İlginç bir sorun. Kafayı yiyecem.

Bu konuyu okuyanlar

danger1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar ben bu işten birşey anlamadım. Olayı net şekilde özetlemek istiyorum.

2 monitör var biri kardeşimin bunlar ve benim ekran kartı Msi GTX 1060

1- Acer 1 ms 75 hz
2- Asus 1 ms 60 hz

Ben uzun zamandır asus kullanıyorum. Netflix sitesinde iken sayfa yenile yaptığımda ekran gidip geliyor. Her yenilememde oluyor. Kablo değiştim gene aynı. Daha sonra kardeşimin Acer olanı taktım 1 defa bile gidip gelme olmadı. Acaba monitör sorunlu mu diye kardeşimdeki laptopda benim monitörü taktık 1 defa bile gidip gelme yapmadı.

Yani bu asus monitör benim kasa da takılı iken ne diye gidip geliyor görüntü? Sadece netflix değil gezinirken oyun oynarken de arada bir oluyor?

danger1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Halen sorun devam çözüm bulamadım. :( GÜNCEL.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
model tam ismi kodu nedir? akıllı tarama, koruma özelliği olabiliyor...

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
hdmi monitör ya da kablo çok seçer. başka portu varsa onu deneyin derim.

danger1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
model tam ismi kodu nedir? akıllı tarama, koruma özelliği olabiliyor...

VE248HR | Monitör | ASUS Türkiye

Ekran bu ama uzun süredir böyle birşey yapmıyordu. Her şeyi denedim sadece benim kasa da yapıyor.

hdmi monitör ya da kablo çok seçer. başka portu varsa onu deneyin derim.

3 dp 1 hdmi var ekran kartında o da ayrı bişey :D Kablo denedim. Farklı bilgisayarda problem yapmıyor nedense. Acaba sadece sistemsel birşey olabilir mi ?

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
bilemiyorum. bazen sürücü ile de alakalı olabiliyor.
misal benim philips marka monitörüm de amd ekran kartı takınca kartın yanında gelen sürücü ile ses vermiyor. ille microsoft driveri istiyor.
dp de aynı sorunu tekrarlıyorsa ya monitör ya ekran kartını değiştirmekten başka şansın pek yok gibi. ya da sürücü kovalayacaksın

danger1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bilemiyorum. bazen sürücü ile de alakalı olabiliyor.
misal benim philips marka monitörüm de amd ekran kartı takınca kartın yanında gelen sürücü ile ses vermiyor. ille microsoft driveri istiyor.
dp de aynı sorunu tekrarlıyorsa ya monitör ya ekran kartını değiştirmekten başka şansın pek yok gibi. ya da sürücü kovalayacaksın

hmm. Aslında sürücü nvidia'nın kendi orjinali ekran kartında sorun yok galiba tüm sıkıntı nvidia sürücüsüyle alakalı. Ama şuda var. Ekranı laptoba bağlıyorum o da nvidia. Benim sanırım ekran modeliyle birlikte nvidia'ya bir şekilde mail ulaştırmak olacak. Yada idare edecem. Allahtan şuanlık sadece Netflix sitesinde bunu yapıyor. Henüz başka yerde rastlamadım.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
hmm. Aslında sürücü nvidia'nın kendi orjinali ekran kartında sorun yok galiba tüm sıkıntı nvidia sürücüsüyle alakalı. Ama şuda var. Ekranı laptoba bağlıyorum o da nvidia. Benim sanırım ekran modeliyle birlikte nvidia'ya bir şekilde mail ulaştırmak olacak. Yada idare edecem. Allahtan şuanlık sadece Netflix sitesinde bunu yapıyor. Henüz başka yerde rastlamadım.
sadece netflix de ise ondan dolayı da olabilir. netflix e mesaj çek ya da başka tarayıcıdan girmeyi dene.

danger1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
sadece netflix de ise ondan dolayı da olabilir. netflix e mesaj çek ya da başka tarayıcıdan girmeyi dene.

Tüm tarayıcılar aynı. Ekran laptopda takılı iken netflixde sıkıntı çıkarmıyor :D Bulacam çözümü az kaldı yetmedi format atcam öyle bakacam

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,967
Kesin Bir çözüm var. Kardeşinle monitörü değişin konu kapansın. Kendini boşuna yorma işte

danger1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kesin Bir çözüm var. Kardeşinle monitörü değişin konu kapansın. Kendini boşuna yorma işte

Değişmekte problem yok. Sonuçta bu bir problem bunu başkası da yaşayabilir. En azından çözüm bulursak daha iyi olur. Bendeki TN panel onun IPS. TN panele alışığım ben :D Format atacam bir ara çünkü Pubg Mobile emülatöründe oyunda sıkıntı çıkarıyor bazen. Ondan sonra tekrar kontrolleri sağlayacak driver deneyerek.