ide modda win7 kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

onur s sisman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Muhtemelen şuan ileteceğim problem öncekilere benzer olabilir ama teknik bilgi yetersizliği sebebi ile desteğinizi daha anlaşır şekilde bekliyorum.

Asus k55v marka notebook kullanıcısıyım (orjinal sürümü Windows 8 idi) ve Windows7 ultimate kullanıyordum.

Eski günlere dönmek istedim ve xp kurulumu yaptım. Daha öncede xp kurulumu yaptım ancak bu son yükleme sırasında karşılaşmadığım bir durum oldu.

Site de kurulum için sata confg. ayarının IDE olması gerekiyormuş ve kurulumdan sonra hatırlamadığım şekilde İDE moda geçiş yaptım daha doğrusu zorla yapabildim. (kurulum da stabil olmadı. saatler sürdü. mavi ekranlar ile karşılaştım ama en son kuruldu)

O gündür bilgisayarın fanı durmadan çalışıyor ve sanırım performans ta etkileniyor.

Bu sebeple tekrar win7 ye dönme kararı aldım ama tahmin edersiniz ki kurulumu yapamıyorum. Sanırım ide modda win7 kurulumu olmuyor yada farklı bir durum.

BIOS tan basitçe ahci modu seçerek ilerleyemiyorum, mavi ekran ve Windows u olağan başlat ekranı yada sürekli bios ekranına dönüş ile karşılaşıyorum.

Son 1 haftadır kendimce araştırarak çözmeye çalıştım ama sonuç alamadım.

Özetle bilgisayarı tekrar eski günlerinde olduğu gibi stabil calisan win7 ye geçirmek için neyi nasil yapmalıyım?

Desteklerinizi bekliyorum. Teşekkürler.