ICQ 6: Bu Senin Gösterin

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NCone

Üyecik
Katılım
3 May 2007
Mesajlar
95
Puanları
0
[size=16pt]ICQ 6: Bu Senin Gösterin[/size]

Bir dönemin en popüler mesajlaşma programlarından ICQ'nun yeni sürümü 6.0 yayınlandı.
[size=13pt]1 - Bir Dönemin Kralı[/size]

Bir zamanlar en popüler mesajlaşma programlarından biri sayılan ICQ'nun yeni sürümü ICQ 6.0 yayınlandı. Bu sürüm ile beraber Live Messenger'da kullandığımız görsel arayüze benzer bir arayüz sunulmuş. Yeşil ağırlıklı arayüzü ile dikkat çeken ICQ, normalde Live Messenger'la gelmeyen fakat eklentiler ile adapte edilebilen bazı özellikleri bünyesinde barındırıyor. Konuşma pencerelerinde sekme özelliği, Quick IM gibi hızlı mesaj gönderme konusunda gerçekten yepyeni özellikler ile donatılmış bu son sürümde artık konuşmalarınızın geçmişini de daha rahat arşivleyeceksiniz.

ICQ 6 kullanıcılara yepyeni bir haberleşme deneyimi yaşatıyor ve tüm diğer haberleşme platformlarına göre kullanıcılara hızlı ve basit bir etkileşim yaratıyor. ICQ 6 içinde günümüzde kullanılan tüm dijital ve mobil haberleşme araçlarını barındırıyor ve bütün bu araçları tek bir mesajlaşma penceresinde görebiliyorsunuz. ICQ 6 gerçekten yepyeni bir arayüz ve tamamen tekrar dizayn edilmiş yapısıyla taze görüntüsü ve havasıyla sizlere çok güzel bir chat deneyimi yaşatacak.

[size=13pt]2 - Icq 6 ile Gelen Bazı özellikler[/size]

* Ana pencere üzerinden (kullanıcı ile görüşme penceresi açmadan) istediğiniz kullanıcıya mesaj atabiliyorsunuz. Hatta system tray üzerinden çıkan bildirim mesajını bile bu amaç için kullanabiliyorsunuz.

* Birden fazla konuşmayı tek bir pencere üzerinde sekmeler halinde görüntülemenizi sağlıyor. Bu özellik Live Messenger için Messenger Plus ile beraber geliyordu.

* Çevrimiçi iken listenizde olan kişilerin çevrimiçi oldukları süreç boyunca ne yaptıklarını gösteren bir eklenti. A kullanıcısının, kullanıcı adını b olarak değiştirdiğini görebildiğiniz gibi değişen durumlarını da (meşgul, dışarıda gibi) görebiliyorsunuz. Bu özellik de Live Messenger için Messenger Plus ile geliyordu.

* İki yeni Boyz ve Girlz temaları eklenmesi.
* SMS göndermek daha hızlı hale getirildi.
* Sesli görüşme kalitesi son VOIP teknolojisi ile geliştirildi.
* Bağlanmadan önce durumunuzu (çevrimdışı, meşgul vb.) belirleme özelliği eklendi.

[size=13pt]3 - Yepyeni özelliklerinin Yanında[/size]

Özellikle eğlence konusundada yeniliklere sahip ICQ 6, kullanışlı entegre arama ve chat saklama gibi yenilikleriyle de dikkat çekiyor. ICQ artık kullanıcılar için nick name fonksiyonuna da sahip. Kayıt olduktan sonra artık ICQ numaranız yanında bir nickname (rumuz) sahibi de olabiliyorsunuz. Dünyada 150.000 download sayısına ulaşan ICQ 6 hızla yayılmaya devam ediyor.

[size=13pt]4 - Sistem Gereksinimleri ve Geçmiş[/size]

ICQ 6 kullanabilmeniz için sisteminizde en az;

Windows XP + Vista
Internet Explorer 6.0
Flash 7.0
256 MB Ram

sistem gereksinimi olmak zorunda.

ICQ firmasının ilk mesajlaşma tarihinden bu güne nasıl gelindiği anlatan hoş bir video:

Seyret

ICQ 6' yı İndirmek İçin Resme Tıklayın

 

RuNaL

Dekan
Onursal Üye
Katılım
11 Mar 2006
Mesajlar
7,362
Puanları
38
bugün pek girmedi galiba foruma :)
 

tonce

Profesör
Onursal Üye
Katılım
7 Nis 2007
Mesajlar
2,802
Puanları
38

Pesi.. nerdesin yav. :'( :D
 

pesimist

Rektör
Onursal Üye
Katılım
1 Eki 2005
Mesajlar
18,502
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Bakın forum kurallrını iyice okuyun. Ordaki moderatöre bildir butonu süs değil. Açıklama kısmına verilmiş linkini de yazın gönderin. Buraya yazmakla olmuyor. Uyarı aldınız ve msjlarınız islindi. Devamı halinde uzaklaştırılacaksınız.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
stat counter