i5 işlemci 8gb ram var ama laptop kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

hasan14366

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir hafta önce yeni laptop aldım casper 8gb ram 3gb ekran kartı var ama hem yavaş açılıyor hemde oyunlarda kasıyor.Ben bunu ben bunun windows 7 HOME BASİC olduğu için kastığını düşünüyorum çünkü 2 yıl önce aldığım casper 4gb ramli bilgisayarımda ULTİMATE yüklü hem daha hızlı açılıyor hemde aynı oyunlarda kasmıyor.Eğer sizde HOME BASİC olduğu için derseniz ULTİMATE kurcam laptopa.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
"Güç tasarrufu" modunda çalıştırıyor olmayasın. Çünkü baya bir kasıyor bilgisayarı. Aklıma ilk gelen bu.

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dostum çalıştıra gel win7 de başlat arama çubugu biliyosundur msconfig yaz başlatma programlarından lüzümsüz olanları kaldır daha sonra önyüklemeye gel işlemci sayısını maxsimum sayıya getir başlangıçta farkı görürsün

MrBlack

Asistan
Reaksiyon puanı
2
windows 7 ye göre işlemci cache si az olabilir. veya ucuz olsun diye aldığın bilgisayarın parçaları dandik olabilir. 2. seçenek arkadaşların söylediği gibi yazılımsal. sürücüleri güncelle. kasma sadece başlangıçta ise msconfigten ayarları yap. oyunlarda kasıyorsa grafik ayarları kaldırmıyor olabilir yada güç tasarrufu modunda olabilir. bu işlemciyi ağırlaştırır.

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
büyük ihtimal ekran kartın paylaşımlıdır ve paylaşımlı ekran kartları ramden yiyiyor

CnOzGuR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunun birçok nedeni olabilir öncelikle sistemin 8 GB rami görüyor mu mesela benim evdeki bilgisayara 32 bit işletim sistemi kurduğumda 8 gb ram olduğu halde 4 gb gösteriyor onun için bilgisayarında eğer yoksa 64 bit w7 ultimate kur eğer hala sorun varsa ekran kartın ramden yiyordur.

---bilgisayarında 32 bitlik işletim sistemi kurulu, ramden tam performans alamadığını ve ekran kartının rami kullandığını varsayarak yazdım--

bu arada bilgisayarının modelini de yaz ona göre inceleyelim

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
@MBrv'ninde dediği gibi güç tasarrufunda oyuna giriyor olabilirsin yüksek performans yap seçeneklerden yazılımı yüklüdür :)

hasan14366

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim demek istediğim daha önceki laptop da home premium yüklüydü bazı oyunlarda kasıyodu sonra ultimate yükledim artık hiçbir oyunda kasmıyo 4gb rami var ama şimdiki bilgisayarım bazı oyunlarda en yüksek ayarlarda kasıyor acaba HOME BASİC olduğu içinmidir ULTİMATE yüklesem daha hızlı olurmu ben bunun cevabını arıyorum.Bilgisayarımın özellikleri
İşlemci : Intel Core i5-2450M, İşlemci Hızı 2.50 GHz, Intel Turbo Boost Teknolojisi İle Maksimum 3.10 GHz, 3 MB Intel Akıllı Bellek
İşletim Sistemi : Windows 7 Premium (64 bit)
Ram : 8 GB DDR3
Harddisk : 500 GB SATA
Ekran Kartı : 3 GB DDR3 Nvidia Geforce GT540M Optimus - 2 GB Ayrılmış Bellek
Ekran : 15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran
Ana Kart : Intel HM65 Chipset
DVD Sürücü : DVD±RW DUAL
Kablosuz Ağ : Intel Wireless Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11b/g/n
Kart Okuyucu : Multi Card Reader
Ethernet Port : 10/100/1000 Ethernet Portu
Bluetooth : Bluetooth
Ses : Enhanced Sound System
USB Port : 4 X Usb 2.0 Port
HDMI Port : Var
Klavye : Sayısal tuş takımlı, Türkçe Q
WIDI Teknolojisi : Var (Kablosuz Veri Aktarımı)
Kamera : 1.3 MP Web Kamera
Batarya : Li-ION smart battery 8 Hücreli
Bekleme Süresi : 5 Saat
Ağırlık : 2,8 kg

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bu sistemden her oyunda en yüksek ayarlarda kasmamasını beklemek doğru olmaz. Bazı oyunlarda yüksek hatta orta ayarlarda bile kasabilir. Ekran kartın orta seviye bir ekran kartı. Kastığı oyunlara örnek verebilir misin? Sadece oyunlarda mı kasıyor?

hasan14366

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cod8 de kasmiyor ama cod7 ve pes2012 de kasiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş masaüstünde sağ tık yap nıvdıa denetim masasına gir ordan 3d ayarlarına gir ve yüksek performanslı nıvdiayı seç aynı bilgisayar bende var çok güzel max peyne 3ü çok rahat açıyor orta yüksek arası

fatih09

Asistan
Reaksiyon puanı
1
büyük ihtimal ekran kartın paylaşımlıdır ve paylaşımlı ekran kartları ramden yiyiyor
aynen krdsm katılıyorum paylaşımlı ekran kartları ram den alır hafızasını bu nedenle iyi uygulama bekleninlen durumlarda ram yetersiz kalır o yüzden paylaşımsız ekran kartı almaya bak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet beyler bendede casper laptop var çok iyi tüm oyunları rahatça açıyor beyler benimde ekran kartı paylaşımlı ama yine çok güzel açıyor oyunları

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende TOSHİBA C660-1QH laptop var.
Allah biliyor GF315M falan ama MaxP.3 ü sorunsuz ve ULTRA HİGH de açıyor.
Acaba Toshiba fabrikası 650M falan mı taktı diye şüpheleniyorum.
Bu arada Ekran kartı paylaşımsız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede casper laptop var i5 ıslemcılı oyunlarda sorun yok ama alalı 6 ay oldu sesı ve ısısı benı bıtırdı sımdıde arada bı cızırtı gelmeye basladı benı korkuttu nedenı nedr sızcee ?
cevaplarsanız sevınırım tesekkurler

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Nedense casperlerde bu sorun hep var.Arkadaşım almıştı aynı buna yakın özelliklerde bi laptop açılması bi dert kapanması bi dert dosya kopyalamak vs acayip kasılıyordu bilgisayar ama ne varki oyun oynarken hiç bir sorun olmuyor.

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>casper alınır mı ya..
>>paraya kıyıp sony yada toshiba alamadınız mı???
>>allah sabır versin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim seennin sorunun cevabı bende sms at bana bunu kimse bilmiyor bende yeni öğrendim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de 8gb ram var casper laptop bazı oyunlarda biraz kasıyor ve casper laptop çok ısınıyor bir daha alırsanız casper almayın.

Corleonei

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemi: Windows Home Basic 64 bit
Sisitem modeli : HP Pavillion g6 Notebook PC
İşlemci: Intel(R) Core(TM) İ5-2450M CPU @ 2.50GHz (4 CPUs)-2.5GHz
BIOS: InsydeH20 Version 03.72.32F.25
Bellek:8192MB RAM
DirectX Sürümü: DirectX 11
Ekran Kartı modeli :Intel(R) HD Graphics Family
Ekran belleği: 4095 MB
Bu kadar ekipman olmasına rağmen her oyunda kasıyor ilk aldığım zaman gayet güzel bşr şekilde oynayabiliyordum ama daha yeni 1 yıl olalı kasmaya başladı lütfen yardımcı olurmusunuz

berkkan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
casper laptoplar birşeye yaramaz 5 para etmez virüs vardır ve kalitesiz bilgisayar satıyorlar isterse bedava versinler vallaha almam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
casper dandik olduğunu yeni öğrendim
16gb ram var
i5 işlemci benimde
3gb ekran kartı var 630m
yani anlıyacağınız iyi bir bilgisayar gibi görünüyor ama
ilk başlarda bf3 den 120 fps alıyordum
ama geçenlerde 30 fps zor aldım sildim oyunu
gta ıv da full low ayarda 10-20 ffps arası gidip duruyor bıktım be artık

berkkan