İBB Tesislerinde 27 Yıl Sonra Alkol Satılması.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Belediye bünyesinde son 27 yıldır Alkol satılmıyormuş ama dün yapılan Caz konserinde belediye tesisinde özel dolaplar getirilerek Alkol satışı yapılmış. Belediyenin tesisinde düzenlediği konser kapsamında yüklü miktarda Alkol tüketilmiş.

1631998209501.png

1631998222280.png

Not: Şahsen ben alkol alınmasına veya alkol içmek isteyene bir şey demiyorum ama Belediye eliyle bunun satılması sizce doğru mu ! Belediyenin oradan bira başı gelecek 50 kuruş 1 TL ye ihtiyacı var mı ?
Belediye tesislerinde içki satışı sizce normal mi ! Aynı tesis içinde çocuk alanı ve 24 saat açık kütüphanede varmış. Hadi içki içilecek diyelim 50 Metre ilerde illaha tekel bayisi vardır içmek isteyen oradan alıp içse belediye eliyle bu satılmasa daha güzel olmaz mıydı?

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Belediye Alkol Sigara gibi ürünlerin reklamını yapabilir mi gençleri bu konularda özendirebilir mi ? Yoksa kesinlike satışını yapmamalı özendirmemeli mi ?

Son düzenleme:

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
sabahın haberinde özel şirket yaptı diyor satışı.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yurtdışında hani bu durum normal olarak görülebilir. Fakat burada 27 yıldır yasağı ansızın bir gün yok sayıp bu dolapları koymaları bana daha çok alkole teşvik ediyorlarmış gibime geliyor.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Tesis İBB'nin. Satma derse sattırmaz.

Doğru isterse sattırmaz. daha önce imamoğlu alko satışı gelmeyecek demişti. Bence caz konseri organizasyonuna özel ayarlanmış istisnai bir uygulama. Bu tarz etkinliklerde alkol tüketimi oluyor orada satmasalar zaten marketten alacaklar yine. Normal tesislerde satış yapılacağını sanmıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Bu tarz etkinliklerde alkol tüketimi oluyor orada satmasalar zaten marketten alacaklar yine. Normal tesislerde satış yapılacağını sanmıyorum.

Mesele o zatan :) Bırak sen belediye tesisinden satma dışarıdan getiren getirsin elinde 1-2 bira ile girmek isteyen girsin isterse.
Ama sen oraya özellikle kapı önüne dolapları yığarsan gençleri özendirmiş gibi olmaz mısın !

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Mesele o zatan :) Bırak sen belediye tesisinden satma dışarıdan getiren getirsin elinde 1-2 bira ile girmek isteyen girsin isterse.
Ama sen oraya özellikle kapı önüne dolapları yığarsan gençleri özendirmiş gibi olmaz mısın !

Yani dediğim gibi sanıyorumki istisnai bir uygulama gibi o organizasyona özel. Eğer ibb tesislerinde alkol satışı başlarsa imamoğlu kendi ayağına sıkar. Özendirme meselesine gelince şimdi oraya gelen konsere gelen kişilerin çoğunluğu belliki alkol tüketiyor ki tüketmişler. Orada üç dolap gördü diye normalde alkol tüketmeyen biri alkole pek özenmiş olacağını sanmıyorum. Veya sokakta tekelin önünden geçerken veya migrosta bira dolabının önünden geçerken özenmiş olmuyoruz pek.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Haber doğru ise üzüldüm :üzgün kedicik:

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286
Sonunda oldu, ve olması gerekende bu.

Bıktık artık siyasal İslamdan, kimse kimsenin başındaki beze müdahale etmiyorsa alkolde müdahale olmamalı orada duruyor istersen git al iç istemezsende alma bu kadar basit
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gençler alkole özensin alkol iyidir, gençler çalışmadan audiye kokaine kibire özenmesin yeter.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Gençler alkole özensin alkol iyidir,

Bu nasıl bir mantık !!!

Ben devlet eliyle bazı şeylerin özendirilmesi veya desteklenmesine karşıyım.

Mesela bir lider veya devlet adamı görülür halka açık yerde içki sigara flanda içmemeli.

Ayrıca konu olan yer bir Tesis. İçinde kütüphaneler çocuk oyun alanları kültür alanları flanda varmış. Böyle bir yerde alkol satılması bana uygun gelmedi. Üstüne Belediye tesislerinde ve binalarında Alkol Satmayacam diye sözüde vardı diye hatırlıyom Ekrem Başkanın seçim öncesi !

Her şey seçimi kazanana kadar mı !

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Gorende sanacak İBB her yerde alkol satiyor. Bakin bu caz konserinde yapılmış, çoğunlukla yetişkinlerin geldiği ve yetiskinlere yönelik bir aktivite. Bir nevi hizmet gibi çünkü dünya çapında insanlar bu tür aktivitelerde içki içer. Bizim ülkemizdeki gençler de içmek isteyebilir.

İsteğen alır isteğen almaz. Bana özendirme veya anormal bir durum gibi gelmedi. Gençler o alkol şişelerine bakıp viski alarak sarhoş olmayacaklar, bira alırlar güzel güzel içerler.

Not : Yine İmamoğlu'na "Her şey seçimi kazanana kadar mi" diyerek ufak bir itibar suikasti gördüm. Bundan İmamoğlu'nu sorumlu tutabilir miyiz sence? Çünkü adamın her bir belediyenin tesisinde alkol satılıyor mu satılmıyor mu diye denetleyebileceğini sanmıyorum. Bu tesisi yöneten belediyeye anca sorabiliriz. Caz konseri olduğundan gençlere mahsus bu alkol satışı getirilmiş olabilir.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066

Bak kendinde diyorsun :) Olabilir kesin böyle diyemiyon.

Bu haber sabah çıktı. İBB'nin Sosyal medyası sosyal ağları veya Ekrem İmamoğlunun sosyal medyası çok aktif.
10 DK sürmezdi bu konuya cevap vermesi. 1 gün geçti bir ses seda yok. Özellikle Saadet Seçmenini kızdırmak ve Millet ittifakından soğutmak için bunu yandaş medya aşırı fazla kullanacaktır.

Yine İmamoğlu'na "Her şey seçimi kazanana kadar mi"

Hadi sen haklı ol Eyw. Ekrem Başkanın haberi yoktu veya sadece o Caz konserine özel satıldı diyelim öyle inanalım. Ama 1-2 hafta sonra bütün tesislerde alkol satışı 7/24 serbest oldu belediye tesislerinde artık alkol alabilirsiniz diye bir haber okursak bu sözünü hatırlatacam :D ( Çünkü çok iyi hatırlıyorum seçim öncesi özellikle sorulmuştu ve satılmayacak diye bir laf etmişti.)

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Dinle alakası yok alkol zararlı teşvik gibi bir şey. Ben zararlı bir damla şeyi halkımın boğazından geçirmezdim isteyen itedigini yapsın ama benim vasitamla olmasın isterdi. belediye de devlet de herkes de zaman zaman böyle hatalar yapıyor.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
İçmeye niyeti olan içmek isteyen içer zaten, ha orada görmüş, ha tekel bayinin önünden geçerken hepsi aynı şey. Gidipte içmek istemeyen kişi o dolabı görünce içmek için ağzının suları akmaz.Ayrıca bildiğim kadarı ile konserler genelde akşam saat 7-8 den sonra oluyor ve o saate orada çocuk bulunması pek mümkün değil.

Reaksiyon puanı
5,172
Bu nasıl bir mantık !!!

Mesela bir lider veya devlet adamı görülür halka açık yerde içki sigara flanda içmemeli.

Ayrıca konu olan yer bir Tesis. İçinde kütüphaneler çocuk oyun alanları kültür alanları flanda varmış. Böyle bir yerde alkol satılması bana uygun gelmedi. Üstüne Belediye tesislerinde ve binalarında Alkol Satmayacam diye sözüde vardı diye hatırlıyom Ekrem Başkanın seçim öncesi !

Özendirme nerde??? Bırakın bunları artık. Bu konularda bizden zibilyon kat hasssas hangi gelişmiş ülkede görülmüş devlet özendiriyor diye devlete alkol satma yasağı geldiği.

Görende marketlerde alkol kasalarda boy boy sigara satılmıyor sanacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hala özendirne diyorlar ya hayret ediyorum. İnternet denen bir şey var artık çocuklar 20 sine kadar görmemesi gereken şeyleri 12 sinde görüyor. İbb de görünceye kadar o zararlı şeyleri hatta çok daha ötesini bir çocuk zaten 393837 kere görmüş oluyor. Burda seçim 12 sinden 18 ine gelene kadar tamamen bireyin kendisinde bitiyor.

Son düzenleme:

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Belediye bünyesinde son 27 yıldır Alkol satılmıyormuş ama dün yapılan Caz konserinde belediye tesisinde özel dolaplar getirilerek Alkol satışı yapılmış. Belediyenin tesisinde düzenlediği konser kapsamında yüklü miktarda Alkol tüketilmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 163352

Ekli dosyayı görüntüle 163353

Not: Şahsen ben alkol alınmasına veya alkol içmek isteyene bir şey demiyorum ama Belediye eliyle bunun satılması sizce doğru mu ! Belediyenin oradan bira başı gelecek 50 kuruş 1 TL ye ihtiyacı var mı ?
Belediye tesislerinde içki satışı sizce normal mi ! Aynı tesis içinde çocuk alanı ve 24 saat açık kütüphanede varmış. Hadi içki içilecek diyelim 50 Metre ilerde illaha tekel bayisi vardır içmek isteyen oradan alıp içse belediye eliyle bu satılmasa daha güzel olmaz mıydı?

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Belediye Alkol Sigara gibi ürünlerin reklamını yapabilir mi gençleri bu konularda özendirebilir mi ? Yoksa kesinlike satışını yapmamalı özendirmemeli mi ?
Laik bir ülkede yaşadığımızı hatırlatmak isterim. İsteyen içer, istemeyen içmez. Sana mı soracak?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Laik bir ülkede yaşadığımızı hatırlatmak isterim. İsteyen içer, istemeyen içmez. Sana mı soracak?

Ben laiklik ile ilgili bir şey dedim mi ! Ayrıca İÇKİ İÇEMEZLER tarzı bir lafta etmedim farkındaysan.

Ben bu tarz işlerin DEVLET ELİYLE teşvikine karşıyım. Yoksa satmak isterse çıkar sizene ben istediğim yerde Alkol satarım der konu kapanır karışamayız. Hatta İstersen mitinglere elinde bira şişesi ile çıkar gene karışamayız. İsterse halka bedava bira dağıtır gene karışamayız.

Ama ben belediyelerin bu tarz konularda ön ayak olmaması veya teşvik etmemesi hatta reklamını yapmaması taraftarıyım konu sadece bu kadar.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Ben laiklik ile ilgili bir şey dedim mi ! Ayrıca İÇKİ İÇEMEZLER tarzı bir lafta etmedim farkındaysan.

Ben bu tarz işlerin DEVLET ELİYLE teşvikine karşıyım. Yoksa satmak isterse çıkar sizene ben istediğim yerde Alkol satarım der konu kapanır karışamayız. Hatta İstersen mitinglere elinde bira şişesi ile çıkar gene karışamayız. İsterse halka bedava bira dağıtır gene karışamayız.

Ama ben belediyelerin bu tarz konularda ön ayak olmaması veya teşvik etmemesi hatta reklamını yapmaması taraftarıyım konu sadece bu kadar.
Ne teşviki abi? Teşvik etseydiler, ailelerin evinin önüne fotoğraftaki şeylerden koyarlardı.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

tapdkkk.jpg

A) Beltur'a devlet izin verdi.
B) Beltur ruhsatsız alkol sattı?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Ekli dosyayı görüntüle 163376
A) Beltur'a devlet izin verdi.
B) Beltur ruhsatsız alkol sattı?

Siz neden anlamamak için inat ediyorsunuz ! Adamların sitesinde yazan şu.

1632069055717.png

Kurum İBB'ye ait. İnsiyatifte İBB'de isterse alkol sattırır isterse sattırmaz. Konudada görüldüğü gibi 27 yıldır satılmıyormuş ama dün Alkol satışı yapılmış.
BELTUR dediğin kurum devlete başvurup biz alkol satacaz diye izin belgesi isterse veilir tabii ki. Mesele İBB'nin bu kuruma alkol satış izini al diye izin verip vermemesi.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yasaksa izin vermeseymiş bakanlık. İBB'yi karalamak için elinden geleni yapıyor havuz medya. Yasadışı bir durum varsa gitsin Beltur'u kapatsın bakanlık. Yok ki iki havuz medya sitesi haber yaparak karalamaya çalışıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Yasaksa izin vermeseymiş bakanlık. İBB'yi karalamak için elinden geleni yapıyor havuz medya. Yasadışı bir durum varsa gitsin Beltur'u kapatsın bakanlık. Yok ki iki havuz medya sitesi haber yaparak karalamaya çalışıyor.

Yasak diyen mi oldu ! Ayrıca benim yaptığım doğru bir şey diyorsa çıkar savunur özgürlük var bu ülkede. Bundan sonra ben her şeyi satacam der konu kapanır tercih meselesi sadece.

Bu ülkede çoğu şey yasak değil ama halk nezlinde uygunsuz karşılanır mı karşılanmaz mı mesele o sadece.

Mesele 80 yaşında adamın 18 yaşında bir kızla evlenmesi yasak mı ! Veya Evli iken sevgili yapması veya sevgilisinin üstüne birde metres yapması yasak mı ! Veya bir erkeğin amca kızı ile dayı kızı ile evlenmesi yasak mı ! GAY ilişki yaşamak aynı evde kalmak yasak mı ! Ramazanda ALkol tüketmek yasak mı ! Kurbanda içki içmek yasak mı! Evinde seks partisi vermek yasak mı ! Veya bir siyasi parti lideri mitinginde içki içebilir mi toplumun önünde rakı masası kurabilir mi ! Seçim otobüsütnde bir siyasetçi Sİgara içebilir mi !

Bu saydıklarımın hiç biri yasak değil dimi ! Ama vatandaşın gözünde uygunsuz işler. Konu da sadece bu yoksa ona yasak diyen yok. Üstteki örnekler gibi vatandaşın gözünde hoş karşılanmayacak bir durum sadece. Üstüne seçim sonrası böyle bir şey olmayacak diye LAFLAR ETMİŞ ilen.

HaberTürk ekranlarında Didem Arslan’a konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye tesislerinde alkol servisi düşünmediklerini belirtti ( 28 Haziran 2019 )

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Sigara,bira, prezervatif,Orkid herşeyden devlet vergi alıyor. Bira satilinca ne oldu. Genelev de işletiyor devlet. Bu vergiler ile imamlar, öğretmenler maaş alıyor yobaz olmayın arkadaşlar

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Yasak diyen mi oldu ! Ayrıca benim yaptığım doğru bir şey diyorsa çıkar savunur özgürlük var bu ülkede. Bundan sonra ben her şeyi satacam der konu kapanır tercih meselesi sadece.

Bu ülkede çoğu şey yasak değil ama halk nezlinde uygunsuz karşılanır mı karşılanmaz mı mesele o sadece.

Mesele 80 yaşında adamın 18 yaşında bir kızla evlenmesi yasak mı ! Veya Evli iken sevgili yapması veya sevgilisinin üstüne birde metres yapması yasak mı ! Veya bir erkeğin amca kızı ile dayı kızı ile evlenmesi yasak mı ! GAY ilişki yaşamak aynı evde kalmak yasak mı ! Ramazanda ALkol tüketmek yasak mı ! Kurbanda içki içmek yasak mı! Evinde seks partisi vermek yasak mı ! Veya bir siyasi parti lideri mitinginde içki içebilir mi toplumun önünde rakı masası kurabilir mi ! Seçim otobüsütnde bir siyasetçi Sİgara içebilir mi !

Bu saydıklarımın hiç biri yasak değil dimi ! Ama vatandaşın gözünde uygunsuz işler. Konu da sadece bu yoksa ona yasak diyen yok. Üstteki örnekler gibi vatandaşın gözünde hoş karşılanmayacak bir durum sadece. Üstüne seçim sonrası böyle bir şey olmayacak diye LAFLAR ETMİŞ ilen.

HaberTürk ekranlarında Didem Arslan’a konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye tesislerinde alkol servisi düşünmediklerini belirtti ( 28 Haziran 2019 )

Tüm sosyal tesislerde alkol satışı falan mı başladı bizim haberimiz yok? Bu konser organizasyonunda tesisin içinde alkol satılacağından imamoğlunun haberi bile yoktur bu yapılırken. Belliki organize edenler düşünmüş. İBB yarın ilan edip satışlarını başlatsın o zaman de bunları ama böyle bir durumda sadece karalama kampanyasından ileri bir şeye gitmiyor. Belki akp belediyesi döneminde bile benzer organizasyonlarda yapılmış olabilir bilemeyiz.

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286
Bu nasıl bir mantık !!!

İçmeye niyeti olan içmek isteyen içer zaten, ha orada görmüş, ha tekel bayinin önünden geçerken hepsi aynı şey. Gidipte içmek istemeyen kişi o dolabı görünce içmek için ağzının suları akmaz.Ayrıca bildiğim kadarı ile konserler genelde akşam saat 7-8 den sonra oluyor ve o saate orada çocuk bulunması pek mümkün değil.
Şeriatçılar olayı bulandırmak için çocuklarını getirir oraya

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Şeriatçılar olayı bulandırmak için çocuklarını getirir oraya

Reis orası zaten halka açık bir yer Belediyeye ait sosyal tesis. Mantığa gel ya orada çocuk alanı varsa veya kütüphane varsa isteyen istediği gibi gider veya çocuğunu yollar sana mı soracak !

Nasıl bir kafa yaşıyon veya ne içiyon sen Allah aşkına ! Ayrıca konunun şeriat ile ne alakası var ? Şeriat isteyen mi oldu.