İ7 7700 İntel İşlemci, Ghz 0.79 Takılı kalma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

xPiqaChu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba öncelikle

Size şöyle diyebilirimki bu bilgisayarı aldıgımda hiçbir sıkıntı yoktu...
sonrasında steamdan wallpaper engine aldım ,ama bence bunun işlemciyle alakası olmasada, aldıktan 2-3 gün sonrasında cs-go oynarken normalde 200 ile 400 arasında fps alan birisi olarak oyunda nedense fps düşüyor hatta düşmesini geçin 60 fpsye düştüğünde bile oyuna takılma drop giriyor bunlar 1-2 saniyede 60dan 30 a 20 ye iniyor sonrasında azcık takılı kaldıktan sonra düzeliyor..
Herneyse bende bu sorunu baya bir araştırdım yani arada sırada o oyunu öyle oynamak zorunda kaldım oyunda kaçdefa o şekil ölmüşlüğüm var ama birgün fpsi sabitle gibi birşey gördüm ve fps yi 144 e sabitledim fps 140 ile 144 arasında dolaşıyordu ve sıkıntısız oynuyordum nadiren fps düşüyordu ama sıkıntı olmuyordu(öldüğümde fln oluyordu)...
sonrasında Gta 4 oyununu oynarken aynı seyi bunda gördüm ve fps sabitleme ekran kartı ayarlarından sabitleme fln birşeye yaramadı tabi dayanamadım ve oyunu iyiki crack olarak indirmisim diyip geçtim...
Sonrasında Gta v aldım ve sorun bundada vardı oyuna ilk 5dk birşey olmasada fps düştüğünde işlemci hızı 0.79 takılı kalıyor sonrasında düzeliyordu ve bunlar galiba 20 saniye hep aralıklı oluyo 20 saniye geçiyo giriyo 5 sn sonra düzeliyo sonra 20 sn geçiyo oluyo o şekil...
Size anlatabileceğim en detaylı şekilde anlattım hatta görev yöneticisinden gördüğüm kadarıyla sunu diyebilirim işlemci hızı 0.79 oldugunda ekran kartı %20 deyken işlemci %50 lerdeyken bir anda hepsi düşüyor + 0.79ghz oluyor sonrasında ise eski haline geliyor
Olay bu lütfen şu sorunu çözebilicek birisi yardım etsin anlatabileceğim en detaylı şekilde anlattım alt tarafada bilgisayarımın özelliklerini koyuyorum oradan bakarsınız ama sorun kesinlikle işlemcide ama ne yapsam bilemiyorum lütfen yardım edin cidden oyun zevkini batırıyor...

PC özelliklerim
----------
Ndvia GT 1030
İ7 7700 CPU İşlemci
3.60 GHZ
8 GB Ram
----------

Lütfen birisi yardım etsin !

xPiqaChu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1