Huawei P20 Pro modelini almayı düşünüyor musunuz?

• Konbuyu başlatan Shiftdelete.Net
  • Başlangıç tarihi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru

Huawei, 27 Mart tarihinde yeni nesil P serisi modellerini resmi olarak tanıtacak. Bu tarihte 3 model olması bekleniyor. Bunlar Huawei P20, P20 Pro ve P20 Lite olarak isimlendirilecek. Peki, serinin en önemli modeli olması beklenen Huawei P20 Pro özellikleri nasıl olacak?

Huawei P20 Pro özellikleri nasıl olacak?
Serinin en iddialı modeli olacak olan Huawei P20 Pro, tasarım, teknik özellikler ve kamera yetenekleriyle 2018 yılında damga vuracak gibi görünüyor. Huawei P20 Pro modeli, Mate 10 Pro modelinde gördüğümüz Kirin 970 işlemcisinden gücünü alacak. Yapay zeka destekli ilk mobil işlemci olan Kirin 970'in yazılımsal destekler ile daha fazla şeyler sunması bekleniyor. 

Telefon, bellek noktasında Pro adının da getirisi ile 6 GB RAM kapasitesi ile gelecek. Dahili depolama alanı ise 128 GB olacak. P20 modellerinde, hafıza kartı girişi olmayabilir. Bunu resmi açıklama ile göreceğiz.

Huawei P20 Pro tasarımı nasıl olacak?
Huawei, son yıllarda tasarım noktasında çok ciddi aşamalar kaydediyor. P10 ve Mate 10 modellerinin şık tasarımı ve anlayışı, yeni seride de devam edecek. 2018 yılının modası haline gelen çentikli ekran tasarımı, P20 serisinde de karşımıza çıkacak. Huawei P20 Pro modelinde, çok küçük bir çentik alanı olacak ve ön kamera, ahize ve sensörler bu alana sığdırılacak. Bu da, tam ekran deneyimini ve ekran-gövde yüzdesini çok daha yüksek seviyeye çıkartacak. 

Huawei P20 özellikleri ve fiyatı
Son derece ince ve şık bir kasaya sahip olması beklenen P20 Pro'nun, mavi renkli modeli ise ışık ve açıya göre değişken renk özelliği sunabilir.

Huawei P20 Pro kamerası nasıl olacak?
Leica iş birliği ile kamera deneyimi ve performansı konusunda çok işler çıkartan Huawei, P20 Pro modelinde sektörde bir ilki gerçekleştirecek. Huawei P20 Pro, arka tarafta 3 tane kamera ile gelecek. Mate 10 Pro modelinde 20 MP (siyah-beyaz) ve 12 MP (RGB) arka kamera kullanan ve 2x hibrit zoom desteği sunan Huawei, P20 modelinde toplamda 40 Megapiksel çözünürlük ve 5X hibrit zoom sunan 3 kameralı bir donanım gelecek.

Son düzenleme:

Death Mark

Learning is always a painful process
Onursal Üye
Tabiki de düşünmüyorum. :)

mehmetdereci

Üyecik
Mate 10 pro almamamin tek nedeni p20 yi beklemem bir karsilastirma videosu ile ikisiarasindaki secimi yapacagim

Serkan Öztürk

Asistan
s9 plus almisim tas gibi telefon. bu 1 senelik eski islemcili telefonu kim alir? Zevk meselesi elbette, lakin islemcisi eski. bu bilincaltina girdikten sonra alinirmi? pek sanmiyorum.

TBM

Dekan
Selfinizi yiyeceğim şimdi. Türkçe yazın yahu sözcükleri.

FurkanT.

Profesör
Yine gereksiz pahalı olacak. Aynı fiyatlara S9 , Note8 olacak. Hadi kamerası güzel , ki S9'unki de güzel , işlemci daha zayıf . Ekran daha kötü . Ne diye alayım ? S9'dan 700-800lira uygun olsa alınabilir.

20567053

Üyecik
Ben olsam yeni mate serisini beklerim çünkü büyük ihtimal onda yeni işlemci gelir

Serkan Öztürk

Asistan
Sirf kamerasi iyi diye bir tel alinmaz bence. ben S9 plus aldim hem kamera iyi hemde cok güzel telefon. en iyi design diyebilirim. Pilide cok iyi gidiyor ve hizli sarjida cok güzel.

Netkolix

Asistan
Su an siparis vermek uzereyim rengine karar veremedim. Midnight blue mu? Twillight mi?

mapavrili

Doçent
Bende almak isterim yalnız bu fiyat hem benim için hemde p20 pro için yüksek bir fiyat,ben Twillight rengini beğeniyorum bu arada.

Netkolix

Asistan
Bende almak isterim yalnız bu fiyat hem benim için hemde p20 pro için yüksek bir fiyat,ben Twillight rengini beğeniyorum bu arada.
Fiyat yuksek evt, elimdeki S7 gectigimiz hafta 1,5 m yukseklikden ekran ustu yere cakildi ana kart ve ekran gitti. Su an telefonsuz bir vaziyette geziyorum:) Bu sefer Samsung dan uzak durup farkli bir macera yasayasim var bakalim nasil bir deneyim olacak Huawei ile. umarim pisman etmez

Twillight harika fakat alacali bulacali geldi bana.

mapavrili

Doçent
Fiyat yuksek evt, elimdeki S7 gectigimiz hafta 1,5 m yukseklikden ekran ustu yere cakildi ana kart ve ekran gitti. Su an telefonsuz bir vaziyette geziyorum:) Bu sefer Samsung dan uzak durup farkli bir macera yasayasim var bakalim nasil bir deneyim olacak Huawei ile. umarim pisman etmez

Twillight harika fakat alacali bulacali geldi bana.
Öncelikle geçmiş olsun umarım alacağın cihazı severek ve uzun süre kullanırsın, bende de Note FE var ve düşürmekten yani ekranını falan kırmaktan son derece çekiniyorum..Aklımdaki asıl cihaz dediğim gibi P20 pro yalnız fiyatı şuan çok yüksek, o yüzden Mate 10 pro nun 3000 TL nin altına düşmesini bekleyeceğim, umarım fazla sürmez:)

Netkolix

Asistan
Öncelikle geçmiş olsun umarım alacağın cihazı severek ve uzun süre kullanırsın, bende de Note FE var ve düşürmekten yani ekranını falan kırmaktan son derece çekiniyorum..Aklımdaki asıl cihaz dediğim gibi P20 pro yalnız fiyatı şuan çok yüksek, o yüzden Mate 10 pro nun 3000 TL nin altına düşmesini bekleyeceğim, umarım fazla sürmez:)
Tsklr kardesim. Ekran degisimidir dedim servise gittim fakat yeni ekranda bile telefon acilmadi, ana kart sorunu dediler. ana kart fiyati 1400 tl cikmis:)
Ben yurt disindayim P20 yi 24 ay abonelikle alicam, pesin fiyat burda 850 euro. Yani turkiye deki fiyat ile ayni.
Piyasadaki telefonlara bakinca alinasi en mantikli ve akilci cihaz bu geldi bana. Almamdaki ilk tercih batarya ve kamera.
Eger seneye mart a kadar cihaz kirilmasaydi S10 u beklemeyi dusunuyordum:) nasip Huawei mis.
P20 ile pro arasinda kararsiz kaldim ama tamamiyle su gecirmez olmasini sebebiyle pro yu tercih ettim.
Yerinde olsam p20 yi de dusunurdum. ama mate 10 pro da cok saglam bir cihaza benziyor. parmak okuma sensoru arkada olmasini hic begenmedim yanliz-

mapavrili

Doçent
Tsklr kardesim. Ekran degisimidir dedim servise gittim fakat yeni ekranda bile telefon acilmadi, ana kart sorunu dediler. ana kart fiyati 1400 tl cikmis:)
Ben yurt disindayim P20 yi 24 ay abonelikle alicam, pesin fiyat burda 850 euro. Yani turkiye deki fiyat ile ayni.
Piyasadaki telefonlara bakinca alinasi en mantikli ve akilci cihaz bu geldi bana. Almamdaki ilk tercih batarya ve kamera.
Eger seneye mart a kadar cihaz kirilmasaydi S10 u beklemeyi dusunuyordum:) nasip Huawei mis.
P20 ile pro arasinda kararsiz kaldim ama tamamiyle su gecirmez olmasini sebebiyle pro yu tercih ettim.
Yerinde olsam p20 yi de dusunurdum. ama mate 10 pro da cok saglam bir cihaza benziyor. parmak okuma sensoru arkada olmasini hic begenmedim yanliz-
Yok p20 almam ben mate serisini seviyorum ama p20 kameradan dolayı ilgimi çekmişti...parmak izinin arkada olmasına gelince, alışırsın..Note 8 kullananlar alıştığına göre:)sen çok daha kolay alışırsın..Bu arada umarım alınca deneyimlerini bizimle paylaşırsın, şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan diyorum.

Netkolix

Asistan
Tesekkur ederim. Umarim Cuma elime gecer. 2-3 gun demisler teslimat. Bir iki gun kullandikdan sonra bu baslikda deneyimlerimi paylasirim tabiki.

Netkolix

Asistan
Aynı fiyatta s9 plus varkenmi?
S9 plus varken derken? kagit uzerinde veya kullanim testi olsun p20 pro nun pil, kamera özellikleri olsun s9 plusu alt edior!
yukardada bahsettıgim gibi pil ve kamera özelligi benim bu telefonu tercih etmeme yetti de artti.

2,5 yildir s7 kullaniyordum taki yere dusup anakarti bozulana kadar.

Tttunahan

Profesör
S9 plus varken derken? kagit uzerinde veya kullanim testi olsun p20 pro nun pil, kamera özellikleri olsun s9 plusu alt edior!
yukardada bahsettıgim gibi pil ve kamera özelligi benim bu telefonu tercih etmeme yetti de artti.

2,5 yildir s7 kullaniyordum taki yere dusup anakarti bozulana kadar.
Tek artısı pili başka bi artısı yok kamerayı sadece fotoğraf çekmek olarak düşünmek doğru değil işin video kısmına gelirsen s9 plus tecavüz eder ikisininde fotoğraf çekimi başarılı ama p20 proyla video çekmeye kalksan sinir krizi geçirirsin s9 plusın pilinin anlatıldığı kadar kötü olduğunu düşünmüyorum note 8 kullanıyorum daha büyük ekran daha küçük pil olmasına rağmen 24 25 saatlik kullanımda 6 6 30 saatten aşağı ekran süresi almıyorum p20 pro 4000 mah bataryanın avantajını koruyor sadece o kadar.

Screenshot_20180809-130235_Settings.jpg

Son düzenleme:
stat counter