Huawei'e üç büyük darbe

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

@ardagrbz

Asistan
Intel, Qualcomm ve Google, Huawei ile işbirliklerini kestiğini söylemiş. Bundan sonra Huawei android güncellemesi alamayacakmış. Hatta Google'a ait hiçbir uygulamayı da kullanamayacakmış.Google kısa bir süre için bu şekilde olduğunu söylemiş. Sizce bu hamleler Huawei'i bitirir mi ?

Son düzenleme:

ÆSir

Yaşa Mustafa Kemal Paşa!
Yönetici
Mod. Adayı
Bence öldürmez :) Öldürmeyen şey ise güçlendirir. Huawei bence çok güzel reklam yaptı şu an kendine. Üstüne kendi sistemini eklerse ballı tereyağı.

@ardagrbz

Asistan
Bence öldürmez :) Öldürmeyen şey ise güçlendirir. Huawei bence çok güzel reklam yaptı şu an kendine. Üstüne kendi sistemini eklerse ballı tereyağı.
Evet aslında haklısınız ama kısa bir sürede yeni bir işletim sistemi yapabilir mi ?

teamscriptim

Asistan
Şu an öğrendim vallahi :)
Bir ara Google’da bir Çin firması yasaklanmıştı adını hatırlayamadım şu an. Huawei de bir gün sıranın kendisine geleceğini görerek böyle bir işletim sistemi hazırladı. Şirket yetkilisi de bunu doğrulamıştı. Ama piyasaya sürmediler çünkü Google ile olan ilişkilerini daha sağlıklı gördüler. Gerekçeleri de buydu. Hatta bulup kaynak da ekleyeyim az sonra.

@ardagrbz

Asistan
Bir ara Google’da bir Çin firması yasaklanmıştı adını hatırlayamadım şu an. Huawei de bir gün sıranın kendisine geleceğini görerek böyle bir işletim sistemi hazırladı. Şirket yetkilisi de bunu doğrulamıştı. Ama piyasaya sürmediler çünkü Google ile olan ilişkilerini daha sağlıklı gördüler. Gerekçeleri de buydu. Hatta bulup kaynak da ekleyeyim az sonra.
Daha iyi olur aslında. Peki bu Samsung'a filan uygulanır mı Samsung'un öyle bildiğim bi işletim sistemi de yok ortada kalmayalım :)

@ardagrbz

Asistan
Vallahi güzel bir stabil ios gibi işletim sistemi gelirse harika olur
Zaten üstünde çalışıyorlarmış ama yeni bir market nasıl oluşturucaklar onu merak ediyorum play ve app store çok geniş bir uygulama yelpazesine sahip windows gibi rezil olmasınlar

enders07

Asistan
Ben de Huawei kullanıyorum. Kendine bir yol çizeceğinden eminim Huawei'nin.

Logithx

Profesör
İntel ve qualcomm'un desteğini çekmesi zor durumda bırakmaz işletim sistemi tarafında biraz sıkıntı olabilir apple'ı geçti adamlar ne yapacak bu tür şeyler yaparak markayı zor durumda bırakacak işler yapacaklar yarin xiaomi felanda geçer bunları napacaklar onlaradamı aynısını yapacaklar çin hükümetide abd ürünlerine destek veren firmalarına desteklerini çektirsinler..

TheTruthHurts

Profesör
Intel ve Qualcomm’un desteği kesmesi amiral gemisi hariç segmentleri zorlayabilir. Ama Google’ın desteği kesmesi bence huaweiye(yada en azından bana) büyük bir tokat olmuş. Ben hiç bunu beklemiyordum.

Bence huawei başta çok zorlanacak ama yayılımını hazır hale getirirlerse batacağını sanmıyorum.

Huawei uzun zamandır kendi sistemi için çalışıyordu, Android'i akıcı sunabilen bi marka bence kendi işletim sistemini de stabil yapabilir diye düşünüyorum. Bu aralar büyük sıkıntı yaşayacaklar ama. Samsung için aynı şey yaşanmaz bence Trump'ın Kore ile arası baya iyi.

@ardagrbz

Asistan
Huawei uzun zamandır kendi sistemi için çalışıyordu, Android'i akıcı sunabilen bi marka bence kendi işletim sistemini de stabil yapabilir diye düşünüyorum. Bu aralar büyük sıkıntı yaşayacaklar ama. Samsung için aynı şey yaşanmaz bence Trump'ın Kore ile arası baya iyi.
Bence toparlar gibi geliyor kısa bi sürede ama itibarı zedelenir. Samsung'a aynı şeyi yapamaz bence zaten andorid demek samsung demek.

PARAzitCELL

Profesör
Huwaei ye hiç bi şey olmaz, çinlilerin en büyük özelliklerinden biri de inatçı olmalarıdır, pes etmezler öyle çabucak, kan kustururlar abd lilere... :)

Erol34

Üyecik
Intel ve Qualcomm’un desteği kesmesi amiral gemisi hariç segmentleri zorlayabilir. Ama Google’ın desteği kesmesi bence huaweiye(yada en azından bana) büyük bir tokat olmuş. Ben hiç bunu beklemiyordum.

Bence huawei başta çok zorlanacak ama yayılımını hazır hale getirirlerse batacağını sanmıyorum.
Kötü ev sahibi, kiracıyı mülk sahibi yapar, bence google taraf tutarak yahudi lideri destekledi, olaya sosyoloji alanından bakarsanız, Trump tüm dünyaya savaş açmış durumda, belkide Abd tarihinde bu denli dengesiz bir siyaset gördü. Bu çıkışların tek sebebi para ile para kazananların karına. Yani yahudi lobisine.

Çinliler baştan beri yahudilere karşı, dolayısıyla daha büyük inatlaşmaların olacağı kesin, bunlar daha hiçbirşey. Google a kendimizi de farkında olmadan günden güne bağımlı hale getiriyoruz. Sözde android açık kaynak kodlu ama google ne derse o oluyor.

Ortada google ın protesto edilmesi gerekir, olayı milletleştirmesi eminim kendi zararına olacak, tahminim google yerini ya ruslara, yada hindistanın kendi arama motorlarına kaptıracak. Sonuçta linux altyapısı, google gider toodler gelir gibi.

TheTruthHurts

Profesör
Kötü ev sahibi, kiracıyı mülk sahibi yapar, bence google taraf tutarak yahudi lideri destekledi, olaya sosyoloji alanından bakarsanız, Trump tüm dünyaya savaş açmış durumda, belkide Abd tarihinde bu denli dengesiz bir siyaset gördü. Bu çıkışların tek sebebi para ile para kazananların karına. Yani yahudi lobisine.

Çinliler baştan beri yahudilere karşı, dolayısıyla daha büyük inatlaşmaların olacağı kesin, bunlar daha hiçbirşey. Google a kendimizi de farkında olmadan günden güne bağımlı hale getiriyoruz. Sözde android açık kaynak kodlu ama google ne derse o oluyor.

Ortada google ın protesto edilmesi gerekir, olayı milletleştirmesi eminim kendi zararına olacak, tahminim google yerini ya ruslara, yada hindistanın kendi arama motorlarına kaptıracak. Sonuçta linux altyapısı, google gider toodler gelir gibi.
Bana sorarsan büyük ihtimalle hükümet Google’ı zorladı veya Google, Huawei’nin şüpheliğine dair yeterli kanıt(lar) gördü. Asıl tehditleri Huawei’nin kazancı değil,telekomunikasyon aletleri. Sanırsam ortalarda Huawei’nin Çin hükümetine bağlı olduğu kanıtı vardı. Bu da Amerika’yı korkuttu.

Birde androidin açık kaynaklı şeyleri yasaklanmadı. Huawei o açık kaynaklı şeyleri hala kullanabilir.

Ayrıca Google’ın tahtını Yandexe falan vereceğini sanmıyorum. Çok kullanılan ve benim ram sömürücü dediğim Google chrome’daki varsayılan arama motoru Google olarak geliyor(çok şaşırdım). Androidde ise zaten kendisinin olunca onun arama motoru da Google(ama yakında böyle olmayabilir). Apple’ın tarayıcısı olan safarinin varsayılan arama motoru olması için Google Apple’a milyarlarca dolar ödüyor.

Youtube ve gmail gibi şeylerden bahsetmedim bile...

Son düzenleme:
stat counter