Huawei P9 Plus mı İphone 6s Plus mı

Bu konuyu okuyanlar

onurduyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar yeni telefon almayı düşünüyorum bu iki telefon arasında gidip geldim bi arkadaşım p9 plus yerine mate 8 al daha karlı olursun dedi dikkatsiz telefon kullanan birisiyim yani nerdeyse her gün düşürürüm pek fazla oyun oynamam genelde iş ve sosyal medya ağırlıklı kullanıyorum sizce hangisini almalıyım yorumlar için teşekkürler...

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
P9 plus satılıyorsa al 6s plus ile aralarında acayip fiyat farkı var p9 ile p9 plus arasında p9 plus amoled ekran çift stereo hoparlör on numara yani bulursan buraya link atta bende alacam p9 plus :)

geek Mortalite

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Tek kelime ile söylüyorum Huawei P9 Plus. Sakın iphone un apple oluşu ve fiyatı sizi yanıltmasın ne kadar kullanıcılar tarafından bilinmiyor olsada internette ufak bir araştırma ile Huawei p9 plus ın açık ara farkla iphone 6s plus tan daha donanımlı olduğunu göreceksinizdir. Kaldıki dipnot olarak şunuda düşmek istiyorum iPhone 6s in 2015 de huawei p9 un ise 2016 tanıtıldığını unutmayalım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Apple a9 şuan dünyadaki en güçlü 3 çünkü işlemci ilk iki malumunuz exynos 8890 ve snapdragon 820 6s plus iosla birlikte kesinlikle daha uzun ömre sahip olacaktır ayrıca fiyatı düşmüyor p9 1700 e bulunabiliyor mesela şuan ayrıyken kamerası 4k çekim yapabiliyor bataryası üst düzeyde çoğu hatta s7 edge hariç tüm telefonları utandıracak düzeyde iken neden p9 plus

onurduyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim türkiyeden almıyorum telefonu zaten p9 plus yazdım onunla karşılaştırırsan biraz daha adaletli olur heralde :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Paran varsa tabiki 6s plus.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Neden 6s Plus hocam
Daha iyi donanım sana şöyle açıklayayım şuan en iyi üç işlemciden biri olan exynos 8890'da mali t880 mp12 grafik birimi var iphone 6s plustaki PowerVR GT760(A9'un grafik birimi) exynos 8890dan hemen sonra geliyor peki p9 plusta bulunan kirin 955in grafik birimi ne Mali T880 MP4 sadece burdan bile aradaki ciddi grafik farkını anlamak münkün kamera kısmında iphoneler zaten şu yeni telefonlar çıkasıya kadar videoda en stabil çalışan cihazlardı fotoğraf kaliteside p9 plus kadar iyi olmasada seni mutsuz etmez Aslında 6s plusun burda en büyük farkı attığı yer uzun ömürlülük olucaktır ki bu donanımla ve iOS'la ömrü bence p9 dan 1 sene bile uzun olabilir

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ayrıca bu iki telefonun yanında HTC 10 ve s7 Edgeyi de düşünebilirsin bu ikisde bence bu söylediğin telefonlardan daha iyi ama dayanıklık konusunda HTC 10 S7 edgeden üstünken s7 edge batarya konusunda daha iyi Bir öneri daha bence Ağustosda çıkıcak note 7 ve eylüldeki iphone 7 plusu bekleyebilrisn bunlardan da önerim Note 7

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Huawei P9 Plus, katalogculara göre kötü bir cihaz. Ama pratikte 6s Plus'tan daha iyidir. Daha kullanışlıdır. Daha zarif ve şıktır. Güçlüdür. Stabildir, hızlıdır. Kameraları oldukça iyidir. Daha fazla özellik barındırır. Yenilikçidir.

Mate 8 de iyi cihaz ancak P9 Plus alma imkanı varken alınmaz.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Ayrıca bu iki telefonun yanında HTC 10 ve s7 Edgeyi de düşünebilirsin bu ikisde bence bu söylediğin telefonlardan daha iyi ama dayanıklık konusunda HTC 10 S7 edgeden üstünken s7 edge batarya konusunda daha iyi Bir öneri daha bence Ağustosda çıkıcak note 7 ve eylüldeki iphone 7 plusu bekleyebilrisn bunlardan da önerim Note 7
Yaw niye note 7 daha cihaz ortada yok altı üstü snapdragon 821 ve 6gb ram kullanacak diye mi yoksa 3500 tl den piyasaya gireceği iphone 7 plusun 4200-4400 civarında satılacağından dolayı mı eğer bütçesi var ve bekleyebiliyorsa iphone 7 yi görsün ama bütçesi var ve bekleyemiyorsa 6s plus daha iyi bir cihaz ama bütçesi yok ve zorlayacak ise ve 6s plus ıda 16gb bellekli alacam diyorsa p9 plus tokatlar f/p olarak huawei p9 plusun 6s plusdan geri kalır hiç bir yanı yok tek geri kalır yanı fiyatt o da iyi anlamda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yaw niye note 7 daha cihaz ortada yok altı üstü snapdragon 821 ve 6gb ram kullanacak diye mi yoksa 3500 tl den piyasaya gireceği iphone 7 plusun 4200-4400 civarında satılacağından dolayı mı eğer bütçesi var ve bekleyebiliyorsa iphone 7 yi görsün ama bütçesi var ve bekleyemiyorsa 6s plus daha iyi bir cihaz ama bütçesi yok ve zorlayacak ise ve 6s plus ıda 16gb bellekli alacam diyorsa p9 plus tokatlar f/p olarak huawei p9 plusun 6s plusdan geri kalır hiç bir yanı yok tek geri kalır yanı fiyatt o da iyi anlamda.
snapdragon 823 ile gelebilir bu 1
snapdragon 820 nin gücü karar vermeme yardımcı oluyor bu iki
s7 edgenin batarya performansı ile ondan daha iyi bataryaya sahip olucak
samsungun kameralrı hep iphonelerden iyiydi yine iyi olucak emin ol
ayrıca daha ucuza daha fazla özellik

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
snapdragon 823 ile gelebilir bu 1
snapdragon 820 nin gücü karar vermeme yardımcı oluyor bu iki
s7 edgenin batarya performansı ile ondan daha iyi bataryaya sahip olucak
samsungun kameralrı hep iphonelerden iyiydi yine iyi olucak emin ol
ayrıca daha ucuza daha fazla özellik
Daha ucuz mu note 7 s7 edgeden pahali cikacak sirf iris tarayıcı var diye 3400-3600 civari olacak hadi diyelim p9 plus işlemci olarak felan geri diyelim ama nerdeyse yarı fiyatı note 7 bu arada s823 tanitilmadi s821 tanitildi o kullanilir ve exynos 8890 in hizlanmis versiyonu git asus zenfone 3 deluxe alsin sirf donanima bakarak o zaman note 7 ioe tek farkı kamera-tasarim-batarya baska fark yok ama neredeyse 1000-1200tl daha ucuz cikacak simdi onun icin o fark degmez ayrıca adam 6s plus vs p9 plus dedi nereden cikardin note 7 i bilemedim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Daha ucuz mu note 7 s7 edgeden pahali cikacak sirf iris tarayıcı var diye 3400-3600 civari olacak hadi diyelim p9 plus işlemci olarak felan geri diyelim ama nerdeyse yarı fiyatı note 7 bu arada s823 tanitilmadi s821 tanitildi o kullanilir ve exynos 8890 in hizlanmis versiyonu git asus zenfone 3 deluxe alsin sirf donanima bakarak o zaman note 7 ioe tek farkı kamera-tasarim-batarya baska fark yok ama neredeyse 1000-1200tl daha ucuz cikacak simdi onun icin o fark degmez ayrıca adam 6s plus vs p9 plus dedi nereden cikardin note 7 i bilemedim
ben iphonelerden daha ucuz olucak dedim eğer apple bir süpriz yapmazsa

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
ben iphonelerden daha ucuz olucak dedim eğer apple bir süpriz yapmazsa
Ona sözüm yok zaten ama insan o kadar para verip ufak kameradır ufak farklar için biri 5-7 yıl gidecek öbürü 2-3 yıl gidecek telefon için o kadar para vereceğini sanmıyorum. 6s plus bile nereden baksan 2020-2021 rahat görecek kuvvette note 7 ise taş çatlasın 2020 :)

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Bu devirde alınan bir amiral gemisi mesela S7 edge 2 ya da 3 yılda ölmez o eskidendi. O da uzun süre kullanılır. Samsung eski samsung değil.

Korhan Uludağ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu devirde alınan bir amiral gemisi mesela S7 edge 2 ya da 3 yılda ölmez o eskidendi. O da uzun süre kullanılır. Samsung eski samsung değil.
Bilader Bırak :D İosmu Androidmi Şöyle örnek veriyim Android göz kararı Ama İostakiler androide daha geç çıkıyor:D Happy wheels iphonede vardı sadece ios modellerde İos Farklıdır

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu iOS kullananlar da hâlâ bir tek kendileri zengin sanıyor. Bir bitmediler..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ona sözüm yok zaten ama insan o kadar para verip ufak kameradır ufak farklar için biri 5-7 yıl gidecek öbürü 2-3 yıl gidecek telefon için o kadar para vereceğini sanmıyorum. 6s plus bile nereden baksan 2020-2021 rahat görecek kuvvette note 7 ise taş çatlasın 2020 :)
Eskidendi o işler 6s plus 6 sene gitmez SE desen hadi neyse

M

Murat Burç

SDN Okuru
SE ile 6s plus arasında ne fark var ekran-batarya dışında ??? Çok rahat yeter eğer İOS güncellemesi yapmazsan eğer yaparsan telefon performansı düşüyor .
ekran çözünürlüğü işlemciyi başlıca yoran sepeblerden birisi SE daha uzun gidicektir aradaki çözünürlük farkı çok yüksek

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
ekran çözünürlüğü işlemciyi başlıca yoran sepeblerden birisi SE daha uzun gidicektir aradaki çözünürlük farkı çok yüksek
Dedim ekran-batarya dışında fark yok diye ama büyük telefon istiyor 5.5 inç düşünüyor sen yine gelmiş 4 inç öneriyorsun ve 5.5 inç le aralarında önemli bir fark olmamasına rağmen Stabilite konusunda ikiside aynı süre götürecektir SE daha uzun demişsin ama o farkta şöyle aman aman bir fark değil yani biri mesela 5 yıl öbürü 10 yıl gitmeyecek 6s plus 5 yıl giderse SE 6 yıl gidecek zaten ios güncellemeleri yüzünden cihaz bir süre sonra yavaşlayacak

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Android telefonda donanım olsa da fark etmiyor, uygulamaların çoğunda kasıyor lakin ios da bu yok

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Android telefonda donanım olsa da fark etmiyor, uygulamaların çoğunda kasıyor lakin ios da bu yok
Kardeşim abartma yani millet j7 kullanıyor S400 lü telefonlar hiç bir sıkıntısı yok memnunlar sen diyorsun kasıyor abartma İOS da nasıl yok git bak ıphone 4s e ios 9 dan sonra nasıl yavaşladı...

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Kardeşim abartma yani millet j7 kullanıyor S400 lü telefonlar hiç bir sıkıntısı yok memnunlar sen diyorsun kasıyor abartma İOS da nasıl yok git bak ıphone 4s e ios 9 dan sonra nasıl yavaşladı...
Çoğu kişinin kasma anlayışı yüzünden sorun gösteren android yazılımı iyi gibi algılanıyor. Kast ettiğim kasmalar uygulama açmada kapamada ana ekrana dönmede olmuyor.
Sorunsuz dediğin cihazlarda aç play store'u gör bakalım sorun varmı yokmu?