giyer özgür bir ülkede yaşıyoruz ister çıplak bile gezer mini etek de giyer istediğini giyer ve imansız diyorsun herkes müslüman değil bi kere beyfendi birde rezil ediyorlarmış bence siz ilk kendi adabınızı düzeltin adap madap diyorsun ama millette karışıyorsun ilk siz adap öğrenin ve konuşun....

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ne ne ne ne.....
Bakın sizi samimi konuşucam ben 1 hafta önceden dini terkettim ve ateist olmaya karar verdim ve tüm dini kitaplara sorguladım herşeyi sorguladım ve ateistlik aklıma en yatkanıydı ve ateisttim ben hiç kimseye yahudi hristiyan budist müslüman hepsine saygı duyarım ve nasıl giyinirse giyinsinler bu benim umrumda değil açıklık getirmek istedim şimdi sizin dediğinize dönelim;

Hocam ilk olarak sizene? insan istediğini giyer özgür bir ülkede yaşıyoruz ister çıplak bile gezer mini etek de giyer istediğini giyer ve imansız diyorsun herkes müslüman değil bi kere beyfendi birde rezil ediyorlarmış bence siz ilk kendi adabınızı düzeltin adap madap diyorsun ama millette karışıyorsun ilk siz adap öğrenin ve konuşun....

Adam bakıp bakıp tuvalete gidip en son gelip burda tövbe çekiyor. Bizede ermişin dibi kaldı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bu konu kilitlenmeli, bilerek böyle bir konu açılıyor, bu konuyu açan kişinin kim olduğu yönünde tahminlerim var ama emin olmadığımdan yazmak istemiyorum. Seçim öncesi nifak aşılamak, forum üyelerinin hassas olduğu konularda bi kaşık suda fırtınalar kopsun, herkes tekrar ayrışsın, kavga ve gürültü kopsun diye, hakaretler için ortam zemin yoklansın diye açılmış bir konu olduğunu düşünüyorum... TUZAK bence! Konuyu yazanın yazdığından tam tersi farklı bir anlayışta olmadığını bana kim kanıtlayabilir?

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Valla müslüman adamım 30'a geldim ama soğudum cidden bunlar yüzünden bu sapkınlar ne ayak hem bakıp azıp hem kötüleme bunların psikolojiside o biçim olmuştur, bu memlekette karakter analizi zor.
Bu arada 30 yaşınıza geldiyseniz ben size abi demeliyim :D 16'yım ben neyse

Haklısın

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Bu konu kilitlenmeli, bilerek böyle bir konu açılıyor, bu konuyu açan kişinin kim olduğu yönünde tahminlerim var ama emin olmadığımdan yazmak istemiyorum. Seçim öncesi nifak aşılamak, forum üyelerinin hassas olduğu konularda bi kaşık suda fırtınalar kopsun, herkes tekrar ayrışsın, kavga ve gürültü kopsun diye, hakaretler için ortam zemin yoklansın diye açılmış bir konu olduğunu düşünüyorum... TUZAK bence! Konuyu yazanın yazdığından tam tersi farklı bir anlayışta olmadığını bana kim kanıtlayabilir?
yeni açılmış hesapta değil o kadar ekimde açılmış

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Allah muhafaza bunlar benden uzak olsun, önce biri konu açar sonra başkası gelir tutmayınca malum bir kişi der. Lütfen biraz dürüstçe kim olduğunu söyleyin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Allah muhafaza bunlar benden uzak olsun, önce biri konu açar sonra başkası gelir tutmayınca malum bir kişi der. Lütfen biraz dürüstçe kim olduğunu söyleyin.
Dürüstçe yazdım zaten, tahminim var ama emin değilim ve bu yüzden kim olduğunu yazmak yerine niyetini okuyabildiğimi yazdım... Bilmem anlatabildim mi...

Ayrıca ima ettiğiniz gibi de kimse kimseyle danışıklı dövüş yapmıyor, beni siz kim zannediyorsunuz... Ben lafımı haklıysam eğer direkt söylerim, söylemişimdirde!

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
bu adamın kaçıncı hesabı la bu. benzer kullanıcı adlarıyla gelip hep aynı konuları açıyor, millet de delinin attığı taşı çıkarma misali birbirine giriyor. trol arklar bu eleman, her şeye atlamayın hemen.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Moderatörlerin konuyu açıldığı gibi kapatıp bu tip kişileri uzaklaştırması gerekir ama şahsın aktroll olduğuna eminim ters etki demeyin hiç

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Kadınların giysilerinden önce hem İslami açıdan, evrensel ahlak ilkeleri açısından bu ülkenin çok daha vahim sorunları var. Ahlak kavramı tüm toplumu ilgilendiren, çok kapsamlı bir kavramdır. Aile ahlakı, iş ahlakı, çevre ahlakı, birey ahlakı, siyasal ahlak vs. bunlara hiç önem vermezken kadınlar göğüs dekoltesi ile dışarı çıktılar diye imansız bir nesil mi yetişiyor? Dünyanın gelişmiş ülkelerine bir bakın; sizin imansız nesil yetişiyor deyip hayıflandığınız konu hiç umurlarında değil, öyle bir dertleri yok, ama diğer konuların birçoğunda üst düzey duruş sergileyerek medeniyetlerini yüksek düzeylere çıkarıyorlar. Bu yüzdendir ki müslümanlar şeriat isterken hristiyan ülkelerine göç etmek için fırsat kolluyorlar.
Adam cennete gitmek için kurban kesmeye niyetleniyor, hayvan kaçamasın diye bağlarını kesiyor. İşte din, ahlak, vicdan anlayışı ülkede.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Dezenformasyon, yanlış veya doğruluğu bulunmayan ve kasıtlı olarak yayılan bilgi. Hasmı rencide etmeyi, aşağılayıp küçük düşürmeyi amaçlayan Karşı propaganda ile benzerlik taşır. Sahte belge, el yazısı, fotomontaj ve montaj filmler ile fabrikasyon istihbarat ve dedikoduların duyurulması gibi yöntemleri bulunur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...