İkinci el PS3 alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

rx8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,
Ps3 almak istiyorum ikinci el fakat daha önce hiç oyun konsolu kullanmadım yani cafeler hariç. Pek bilgim yok yani sadece oyunu açıp oynadım onun için detaylı bilgim yok. Sizden ikinci el ps3 alirken nelere dikkat etmem gerektiğini, neyi kontrol etmem gerektigini, hayat kurtarıcı(!) tavsiyelerinizi almak istiyorum. Birde kırık muhabbeti var bu ne oluyor? Şimdiden teşekkürler.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Kırık ps demek orjinal oyun istemeden internetten yada korsan dvd ile oyunların kurulumunu yapabileceğin anlamına geliyor. Ancak kırık ps ile oyunların online lobisine orjinal olmayacağı için giriş yapamazsın. Ps3 alırken neye dikkat etmem gerek dersen. Takdir edersin ki ps4 çıkalı bile yıllar oldu ve ps3 çok eski bir cihaz, dolayısıyla alırken makina ile deneme şansın varsa ki olacaktır diye düşünüyorum. Oyunlarla biraz zaman geçir, kolları falan bir kontrol et. Başkada neye bakabilirsin bilemiyorum, ps3 stabil çalışıyorsa öp başına koy satın al ama uygun bir fiyat şartıyla.

rx8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kırık ps demek orjinal oyun istemeden internetten yada korsan dvd ile oyunların kurulumunu yapabileceğin anlamına geliyor. Ancak kırık ps ile oyunların online lobisine orjinal olmayacağı için giriş yapamazsın. Ps3 alırken neye dikkat etmem gerek dersen. Takdir edersin ki ps4 çıkalı bile yıllar oldu ve ps3 çok eski bir cihaz, dolayısıyla alırken makina ile deneme şansın varsa ki olacaktır diye düşünüyorum. Oyunlarla biraz zaman geçir, kolları falan bir kontrol et. Başkada neye bakabilirsin bilemiyorum, ps3 stabil çalışıyorsa öp başına koy satın al ama uygun bir fiyat şartıyla.
Peki kırık bir cihaza orjinal oyun dvd si alsam girebilir miyim online mod'a ?

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Hayır giremezsiniz. Bildiğim kadarıyla orjinal dvd ps kırıksa çalışır ancak online tarafa bağlanamaz.

Yigkikt

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Kırık Olmamasına : Cd Okuyucusunun Çalışmasına : Kolların Orjinal Olmasına : Arızalı Olmamasına : Teknik Serviste İşlem Görmemiş Olmasına : Kablolarında Yırtık Kırık Vb Olmamasına Dikkat Et Ve Fİyat Olarak Şu An İçin 500 Ü Geçirme Ben Birkaç Ay Önce 12 oyun + ps4 superslim 2 kol 482 tl ye kapatım sorunumda yok . eğer ikinci elin iyisini bulursan sıfır ile aynı değerde ama daha ucuza kapatmış olursun