İktidar - Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Godless Alpha

Üyecik
Katılım
2 Ara 2018
Mesajlar
17
Puanları
3
Robert Greene - İktidar
Manipülasyon ustası olan Robert Greene ve psikoloji konusunda eserleriyle gündeme gelen Joost Elffers‘in başyapıtı. İlişkiler hakkında açığa vurduğu sırları yazdığı kitabını yayınlamıştık. Şimdi sırada daha fazlasını isteyenler için İktidar kitabı var. Neden mi daha fazlası? İktidar kitabında insanları manipüle ederek güç sahibi olmanın 48 yasasından bahsediyor. İnsanlara hükmetmek ve fikirlerinizi empoze etmek için manipüle etmeniz şart. Manipüleyi en açık ve anlaşılır şekilde öğrenebileceğiniz bir kitap. Artık başkaları tarafından manipüle edilmeyeceksiniz.

Bu kitap ne işinize yarayacak? Bu kitabı kimler okumalı? Bu kitabı herkes okumalı. Eskiden gücün tanımı bedensel güçtü. Bedeni güçlü olan hayatta kalıyor diğerleri ise ya ölüyor ya da güçlü olanın altında eziliyordu. Şimdi ise gücün tanımı değişti. Güç tamamen zihinsel. Güçlü bir zihne sahip olan birisi güçlü bedenleri yönetip istediği gibi kullanabilir. Bu yüzden kendisini kullandırtmak istemeyen, insanları tanımak isteyen, insanlara istediklerini yaptırmak isteyen herkes bu kitabı okumalı. Manipülasyonu öğrenmek ve uygulamak isteyenler bu kitabı okumalı.

İktidar kitabında 48 yasa ve o yasanın hikayesini anlatıyor. Tarih boyunca birçok güç sahibi insan bu yasaları bilinçsiz bir şekilde uyguladı. Robert Greene ve Joost Elffers ise her yasaya uygun tarihten bir kişiyi el alarak yasaları daha anlaşılır kıldı. Hatta uygulanması gereken yasayı uygulamayan kişilerin hikayesini de anlattı kitabında. Yasayı uygulayınca ve uygulamayınca neler olduğunu gözler önüne seriyor.
Bu kitabı okurken not defteri kullanmanızı öneriyorum. Her yasayla ilgili anladığınız kadarıyla not tutmalısınız. Yasa sayısı oldukça fazla bu yüzden unutmanız muhtemel. Her yasayı okuduğunuzda anladığınız kadarını not olarak almanız unutmanızı zorlaştıracaktır.

Robert Greene İktidar PDF indir
 
Üst
stat counter