İki bilgisayardan biri internete girmiyor

Bu konuyu okuyanlar

m3lanqol1q

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben evde kablosuz net kullanıyorum 2 pcden biri laptop digeri masaüstü 1-2 gündür masaüstünden nete giremiyorum baglantı yapılıyor baglantı var gösteriyor ama nete giremiyorum.Aynı anda laptopdan nete baglanıp nette istedigimi yapabiliyorum sizce masaüstünden neden bu sorunla karşılasıyorum yardımcı olabilcek olan varsa sevinirim..??

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Virüs, driver, ethernet kartı gibi sorunlar olabilir.Bilgisayarınız ıp alıyor mu? Bu konuda bilginiz var mı?

Bir de farklı tarayıcılarda denediniz mi?

Bu arada konuyu gerçekten yanlış yere açmışsınız :)

m3lanqol1q

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
virüs lisanslı virüs programım var tarattırma yapıyorum virüs yok ethernet kartı değilde wirrelees kullanıyorum kaldırıp yeniden yükledm onuda gene çözüm olmadı başka tarayıcı denedim gene aynı sorun dewam ediyor.

konuyu açacagım yeri buladım yardımcı olursa oraya açayım :)

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Peki kablosuz alıcınız, modeminizi görüyor mu? veya çevredeki başka bir bağlantıyı görebiliyor musunuz? Eğer görebiliyor iseniz bağlantı kuruluyor mu? Bu konuda bilgi verir misiniz.

m3lanqol1q

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet modemi görüyor baglanıyorda baglantı war gösteriyor fakat interete giremiyorum

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Modemden masaüstü bilgisayarına kablo vasıtası ile bağlantı yapmayı denediniz mi? Böyle bir imkanınız var mı?

murat0288

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dns ayarlarında ikisinide aynı yap, bir ara bendede olmuştu , biri otomatik dns deydi biride 4.2.2.1, 4.2.2.5 idi. ikisinide 4.2.2.1, 4.2.2.5. yaptım düzeldi ayrıca masaüstünede wifeless ile bağlanıyorsun....

m3lanqol1q

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kablo ile denemedim ama onu deneyecegim dns ayarları ileilgili çogu sitede yazılmış denedim ama onla ilgili deil

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Kabloyu deneyip bilgi verirseniz iyi olur.

m3lanqol1q

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam teşekkürler ilgilendigin için

murat0288

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denede bilgi ver bizde bilgimizi tescil edelim olurmu kardeşim

Emrys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eger olmazsa tarayici proxy ayarlarini kontrol et aciksa kapat dns yi kapat olmadi kokten cozum format :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende böyle bir sorun var 1-2 gün oldu fakat hala çözemedim notebooktan internete girebiliyorum fakat masaüstünde giremiyorum ethernet kartında hiçbir sorun yok bağlantı yapıldı fakat internet bağlantısı yok diyor anti virüs güncelleme yapıyor fakat üç tarayıcıdanda giremiyorum... yardım ereseniz sevinirim modem tp-link td854w şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben 4 portlu modem kullanıyorum kendi masaüstüm internete baglanıyo ama eski bi pc daha kullanmak zorunda kaldım öbürü ile bir türlü baglanamıyorum tek tek denedigimdede aynı sorun basıma geldi ethernet kartı yüklü ama kabloyu taktıgımda bile sınırlı baglantı yok yazısı geliyor kendi masaüstüm ile baglanabiliyorum ama aynı anda sorun ne olabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dns ayarlarını değiştirin oluyor bendede aynı sorun vardı düzeldi kardeşler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
general mobile tabletimden 2 gündür nete giremiyorum önceden girebiliyorum net görünüyo ama gri bişeye girmiyor neden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya aynen bendede oldu bizden komularımız internet cekiyo ve bianda tak diye internetleri kesilmiş bizde internet çalışıyo ama onlarda bağlantı yok diyo yardımcı olun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acil yardım internet e girmiyor nolur yardım
:crying::crying::crying::crying::crying::crying:

Son mesajlar