İleriye dönük Akıllı Telefonlara Ne Gibi Donanım Ve Özellik Eklenebilir Sizce?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar hepinize merhaba

Günümüzde kullandığımız mobil cihazların durumu ve konumu ortada hepimiz bir tüketim çılgınıyız
yeni bir model çıktığında ilk sahip olmak isteyen kişilerdeniz
öyle olmasak bile sahip olduğumuz ürünler hakkında keşke şu özelliği daha olsa diyoruz.
Herşeyi bir kenara bırakıp yeni çıkacak ve ileriye yönelik cihazlara neler eklenebilir
hangi yazılımlar hangi donanımlar eklenebilir bu konu hakkında tartışalım istiyorum.

ekleyeceğimiz özellikler şahsi fikirlerimiz olmalı çok abartmamak kaydı ile elle tutulur kullanıcıların ilgisini çekecek şekilde olursa hepimiz açısından faydalı olur.

SİZDEN İSTİRHAM EDİYORUM MARKA FANBOYLUGU YAPILMASIN
Tamamen A Platformu B Platformu Dışında Tek Bir Platform Kabul Edip Ona Odaklanalım .

Konuyu Açan Kişi Olarak İlk Öneri Ve Tahmin Benden Gelsin O Halde:rolleyes:

SSD yani SOLİD STATE DİSK buda demek oluyor ki Cihazlarımız daha performanslı ve hızlı olacaklar bunun yanında ssd nin bize sunduğu nimetlerden olan daha düşük güç tüketimi ve ısı üretimi buda eşittir performans arkadaşlar.
özetlemek gerekirse ben SSD ve daha performanslı cihazlar diyorum

Peki şimdi mikrofonu size yöneltiyorum sizce neler eklenebilir hangi yazılımlar dahil edilebilir daha nereye gidebilir bu teknoloji nelerle karşılaşabiliriz?.

Admin Ve Yöneticilerden Bu Konunun Sabitlenmesini Arz Ederim
Amacına Ve Emeline Ulaşacağına Şahsım Adına Söz Veriyorum.
Sayemizde her parlak fikir can bulsun gerekirse firmalar bu fikirleri hayata geçirsin bizim içinde daha anlamlı daha sağlıklı cihazlar piyasaya sunulsun
:wink:

- - - Mesaj Güncellendi - - -
Bloother böyle bir konuyla giriş yaptım bir parlak fikirde senden bekliyorum :)

Ben yazılım değilde şu anda moda olan esnek ekranlardan esinlenerek şeffaf telefonlar bekliyorum. Kasalılar çağımızda kaba duruyor. Beklentim şeffaf telefon :)

Nasıl yapacaklarını bilmiyorum ama yapabileceklerini biliyorum mesela yazılıma odaklanarak düşük donanımla yüksek stabilite az pil gücüyle uzun çalışma süresi vb. gibi konularda ilerleyebilirler ama şu an yaptıkları işlemciyi Rami yükseltmek ekran çözünürlüğünü gereksiz yere arttırmak ve yazılıma uğraşmayıp yine kasan cihazlar yapmak

yıllardır beklenen ve her yeni iphone da olacağı iddia edilen şu projeksiyonlu klavye [video=youtube;YbT0xy_Jai0]http://www.youtube.com/watch?v=YbT0xy_Jai0[/video]

ayrıca 128 gb dahili hafıza olsa fena olmaz

bahsedilen şeyler bize aslında çokta uzak değil
tahminimce aslında var olan şeyler ama satış politikasına istinaden yavaş yavaş yemliyorlar bizi :D

Konsep telefonları incelerseniz neler eklenwceğini görürüz yavaş ya
evet bizde konuya vakıfısız izlediğimizde hem fikir oluyoruz fakat bu konuyu açmamdaki amaç
biz kullanıcılar olar beklentiler neler daha nereye gidebilir bu teknoloji ve daha neler eklenebilir
ben belirttim SSD dedim daha performanslı cihazlar daha az güc tüketimi ve daha az ısınma dedim
sizinde varsa böyle bir fikriniz buyrun paylaşın bizimle

Benim beklentim bi donanım eklenmesi değil de bir şey. O şey de bilgisayar gibi parçaları değişebilen telefonlar. Benim lise 2'nin sonlarında akıllı telefonlar yükselişini sürdürürken aklıma gelen bir şeydi. Acaba böyle bir şey olsa nasıl olurdu falan diye düşünürdüm. Sonunda gerçekleştirecekler. Bi an önce gerçekleştirsinler de tamamıyla kişiselleştirilebilir bir telefonumuz olsa.

Benim beklentim bi donanım eklenmesi değil de bir şey. O şey de bilgisayar gibi parçaları değişebilen telefonlar. Benim lise 2'nin sonlarında akıllı telefonlar yükselişini sürdürürken aklıma gelen bir şeydi. Acaba böyle bir şey olsa nasıl olurdu falan diye düşünürdüm. Sonunda gerçekleştirecekler. Bi an önce gerçekleştirsinler de tamamıyla kişiselleştirilebilir bir telefonumuz olsa.
öyle bir telefon zaten var donanımı eskiyince,yenisi ile değiştirebiliyorduk.şu anda site aklımda değil bir yerde görmüştüm herhalde dh de

Vücudum belirli yerlerine düşük frekansli çipler yerleştirilip vücuttan alinan bilgiler telefona veri olarak aktarılabilir kan değerleri şeker tansiyon yorgunluk derecesi gibi

Su anda ipione entegre edilen şeker ölçüm cihazları var

çok güzel şeyler geliyor
hepinizin klavyesine sağlık evet arkadaşlar buyrunuz konu sizin konunuz tartışalım ekleyelim tartalım biçelim
her kişiden illa birer ikişer öneri çıkacaktır buna inanıyorum

Yeni özellikleri bi yere bırakıp bataryayı geliştirmeleri gerek
6000-7000mAh bir batarya lazim ama tabiki ileride bu bataryada yetmiyecektir bu şu anki amiral gemilerin özelliklerindeki telefonlara lazim bir batarya 3-4 sene sonra buda yetmiyecektir 6GB ram 6-8 cekirdek islemci vs vs gibi telefonlada 6000mAh bataryada yetmez Bilmem anlatabildimmi
Kısacası batarya teknolojisi biraz önde gitmeli :)

Öncelikle batarya konusu hallolmalı. Bu iki şekilde gelişir, birincisi daha uzun ömürlü bataryalar. İkincisi daha az güç tüketen donanım, özellikle ekran.

stat counter