İki Ekran Kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

suhdude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi forumlar. Laptop'umun özellikleri : i5 3210 2.5 ghz, 64 bit win10, 4 gb ram, ekran kartı 2 tane geforce 610m ve intel 4000. Gta 5'i low ayarlarda rahat 60 fps açmama rağmen oyunu oynadıktan 10 dk sonra launcher çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Okuduğuma göre oyun intel hd 4000'i görüyormuş ve ben bunu geforce 610m yapmak istiyorum. Fakat aygıt yazıcısında ikisi de aktif görünürken 4000'i devredışı bırakmamla birlikte pc bozuluyor (hiçbir şey çalışmıyor ekranda geziniyorum). Çözümü nedir ? Şimdiden teşekkürler

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekran kartlarının aralarında paylaşımlı olması avantajdır ve paylaşımlı olan birincil grafik işlemciyi devre dışı bırakırsan ikincil grafik işlemciden faydalanamazsın. Bu yüzden Inteli devre dışı bırakman seni sonuca ulaştırmaz. NVIDIA'ya ihtiyacı olmadığı zaman düşük güç tüketmek ve ısıyı düşürmek adına Intel grafik işlemcisine geçiş yapar. Yüksek grafik işlemci gücü duyulacak uygulamalar veya oyunlarda Intel topu NVIDIA ekran kartına atar. Aralarında sağlıklı geçiş yoksa uygulamaya veya oyuna sağ tıklayıp yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi ile çalıştır sorununun ne olduğu o zaman belli olur. Eğer sorun devam ederse Windows 10 x64 temiz format at sürücülerini laptop üreticisi kimse onun sitesinden kur sorun düzelecektir. Daha sonra NVIDIA'nın sitesinden 610m'in sürücüsünün güncelini indirebilirsin. Temiz kurulum tikini işaretlemeyi unutma.

suhdude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabın için sağol. Intel 4000'i kullandığını oyunun video ayarlarında gördüm. Nvidia ile çalıştırmayı deniyeceğim. Bir de laptop ablamın 4 yıldır format atmıyor öğretmen olduğu için gerek duymuyor zaten bütün sürücüler güncel.

suhdude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lanet olsun nvidia ile çalıştırmama rağmen gene çalışmayı durdurdu hatası verdi fakat bu sefer 10 dk daha fazla dayandı =D Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Cevabın için sağol. Intel 4000'i kullandığını oyunun video ayarlarında gördüm. Nvidia ile çalıştırmayı deniyeceğim. Bir de laptop ablamın 4 yıldır format atmıyor öğretmen olduğu için gerek duymuyor zaten bütün sürücüler güncel.
Çözüm önerim açık. Windows 10 x64 kurmanız sorunu yüksek ihtimalle çözecektir. Bu gibi geçiş sorunlarını zaten Windows 10 yüksek ihtimalle çözüyor. Çalışmayı durdurdu hatası grafik geçişlerinden kaynaklı olmayabilir, ki yüksek ihtimal ondan değildir. Her oyunda böyle mi ? Ne zamandır böyle yapmaya başladı ?

suhdude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu pc'ye yüklediğim ilk oyun o yüzden başka oyunda olur mu bilmiyorum. DLL sorunu da var pc'de ondan kaynaklanabilir mi ? Bir de zaten belirttiğim gibi win 10 x64

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu pc'ye yüklediğim ilk oyun o yüzden başka oyunda olur mu bilmiyorum. DLL sorunu da var pc'de ondan kaynaklanabilir mi ? Bir de zaten belirttiğim gibi win 10 x64
4 yıldır format atılmamış ve yükseltme ile windows 10 edinmişsiniz bu daha kötü bir olay ve hep sorun olacağına bir işaret. Sorunun kaynağı belli. Temiz format sorunu çözecektir.

suhdude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bro söylemek istiyorum ASUS'un eDriver desteği ile bütün sürücüler güncel tutuluyor yani formata gerek olduğunu düşünmüyorum. PC 4 yıl önceki gibi sadece GTA 5 yükledim.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bro söylemek istiyorum ASUS'un eDriver desteği ile bütün sürücüler güncel tutuluyor yani formata gerek olduğunu düşünmüyorum. PC 4 yıl önceki gibi sadece GTA 5 yükledim.
Sürücülerin güncel olması işletim sisteminin sıhhiyatı yada stabil kaldığını göstermez. Windows işletim sistemi çok meşakkatli bir işletim sistemi her an her şey olabiliyor. Format atmak istemiyorsanız hangi oyunda sıkıntı yaşıyorsanız onun ismini yazıp çalıştırmayı durdurdu hatasını araştırın. Kullanmış olduğunuz crack dosyasında da sıkıntı olabilir.

suhdude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kafam çok karıştı pm'den yardım edebilecek biri yok mu ? Crack ve update'lerde sorun yok ve bir sürü siteye baktım çözemedim.