i7 işlemci, 128 gb ssd ve 1 t b hdd, 16 gb ram bilgisayar muhendislik ogrencisine fazlami?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OsmanSerdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Iyi akşamlar,
Bilgisayar mühendisliği 1. Sinif öğrencisiyim ve 2. Sinif için bu yaz laptop almayı planlamaktayım. Günlük kullanımda windows, algoritma dersi içinse linux kullanicam hoca öyle istiyor. Ben çok oyun oynayan birisi değilim ekran kartiyla çok işim yok ama banan önerdikleri bilgisayarlar çok fazla özellikli gibi geliyor. 128gb ssd ve 1 tb hdd yi anlarim, ama i 5 ve 8 gb ram sizce yetersizmi i7 ve 16 gb ram e ne kadar gerek var ? i5 islemci ve 8 gb ram okul hayatim boyunca her isimi gorurmu sizce ? Nesnesel tabanli progeamlama, algoritma ve veri yapilari, veri tabani sistemleri vs gibi derslerimiz var. Tavsiyede bulunun lutfen kafam çok karışık

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Merhaba, yapacağın işler için i7 ve 16 gb ram gerekli. i5 daha çok ev kullanıcıları için belki senin işini de görür ama işini sağlama alman gerekli. Ram ise 16 gb bence ideal. Oyun bilgisayarlarında 8 den fazlası israf ama senin ihtiyacın olacaktır. Bana maximum bütçeni söyle yardımcı olacağım. Ekran kartı önemli değilse iyi bir laptop bulunabilir.

OsmanSerdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, yapacağın işler için i7 ve 16 gb ram gerekli. i5 daha çok ev kullanıcıları için belki senin işini de görür ama işini sağlama alman gerekli. Ram ise 16 gb bence ideal. Oyun bilgisayarlarında 8 den fazlası israf ama senin ihtiyacın olacaktır. Bana maximum bütçeni söyle yardımcı olacağım. Ekran kartı önemli değilse iyi bir laptop bulunabilir.
Teşekkür ederim ilginiz için. Okul hocalarim yardimci olmuyor, maksimum bütcem 5 bin tl, apple alacaktim 8 bin tl ye ama ilerki aşamada düsünüyorum onu. Ama 5 bin olsada ne kadar dusuk o kadar iyi. Dedigim gibi okulla ilgili isler icin ekran karti lazim degildir sanirim, ama lazim derseniz kotude olmasini istemem benim oynayacagim oyun maksimum 2 gune bi 2 el cs go yani :) Herneyse, monster asus msi vs o miktarda pekcok bilgisayar var lakin hem cok agirlar hemde icime sinmedi birtürlü, yardimci olursaniz memnun olurum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar