İkinci el laptop'um kaç para eder ?

İkinci el laptop'um kaç para eder ?

• 100,200 veya 300

Kullanılan: 3 60.0%
  • 300,400 veya 500

Kullanılan: 2 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

MeraklıBirisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Satıp farklı bir şeyler almayı planlıyorum.Çok para edeceğini düşünmüyorum ama yine de satacağım,sizce en fazla kaç para eder Note : Laptop 5 sene önce alındı sol shift tuşu bozuk onun dışında bir sorunu yok,sarj aletide sağlam ve orjinal. Özellikleri;
gW1aO5.png
Prb9l5.png
7NGz6Y.png
--- Gönderi Güncellendi ---
İlk kez konu açtığım için hatalarım olabilir,kusura bakmayın. :(

Son düzenleme:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir Samsung Ativ Book 9 Lite modelinden bahsediyoruz sanırım ?
Samsung Ativ Book 9 Lite review: 'Sleek' and 'budget' hard to mix
Zamanında sıfırı 1200TL'ye satılıyordu. İşlemci gücü çok düşük. Bir SSD'si var. 500 falan anca sanırım. Herkese göre bir laptop da değil bu. Müşteri bulmak zor buna. Benzer notebook ise yine aynı kapı. 200'e kadar düşürme, 300TL'ye XP makine satan var ülkemizde. En azından
Yakın tahmin di sanırım.
HP Pavilion Sleekbook TouchSmart 11-e010sg

Bir zamanlar vatanda satılıyordu. Düz 450TL iste. Pazarlıkta en fazla 300'e düş :D

Son düzenleme:

MeraklıBirisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir Samsung Ativ Book 9 Lite modelinden bahsediyoruz sanırım ?
Samsung Ativ Book 9 Lite review: 'Sleek' and 'budget' hard to mix
Zamanında sıfırı 1200TL'ye satılıyordu. İşlemci gücü çok düşük. Bir SSD'si var. 500 falan anca sanırım. Herkese göre bir laptop da değil bu. Müşteri bulmak zor buna. Benzer notebook ise yine aynı kapı. 200'e kadar düşürme, 300TL'ye XP makine satan var ülkemizde. En azından
Yakın tahmin di sanırım.
HP Pavilion Sleekbook TouchSmart 11-e010sg

Bir zamanlar vatanda satılıyordu. Düz 450TL iste. Pazarlıkta en fazla 300'e düş :D
Modeli:Acer aspire v5-122p

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Modeli:Acer aspire v5-122p
Yakın model. Sanırım performansı yüzünden satmak istiyorsun ? Let go'dan falan satmayı deneyebilirsin. Altına pazarlığa açığım yaz. 500TL koy misal. Muhakkak arayan olur pazarlık için. Baştan yüksek fiyat koy ve tak diye inme yoksa daha da indirmenin peşine düşebilir :D Nazik konuş falan, adama neden satmak istediğini mantıklı bir dille açıkla (3D modellemeye merak saldım, onun için özel bilgisayar toplayacağım. Bütçe açığım var ve bu da kenarda duruyordu), 400'e satarsın :p

MeraklıBirisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yakın model. Sanırım performansı yüzünden satmak istiyorsun ? Let go'dan falan satmayı deneyebilirsin. Altına pazarlığa açığım yaz. 500TL koy misal. Muhakkak arayan olur pazarlık için. Baştan yüksek fiyat koy ve tak diye inme yoksa daha da indirmenin peşine düşebilir :D Nazik konuş falan, adama neden satmak istediğini mantıklı bir dille açıkla (3D modellemeye merak saldım, onun için özel bilgisayar toplayacağım. Bütçe açığım var ve bu da kenarda duruyordu), 400'e satarsın :p
Yardımın için teşekkürler.Yarın gidip bir de bilgisayarcı ile konuşmayı planlıyorum eğer senin dediğin ücret kadar vermez ise dediğin gibi let go'dan satmaya çalışacağım.Tekrardan Teşekkürler.En son sonucu tekrardan bu konu altından haber vereceğim :):)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yardımın için teşekkürler.Yarın gidip bir de bilgisayarcı ile konuşmayı planlıyorum eğer senin dediğin ücret kadar vermez ise dediğin gibi let go'dan satmaya çalışacağım.Tekrardan Teşekkürler.En son sonucu tekrardan bu konu altından haber vereceğim :):)
Bilgisayarcı almaz ve alırsada belki 50 liradan falan almaya kalkar. Adamın çok müşterisi yok ve dükkanı çevirmekle birlikte kendi geçimini de sağlamalı. Aklı başında kimse kabul etmez. Yada 2. el rafta dursun mantığı ile iyi durumda bir bilgisayarı 50TL'ye alır. Ama;
sol shift tuşu bozuk
olmasından dolayı almayabilir.

MeraklıBirisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarcı almaz ve alırsada belki 50 liradan falan almaya kalkar. Adamın çok müşterisi yok ve dükkanı çevirmekle birlikte kendi geçimini de sağlamalı. Aklı başında kimse kabul etmez. Yada 2. el rafta dursun mantığı ile iyi durumda bir bilgisayarı 50TL'ye alır. Ama;

olmasından dolayı almayabilir.
Anladım.O zaman sabah erkenden satışa koyacağım.Teşekkürler:):)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
100 etmez çak çabuk ölüyor değeri.
2. el sitelerinde geziyor musun ? 100TL'ye sattıkları bilgisayarların hiçbiri çalışmıyor. Baya alın bunu tamir edin, kullanın diyorlar. Özellikleri çok düşük oluyor, şanslıysan çift çekirdek oluyor. Sapasağlam makineye naptın :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
2. el sitelerinde geziyor musun ? 100TL'ye sattıkları bilgisayarların hiçbiri çalışmıyor. Baya alın bunu tamir edin, kullanın diyorlar. Özellikleri çok düşük oluyor, şanslıysan çift çekirdek oluyor. Sapasağlam makineye naptın :D
bu yüzden para etmicek notebooklara 500-600 istiyorlar yükseltmeyin piyasayı...