İki cihaz hakkında fikir ve önerileriniz nedir?

hangisi

• Kullanılan toplam oy
    31

Bu konuyu okuyanlar

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Reaksiyon puanı
5,172
Honor 10 nasıl sizce honor bu ara ilgimi çok çekiyor özellikle honor 10 ve honor play
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi mix 2s i kötülüyorlar forumda ben anlamadım ama kamerası ekranı kötüymüş
Ben hiç denk gelmedim ama bence süper bir cihaz mix 3 ten güzel
2999Tl ye daha iyisi var sankide kötülüyorlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Altta duruyor derken?
Screenshot_2019-08-25-20-13-20.png

Siyah nokta olan

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Sanırım yanlış anlaşılma oldu. Arkadaş kamera kalitesi nasıl diye sormuş:D
Ben mi?

Ne oldu ki kötü mü??

Siz daha iyi bilirsiniz ama beence kötü
Ben a70 alırsam pişman olmam diye düşünüyorum
Bir buçuk yılda iphone 6 plus pil Yüzdesi ni 98 e düşürdüm. Sadece hafta sonları kullanıyorum zaten o yüzden galiba. Tasarım konusunda a70 gerçekten çok başarılı. Beni yanıltmaz diye düşünüyorum
Siz pek anlamıyorum ama reis vs her neyse yöneticisiniz galiba. Ama a70 konusunda ciddiyim galiba bende anlayamadım.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ben mi?

Siz daha iyi bilirsiniz ama beence kötü
Ben a70 alırsam pişman olmam diye düşünüyorum
Bir buçuk yılda iphone 6 plus pil Yüzdesi ni 98 e düşürdüm. Sadece hafta sonları kullanıyorum zaten o yüzden galiba. Tasarım konusunda a70 gerçekten çok başarılı. Beni yanıltmaz diye düşünüyorum
Siz pek anlamıyorum ama reis vs her neyse yöneticisiniz galiba. Ama a70 konusunda ciddiyim galiba bende anlayamadım.
Alırsanız hayırlı olsun renkler ve zevkler olayı bu hoşunuza giden telefonu almanız daha iyi olur aklınız kalmaz

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Ama o çevrilince kamerada ters dönüyor biraz zahmetli ama öyle alttan çeneden bakmıyor yani illa bilginiz olsun.

Alırsanız hayırlı olsun renkler ve zevkler olayı bu hoşunuza giden telefonu almanız daha iyi olur aklınız kalmaz

Mi mix 2s'de değerli bir telefonmuş 400$ filan türkiyede rağbet düşük olduğu için galiba fiyatı düşük o da ön kamera dışında iyi cihaz ama ön kamerayı sorun etmemekte saçma arka kamera zaten bir manzara veya düğünlerde filan işe yarıyor.

Hayır altta duruyor ama sorun olmuyor cihazı ters çevirince yazılımda ters çeviriyor foto düz çıkıyor

pardon yorumlara alttan bakınca sizin yorumu görmedim zaten bahsetmişsiniz.

2999Tl ye daha iyisi var sankide kötülüyorlar.

Mi 9t bence işlemci dışında daha iyi birde arka kamerada ois eksik ama sensörü daha iyi 9t'nin bariz bir şekilde ayrıca sd 730 cpu olarak sd845 gpu olarak sd835 ayarında yani arada ciddi bir farkta yok işlemci olarak bence daha mantıklı.

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Acikcasi ben a3 alırım ama a50’de iyi bir seçenek tabi on kamera umurunda değil ise v30 en mantıklısı (on kameradan bayağı kaybediyor bence)
Moto z ile aynı ön kamera eğer öyle ise fazla kötüde değil iphone daki 1.2mp yi unutmayalım

Reaksiyon puanı
5,172
Mi 9t bence işlemci dışında daha iyi birde arka kamerada ois eksik ama sensörü daha iyi 9t'nin bariz bir şekilde ayrıca sd 730 cpu olarak sd845 gpu olarak sd835 ayarında yani arada ciddi bir farkta yok işlemci olarak bence daha mantıklı.
Ois olmayan kamera ile video çekmek çok zordur. Aynı şekilde ois olmamasından fotoğraf performansıda doğrudan etkilenir. Bu yüzden 2s ile 9T nin kamera bakımından karşılaştırılmasını pek doğru bulmuyorum.

İşlemci olarak ise 730 ile 835 arasında en az %25 lik fark var. Bunu iki işlemcinin teknik özelliklerine bakarak çok rahat anşayabilirsin.
Yanlız unutmamak gerek ki bizim burada bahsettiğimiz işlemci 845. Sanırım aradaki uçurumu sizde fark ediyorsunuz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ois olmayan kamera ile video çekmek çok zordur. Aynı şekilde ois olmamasından fotoğraf performansıda doğrudan etkilenir. Bu yüzden 2s ile 9T nin kamera bakımından karşılaştırılmasını pek doğru bulmuyorum.

İşlemci olarak ise 730 ile 835 arasında en az %25 lik fark var. Bunu iki işlemcinin teknik özelliklerine bakarak çok rahat anşayabilirsin.
Yanlız unutmamak gerek ki bizim burada bahsettiğimiz işlemci 845. Sanırım aradaki uçurumu sizde fark ediyorsunuz.
3200 tl param olsa mi mix 2s alırdım

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Önümüzdeki 2-3 yıl güncellemeleri alır demi a70
Ya da önümüzdeki kaç yıl güncelleme alır
Yazılım güncellemesi ios taki gibi a70 e de geliyordur demi?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kısa bir süreliğine trendyolda 2999TL. Muhtemelen bir haftaya kalmaz yeni kurlardan nasibini alarak g7 gibi 3500lere fırlar.

Bataryası kısık oyun telefonu o da :) bence tasarım hariç pocophone gibi cihaz birde ois ekle bitti bu cihaza xiaomi yazılım desteği pek vermiyor, ön kamerası giriş seviye ayarında şahsen ben pek beğenmedim ips ekranıda cabası mi 8 xiaomide asıl amiral olan makina tabi 2018 için.

Reaksiyon puanı
5,172
Bataryası kısık oyun telefonu o da :) bence tasarım hariç pocophone gibi cihaz birde ois ekle bitti bu cihaza xiaomi yazılım desteği pek vermiyor, ön kamerası giriş seviye ayarında şahsen ben pek beğenmedim ips ekranıda cabası mi 8 xiaomide asıl amiral olan makina tabi 2018 için.
Hocam sizde bütçenizin düşük olmasına ramen küçük şeylere takılıyorsunuz. Eğer bu telefon mi8 özelliklerine sahip olsa 2999TL değil 3900TL olurdu.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Önümüzdeki 2-3 yıl güncellemeleri alır demi a70
Ya da önümüzdeki kaç yıl güncelleme alır
Yazılım güncellemesi ios taki gibi a70 e de geliyordur demi?

1/2 ana güncelleme 2.5 sene daha güvenlik güncellemesi alması lazım samsung ilerde sıkıntı çıkartmazsa sadece bu güne bakma seneye pabucu dama atılır hatta şimdiden a70s çıktı yada çıkacak şöyle düşün m serisi 8/9 telefon a serisi 8/9 s serisi 3 tane 2 note ve samsung bunlara güncelleme verecek birde a serisinin s takılı olanı devamlı çıkarsa vay baboo :D Huawei ve xiaomi'de böyle açıkçası android markaları orta segment/eski model amiral cihaz kullanıcısını pek adam yerine koymuyor ama iyi bir iphone alamayınca mecbur kalıyor insan biraz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Tercih meselesi ama o sd845 i duyunca kamera batarya aramıyor gözüm

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam sizde bütçenizin düşük olmasına ramen küçük şeylere takılıyorsunuz. Eğer bu telefon mi8 özelliklerine sahip olsa 2999TL değil 3900TL olurdu.

Ben zaten arkadaş için dedim. ;) Bütçeyi arttırsam yine almam onu bende amoled bir mecburiyet gibi yada ön kamera iyi değilse kamera koymasınlar fikrim bu.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
V30 müthiş bir telefon (en azından bana göre) ama yakında güncelleme almayacak. Eğer o sorum değilse (en azından bana göre) bugün bile alınabilecek bir cihaz.

A50 ise bildiğimiz bir orta segment cihaz. A50’yi bir ay önce kardeşime aldım ve gözlemlediğim bazı şeyler var:

-Kamerası orta seviyede diyebilirim, 25mp ana kamerası ışık iyi olduğu sürece gayet güzel çekimler yapabiliyor(ama muhteşem değil). Yalnız kalitesi o “25 mehapikzel” hissini veriyor diyemem. Selfie kamerası ise 12mp modda ve HDRla güzel çekimler yapıyor. Geniş açı kamerasının olması güzel ama kalitesi iyi diyemem. Düşük ışıkta bu telefonu kullanmayı aklından bile geçirme çünkü çöpten başka bir şey değil. Videoda ise gayet iyi ama işlemcisi destekleyecek kapasitede olsa bile 4K veya 60fps’te 1080p çekmemesi sinir bozucu (ama bazı uyulamalarla çekebiliyor diye duydum)

-Ekranı kısaca güzel. Herhangi kötü bir tarafı yok diyebilirim. Amoled olduğu için bazı mekanikleri unutmamak lazım(parlaklığı çok yüksek yapmama,fotoğraf gibi sabit şeylere uzun süre bakmama vs vs...)

-Bataryası gayet güzel. 10nm işlemci ve 4000mah bataryası ile bir günü rahat götürür diye düşünüyorum. Kardeşim biraz ağır kullanıcı olsa bile telefona şarj takmadan gayet uzun süre kullanabiliyor.

-İşlemcisi...eh. (Yada bana göre eh. Ben hep amiral gemisi işlemcileri tercih ediyorum). Performansı klasik orta segment seviyesinde. Ark gibi oyunlarda zorlanıyor,fortnite gibi ağır oyunları kaldıramıyor. Pubgde ise çok iyi çalışıyor(ve ben bunun nedenini hala çözemedim!). PUBG yada daha hafif oyunlar için güzel ama diğer oyunlarda snapdragon 710 gibi işlemciler daha mantıklı. Şu anlık arayüzünde kasma görmedim.

-Parmak izi sensörü kötü: Bazen algılamıyor. Normal halde olan yüz taraması ise gayet güzel çalışıyor. Hızlı yüz taraması da güzel çalışıyor ama onu kandırmak çok kolay.

-Kasa kalitesi eh...daha iyi olabilirdi. Arkası ve yanları plastik. Ekranı bildiğimiz cam ve plastik ekran koruyucusuyla takılmış halde geldi. Eğer a50 alacaksan cam ekran koruyucusuna yükseltirdim.

Senin yerine telefon önerecek değilim @leand (çünkü tüm önceliklerini bilmiyorum) ama umarım bu gözlemlerim senin tercihine yardımcı olur.

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Moto z ile aynı ön kamera eğer öyle ise fazla kötüde değil iphone daki 1.2mp yi unutmayalım
Karşılaştırdığımız cihazlar arasında iyi değil ama suan bir 6s+ kullanıcısı olarak karanlıkta olmadığım sürece hakkini yedirmem ama karanlıkta Bülent Ersoy ve Napolyon arasında fark kalmıyor

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Karşılaştırdığımız cihazlar arasında iyi değil ama suan bir 6s+ kullanıcısı olarak karanlıkta olmadığım sürece hakkini yedirmem ama karanlıkta Bülent Ersoy ve Napolyon arasında fark kalmıyor
?? o kamerayı kırın

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Mi mix 2s öneririm 1 yıldan fazladır kullanıyorum. Öncelikle ekran lcd ama oldukça iyi bir panel kesinlikle pişman etmez. Onun dışında ön kamera konumunu sıkıntı etmezseniz sıkıntısız bir cihaz. Performans olarak hiçbir sıkıntısı yok. Malzemesi zaten premium kalitede arka taraf seramik. Yazılım desteği olarak kötü diyenler olmuş ama geçen sene bu zamanlardan beridir android 9 sürümüyle kullanıyorum. Güvenlik güncellemeri de düzenli olarak geliyor.

Son düzenleme:

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Ya doğru orası öyle tabi de
Neyse birkaç aya ( Tabi telefonumu satabilirsem)
A70 alınca yorum ve görüşümü sizlerle paylaşırım
?? Yorum ve Görüşlerimi Sizlerle Paylaşmayı İple Çekiyorum ??
(Zaten forumda ne hakkında konuşsam diye sebep arayıp duruyorum)

Tabi öğretici ve bilgilendirici konuşmalar değil
Onlar ilgi alanımın dışında ??

Son düzenleyen moderatör: