Huawei P9 vs LG V10

Sizin tercihiniz ?

• Karşılaştırmak Hata Tabi ki Huawei P9

Kullanılan: 6 66.7%
  • Karşılaştırmak Hata Tabi ki LG V10 .

Kullanılan: 3 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

İki urunu kategorilere gore kiyaslayalim;

* Performans: Huawei p9 > lg v10
* Ekran: Lg v10 > huawei p9
* On kamera: Lg v10 > huawei p9
* Arka kamera: Huawei p9 > lg v10
* Pil: Huawei p9 >/= lg v10
* Kasa malzeme kalitesi: Huawei p9 > lg v10

İki urun arasinda cok farklilik yok, herbirinin iyi oldugu farkli noktar var. Sahsi kanaatim huawei p9'dan yana. Ayrica bu modeller yerine lg v10 yerine samsung note 5, huawei p9 yerine de samsung s7 veya lg g5 modelleri daha iyi tercihler olur.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Merhaba,

İki urun arasinda cok farklilik yok, herbirinin iyi oldugu farkli noktar var. Sahsi kanaatim huawei p9'dan yana. Ayrica bu modeller yerine lg v10 yerine samsung note 5, huawei p9 yerine de samsung s7 veya lg g5 modelleri daha iyi tercihler olur.
Pil de LG V10 ile ikisini yaklaşık eşit tutmuşsunuz biri günü çıkaramayan bir telefon öbürü neredeyse 2 gün görecek bir cihaz malzeme kalitesi olarak eşit olabilirler çünkü v10 cidden çok ağır sert düşmeye dayanıklı bir cihaz.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Pil de LG V10 ile ikisini yaklaşık eşit tutmuşsunuz biri günü çıkaramayan bir telefon öbürü neredeyse 2 gün görecek bir cihaz malzeme kalitesi olarak eşit olabilirler çünkü v10 cidden çok ağır sert düşmeye dayanıklı bir cihaz.

Pil konusunda huawei p9 >/= lg v10 ifadesi huawei p9 daha iyi veya kullanima gore v10 ile benzer. Bu ifadenin sebebi kullanima gore degisiklik gostermektedir. Ayrica huawei p9 ayarladindan ekran cozunurlugu 720p'ye dusurulebildigi icin pil performansi nispeten artiyor. Ama islemcisi ne yazikki bu kadar anlayisli degil. Gucu agirlikli olarak islemcisi tuketiyor. Lg'de ise sd808 islemcisi basit islerdeki guc tasarrufu biraz daha iyi ama onun dezavantaji 2k ekrani yuzunden oluyor. Yani durum soyle ayni kosullarda ayni kullanimda kiyaslanirsa p9 daha iyi sonuc verir fakat basit islemlerde sd808'in guc kullanimi daha iyi oldugu icin bu fark azaliyor.

Kasa malzeme kalitesi konusunda ise. Lg v10 cok dayanikli bir kasaya sahip. Ama dikkat ettiyseniz kategori kasa malzdme kalitesi. Lg v10'un arka yuzeyi tirtikli plastik yuzeye sahip. Ayrica ust bolgeleri de plastik idi yanlis hatirlamiyorsam. Sadece yanlari metal. Huawei ise metal.kasaya sahip. Bu konuda tasarima degil malzeme.kalitesini belirttigimiz icin huawei p9 bu konuda daha onde.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Merhaba,

Teşekkürler :)

P10 ? :D V10 mu P9 mu :D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Karşılaştırmak hata değil ama ben P9 tavsiye ederim.
P9, pil konusunda neresinden tutarsan tut, V10'un en az 2 katı performans sergiler. İstediğin şekilde kullan. Ekran 1080p kullansan da bu değişmez.

P9 işlemcisi 16nm'dir. Aşırı güç tüketimi yoktur. Tamamen hurafedir.

Malzeme kalitesi, V10'da daha iyidir. P9, metal kasa olabilir ancak bu duruşta kalite sergilese de, dayanıklılıkta V10'dan geridedir. Çünkü beton gibi yüzeylerde yamulur, çizilir, ezilir. V10'un kauçuk kapağı, çelik yan korumaları daha dirençlidir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kamera V10
Ekran V10
Dayanıklı malzeme V10
Performans P9
Preiumum tasarım P9
Pil P9
İkinci ekran bana göre çok hoş duruyor ana ekran kapalıyken ikinci ekranı açık tutabiliyorsun ve oraya yazı tarzı birşey yazabiliyorsun ismini falan yazınca güzel oluyor.
Benim önerim Note 5 :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Kamera V10
Ekran V10
Dayanıklı malzeme V10
Performans P9
Preiumum tasarım P9
Pil P9
İkinci ekran bana göre çok hoş duruyor ana ekran kapalıyken ikinci ekranı açık tutabiliyorsun ve oraya yazı tarzı birşey yazabiliyorsun ismini falan yazınca güzel oluyor.
Benim önerim Note 5 :)
Bu durumda S6 alıyorum :D