iCloud şifresi unutlmuş iPhone almak mantıklı mı?

Bu konuyu okuyanlar

dombilipanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Şu sıralar iPhone'a kafayı taktım ve 2. el iphone 7 bakıyorum. Malum dolar 5.3 liraya yakın iPhone'ların da fiyatı baya yüksek ikinci el falan da farketmiyor. Fakat iCloud kilitli iPhone'lara rastladım. Birazcık araştırdım belli bir miktar karşılığı bazı yerler iCloud kilidini açıyormuş. Bir de eğer faturası elinizdeyse Apple'la iletişime geçip iPhone'u açtırabiliyormuşuz. Sizce ikinci el iCloud'lu iPhone almak mantıklı mı?

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Şu devirde 2. el cihaz alınmaz.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Ben bir arkadaşın telefonunu açmaya çalıştım ne yaptım ettim olmadı. Cihazı satın almadan önce gidip bir kaç yere danışmanı tavsiye ederim. Yani onu açacak adamı bulduktan sonra cihazı satın alman daha doğru olur. Sonra elinde patlar.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Öyle açılacak bir şey olsa adam kendisi açtırır daha pahalıya satar...

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Fiyatını bilmiyorum da. Faturası lazım. Muhtemelen yok. Hatta imei numarasını da iste kara liste olabilir cihaz. Anca 500-600 liraya alacaksın ki çünkü anakart fiyatları bir telefon fiyatı kadar anca öyle karlı olabilir. Anakart 250 dolar falandı sanırım. Bir de onu yurtdışından getirtmek de zor. İmei numarası var anakartın. Muhtemelen adam cihazın imei numarasını bile vermeyecek size. Çalıntı vs. de olabilir.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
O şifresi unutulmuş değil, çalıntı olma olasılığı çok yüksek....

dombilipanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
faturayı apple a mail atınca açıyorlarmış. imei numarasını da verdi adam

---- Mesajlar birleştirildi ----

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şu devirde 2. el cihaz alınmaz.
hocam sıfır ürünler de cep yakıyor ya :))

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
78
Kardeşim seni hiçkimse uyarmamış nedense. iCloud u unutulmuş telefonu sakın alma. Katiyen uzak dur. iCloud kırma diye birşey yok. Tefonun şifresini unutsan veya formatlamak zorunda kalsan telefonu daha kullanamıyorsun, kitleniyor. Unutulmuş iCloud şifresini kırmanın tek çaresi anca telefonu sen aldığını belirten Fatura ile Apple bayisine gidip kırdırtmak. Bunun başka çözümü yok. Verdiğin para çöp olur gider. iCloud lu iPhone lerin değeri 0₺. Bildiğin çöp tür. Ben ölürsem babam telefonu kullanamaz diye iCloud adresimi ve şifremi telefon kutusunun içine yazdım, babama da söyledim. İkinci el iPhone lerden her zaman uzak dur. Arızasız olma ihtimali 12%

Baxana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
++

Son düzenleme: