i5 6500 gtx 960 4gb darboğaz

Bu konuyu okuyanlar

ulas6614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi işlemcim darboğaz yapıyor.Sistemim:
ekran kartı nvidia gtx960 4gb
işlemci i5 6500 3.2 ghz
anakart gigabyte h110m gaming 3
8 gb ram
1 tb hdd
Gta 5 oynarken cpu kullanımı 100 e kadar çıkıyor diğer oyunlarda da (hepsinde olmasada) cpu kullanımı genelde gpu kullanımından yüksek herşeyi yaptım çözemedim lütfen yardımcı olun arkadaşlar.Bi çözümü var mı yoksa yeni işlemci mi almalıyım ?

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
İşlemciniz bu kart için fazlasıyla yeterli. 1080p'de mi oynuyorsunuz?

ulas6614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemciniz bu kart için fazlasıyla yeterli. 1080p'de mi oynuyorsunuz?
Evet 1080p de oynuyorum bütün grafik ayarlarını denedim yine de düzelmedi. Cs go da da aynı problemi yaşıyorum gpu kullanımım %50lerde cpu kullanımı %90a kadar yükseliyor

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Sürücülerinizin güncel mi? Ve bu arada ekran kartı bazen tam performansta çalışmasına gerek kalmaz. Eğer FPS düşmüyorsa veya kasmıyorsa sıkıntı yoktur. Windows 10 64 bit kullanmıyorsanız ona geçin.

ulas6614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ramleri kontrol et memtest86 ile bak.
Kontrol edeceğim. Sonuçları buraya atarım.
--- Gönderi Güncellendi ---

Sürücülerinizin güncel mi? Ve bu arada ekran kartı bazen tam performansta çalışmasına gerek kalmaz. Eğer FPS düşmüyorsa veya kasmıyorsa sıkıntı yoktur. Windows 10 64 bit kullanmıyorsanız ona geçin.
Sürücülerim güncel. Fps sıkıntısı yaşamıyorum ama arada donmalar droplar oluyor cs go'da. Windows 10 64 bit kullanıyorum zaten

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Büyük ihtimal parçalar uyumsuz.Abim aynı işlemciyi GTX970 ile kullanıyor hiç bir sıkıntısını görmedi.Anakart uyumsuzluğu olabilir mi acaba?

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Sadece işlemci ve ekran kartı kombinasyonundan olurlar. Ve bu da uyumsuzluk sayılmaz.

Uyumsuzluk, daha çok kaynağı çalıştıramama gibi eylemlerde mantıklı bir deyimdir. Örneğin; AGP anakarta güncel bir ekran kartı takamassınız uyumsuz olur.

Ancak işlemcinin gerektiği gücü verememesini tam anlamıyla uyumsuzluk olarak adlandırmak doğru olmaz.

Kaldı ki bu işlemci bu ekran kartını rahat besliyebilir.

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bana mı anlatıyorsun? O yazıyı yazan kişi, geldiğimden forumdan arkadaşım, beraber çalıştık. Orada da benim bahsettiğim işlemci-ekran kartı kombinasyonundan bahsetmiş.

Boş yere yorum yapma şimdi..

Düzenleme: Evet, orada SSD, HDD vs. şeylerden bahsedilmiş ama 2018'e gireceğimiz şu günlerde bu tip şeylerin yaşanma olasılığı çok düşüktür ve kale alınmaz. Kaldı ki bu darboğaz olarak nitelendirilmez ve böyle sonuçlar çıkarmaz.

Bu, halen uyumsuzluk anlamına da gelmiyor.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bana mı anlatıyorsun? O yazıyı yazan kişi, geldiğimden forumdan arkadaşım, beraber çalıştık. Orada da benim bahsettiğim işlemci-ekran kartı kombinasyonundan bahsetmiş.

Boş yere yorum yapma şimdi..

Düzenleme: Evet, orada SSD, HDD vs. şeylerden bahsedilmiş ama 2018'e gireceğimiz şu günlerde bu tip şeylerin yaşanma olasılığı çok düşüktür ve kale alınmaz. Kaldı ki bu darboğaz olarak nitelendirilmez ve böyle sonuçlar çıkarmaz.

Bu, halen uyumsuzluk anlamına da gelmiyor.
Kardeşim biraz sakin olursan daha iyi olur.Adam senin büyüğün boş yere yorum yapma ve bana mı anlatıyosun gibi cevaplar mı vermen gerek?Tamam sen en iyisini biliyosun.Burda yüzyüze konusmaman saygı göstermemeni gerektirmiyor.

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Tamam, bu konuda ben hatalı davranmış olabilirim. Özür diliyorum ikinizden de. Ama bir konuda da beni anlamanızı istiyorum, çok fazla insan yardım etmek istiyorum ve aynı zamanda pekçok hurafeler anlatan insanla karşılaşıyorum. Daha dikkatli olacağım.

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Eğer bana diyorsan, yukarıda kaba davrandığım için özür diledim. Ama bilgilerimin hala arkasındayım, sen hurafe dolu şeylerle tam bilgi sahibi edinmeden yorum yapmışsın.

Bana demiyorsan eyvAllah.