İ7 7700K işlemciye Windows 7 yükleme sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar i7700K işlemciye Windows 7 yüklemek istiyorum ama bir sorundan dolayı hata veriyor.

Yardımcı olabilecek varsa minnettar olurum.
Şimdiden teşekkürler.
0cb8f8bad8771138d4aaf19d795b69eb.jpg

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kabbylake işlemciye Windows 7 yükleyerek sistemi çöpe çeviriyorsunuz haberiniz olsun. Windows 7 işletim sistemiyle Kabbylake chipset ve kabbylake işlemciden daha az verim alacaksınız. Windows 10 kurmak zorunda olduğunuz için bu hatayı alıyorsunuz.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kabbylake işlemciye Windows 7 yükleyerek sistemi çöpe çeviriyorsunuz haberiniz olsun. Windows 7 işletim sistemiyle Kabbylake chipset ve kabbylake işlemciden daha az verim alacaksınız. Windows 10 kurmak zorunda olduğunuz için bu hatayı alıyorsunuz.
Hocam sizin şu videonuzda bu sorunun çözümü yok muydu?

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58

Cevapladığınız için öncelikle teşekkür ederim...
Kaby Lake işlemciler'in windows 7 ile uyumsuz olduğunu biliyorum.
Ben de zaten windows 7 yükleyip 10'a yükseltmeyi düşünüyorum.
Anlayacağınız bir kaç saatliğine windows 7 yapıyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hocam sizin şu videonuzda bu sorunun çözümü yok muydu?
Evet çözüm bu fakat arkadaşın aldığı hata farklı :) Sürücü yükle hatasının en genel sorunu benim çektiğim videodan aslında.

Arkadaşın harddiskinde sorun yoksa yüksek ihtimalle Windows 10 kurmadığı için bu sıkıntıyı yaşıyor.

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Evet çözüm bu fakat arkadaşın aldığı hata farklı :) Sürücü yükle hatasının en genel sorunu benim çektiğim videodan aslında.

Arkadaşın harddiskinde sorun yoksa yüksek ihtimalle Windows 10 kurmadığı için bu sıkıntıyı yaşıyor.

@Seyhoo Kardeşim sistemi toplayalı 1 hafta kadar oldu, bütün parçalar yeni.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İso dosyasını USB belleğe yazdırmak için Universall USB Installer adlı programı öneririm. Kullanımı bence kolay.
@ConfickerBelasi

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Orijinal Windows ile korsan Windows arasında 1 tane bile fark yok. Hele Windows 10'da hiç yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
İso dosyasını USB belleğe yazdırmak için Universall USB Installer adlı programı öneririm. Kullanımı bence kolay.
@ConfickerBelasi
ben rufus kullanırım üretici tanınmış o dediğini tanımıyorum rufus Linux da destekliyor daha doğrusu isolarını yazıyor.
her zaman orijinal microsoft yazılımı kullanın ...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Kaby-Lake'in Windows 7 desteği yok, anakart üreticisi her hangi bir ekstra araç yayınlamadı ise kuramazsınız.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
microsoft istedi intel yaptı muhtemelen anakartlarda da aynı şey geçerli 7'yi unutun 10 var artık.

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Orijinal Windows ile korsan Windows arasında 1 tane bile fark yok. Hele Windows 10'da hiç yok.

Dışarıdan bakıldığında fark yok gibi görünse de, orijinal windows her zaman daha stabil çalışır...
Bunu bizzat denemiş biri olarak söylüyorum.
Çünkü crack yapıldığında o keyin aktif bir şekilde çalışabilmesi için arkaplan'da sürekli bir program çalışması lazım, o da performans kaybına sebep olur.
O yüzden orijinal kullanmak daha sağlıklı.

Son düzenleme:

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Dışarıdan bakıldığında fark yok gibi görünse de, orijinal windows her zaman daha stabil çalışır...
Bunu bizzat denemiş biri olarak söylüyorum.
Çünkü crack yapıldığında o keyin aktif bir şekilde çalışabilmesi için arkaplan'da sürekli bir program çalışması lazım, o da performans kaybına sebep olur.
O yüzden orijinal kullanmak daha sağlıklı.
Alakası yok. Crack yöntemleri yazılımdan yazılıma değişiyor. Ayrıca KMS bile sadece 0.01 saniyede açılışta aktivasyon işlemini tamamlıyor ve task görevi kendine kill komutu veriyor. Orijinal Windows stabil çalışır crackli stabil çalışmaz diye bir şey mümkün değil bunu defalarca kez çeşitli konularda kanıtladım. Hiçbir crack taskı çalışmasını sürekli olarak devam ettirmez. Sadece açılışta 1 kere çalışır oda işlemciyi %1 bile yormaz ve görevini 0.01 gibi kısa süre içerisinde sonlandırır. Windows 10'a key girmeseniz bile ömür boyu kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Alakası yok. Crack yöntemleri yazılımdan yazılıma değişiyor. Ayrıca KMS bile sadece 0.01 saniyede açılışta aktivasyon işlemini tamamlıyor ve task görevi kendine kill komutu veriyor. Orijinal Windows stabil çalışır crackli stabil çalışmaz diye bir şey mümkün değil bunu defalarca kez çeşitli konularda kanıtladım. Hiçbir crack taskı çalışmasını sürekli olarak devam ettirmez. Sadece açılışta 1 kere çalışır oda işlemciyi %1 bile yormaz ve görevini 0.01 gibi kısa süre içerisinde sonlandırır. Windows 10'a key girmeseniz bile ömür boyu kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz.
Crackleyince güncelleme yapılabiliyor mu?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Crackleyince güncelleme yapılabiliyor mu?
Cracklemesen bile yapabiliyorsun. Crackli Windows ile Orijinal Windows arasında 1 farkı bana ispatlayacak insan çıksın ben şimdi bu işi bırakacağım. Task görevi oluşturmayan sadece key giren bir yığın yazılım var, task görevi oluşturuyor diyenler onu kullanabilir.

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Merhaba arkadaşlar Kaby Lake sisteme windows 7 yüklemeyi başardım. :)
Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim...

Sorunun çözümünü de DVD'den yükleme yaparak ulaştım. :D

Ekli dosyalar

• derecelendirme 2.png
    derecelendirme 2.png
    213.3 KB · Görüntüleme: 359

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba arkadaşlar Kaby Lake sisteme windows 7 yüklemeyi başardım. :)
Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim...

Sorunun çözümünü de DVD'den yükleme yaparak ulaştım. :D
Sistemi çöpe çevirmişsin. Ayrıca Kaby Lake chipsete yada işlemciye başka anakart yardımıyla harddiskten ön yükleme yaptırarak Windows 7 kurulumu yapılabilir bunda sıkıntı yok ama en büyük sıkıntı senin bu chipsette ve işlemcide Windows 7 kullanman. Chipsetinden ve işlemcinden asla tam verim alamayacaksın bunun altını çiziyorum.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar i7700K işlemciye Windows 7 yüklemek istiyorum ama bir sorundan dolayı hata veriyor.

Yardımcı olabilecek varsa minnettar olurum.
Şimdiden teşekkürler.
0cb8f8bad8771138d4aaf19d795b69eb.jpg
O sisteme Windows 7 kurarsan hiçbir anlamı olmaz ve verimsiz olur.Windows 10 kurman lazım...

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Sistemi çöpe çevirmişsin. Ayrıca Kaby Lake chipsete yada işlemciye başka anakart yardımıyla harddiskten ön yükleme yaptırarak Windows 7 kurulumu yapılabilir bunda sıkıntı yok ama en büyük sıkıntı senin bu chipsette ve işlemcide Windows 7 kullanman. Chipsetinden ve işlemcinden asla tam verim alamayacaksın bunun altını çiziyorum.

Seyhoo çöp falan olduğu yok, tam tersi uçuşa geçti pc... :)
Msi'nin resmi sitesinden windows 7 64 bit sürümüne uygun güncel chipset vs diğer sürücüleri de yükledim kendine geldi.
Şuan da hiç bir sıkıntı yok.