Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Huawei P20 & P20 Pro Kullanıcı Deneyimi - Beğeni Anketi

• Kullanılan toplam oy
    92

erdignss

Doçent
Telefonu 5 gündür kullanıyorum. Daha önce 3 sene s6 kullanmıştım ondan sonra özellikle pili ilaç gibi geldi çok iyi bi batarya performansı var. Kamera performansı da inanılmaz 4k video çekimi hariç ama kaçımız 4k video çekiyor onu da bilmiyorum şahsen benim için önemli bi ayrıntı değil. Parmak izi ve yüz tanıma çok hızlı çalışıyor. Lakin arayüz kısmında bazı rahatsız edici durumlar var mesela always on display açıkken bildirim geldiğinde ondan haberiniz olmuyor bırakın ekrana küçük bi logo düşmesini bildirim ışığı bile yanmıyor WhatsApptan mesaj geldiğinde ekranda küçük bir WhatsApp logosu gözükmeli bence. Ayrıca yukarıda bahsedildiği gibi 5000 TL lik bir telefona göre ekran kalitesi kötü özellikle YouTubedan video izlerken çok rahat görebiliyorum bunu.

tarik-_-

Üyecik
En iyi tercih p20 pro güldürme hocam tamam hayırlı olsun telefonu almışsın Güle güle kullan da s9 plusı resmen gömmüşsün.S9 plusın x e göre batarya ekran kamera ve bana göre tasarım avantajı var ve x e göre çok daha işlevsel bi telefon.Şimdi kamerası çok iyi diyosun anladık iyi fotoğraflar çekiyo peki video kısmını nasıl halledicez? S9 plus da çok güzel fotoğraflar çekiyor fotoğraf kısmında eşitler desek bile video kısmında s9 plus p20 proyu gömer kamerayla video ve fotoğraf çektiğimiz için s9 plus daha önde.Ekran olarak s9 plusın üstünlüğü tartışılamaz zaten.Batarya kısmında 4000 e 3500 mah arada 500 mah fark olmasına rağmen testlerde aralarında %10 luk bi fark oluyo 500 mah bataryanın hakkı %10 mu?. İşlemci tarafındada s9 plusın çok bariz üstünlüğü var kirin 970 Snapdragon 835 e bile zor kafa tutarken Snapdragon 845 in üstünlüğü tartışılamaz.Genele baktığımız zaman s9 plusın bariz üstünlüğü var en iyi tercih p20 promu bidaha düşün derim :)
Huawei p20 zaten baktığımız zaman sürekli fotoğraf ile ilgili birşeyler söylüyor.Video modu ile alakalı bir ididasını duymadım. Fotoğraf konusunda bariz P20 Pro'dur. Video konusunda S9+ net.

Tttunahan

Profesör
Huawei p20 zaten baktığımız zaman sürekli fotoğraf ile ilgili birşeyler söylüyor.Video modu ile alakalı bir ididasını duymadım. Fotoğraf konusunda bariz P20 Pro'dur. Video konusunda S9+ net.
Tamam öyle olsun fotoğrafta en iyi p20 pro olsun 👏

tarik-_-

Üyecik
Tamam öyle olsun fotoğrafta en iyi p20 pro olsun 👏
bunu yalnızca ben değil shiftdelete ailesi'de bu şekilde belirtiyor. İnternette aynı açıyla çekilmiş fotoğrafları koydular fotoğraf modunda şuan bu tekrar söylüyorum video için samsung derim.

Benzersiz

Üyecik
arkadaşlar telefonu yaklaşık 1 haftadır kullanmaktayım. ilk önizlenimleri paylaşmak istedim. p20 pro
1. telefonun kameraları evet çok başarılı(9/10) fakat yavaş çekimde çok berbat. sanki biri ışıkları kısıp arttırıyor gibi pır pır yapıyor. 10 üzerinden 0 diyebilirim.
2. Ekran çok kaliteli değil bence. Açılıştaki Powered by android yazısının küçük karakterleri bile silik ve tam oluşmamış gibi. güneş altında görünürlüğü çok düşük. hele ekran otomatik aydınlanıp kapanırken çin malı tabletler gibi pırpır yapıyor. 3/10
3. Hızı ve akıcılığı memnun edecek düzeyde. Ram çok fazla olduğu için neredeyse 2 gb boş her zaman. 10/10
4. Yüz tarama ve parmak izi çok başarılı. Gece bile hızlı bir şekilde yüzünüzü tarayabiliyor. 0 karanlıktan bahsediyorum. 9/10
5. Ses kaliteside iyi. Telefonun üst hoparlöründen de ses geliyor müzik dinlerken. Bangır bangır sesi yok ama piyasa ayarında. 7/10

Arkadaşımda p20 aldı. Sadece kameraları biraz kötü. Diğerleri aynı diyebilirim.

Sonuç olarak aldığma pişmanmıyım derseniz evet biraz pişmanlığım var. Ekran kalitesini düşününce çok pişmanlık var diyebilirim. İlk adroid telefonumdur kendileri. iphone kullanıcılar için söylüyorum menmunlarsa geçmeseler iyi olur. Ben iphonun kısıtlamalarından sıkıldım artık. Değişiklik aramıştım. Samsung s9+ kullandım bir kaç gün ekranları kıyas yapılamayacak kadar farklı. Kamera konusunda huawei daha iyi diyebilirim. Ekran sorunu belki yazılımsal olabilir. İlerde ne değişir bilemiyorum.

birde huawei nfc ile dosya gönerirken bankanın uygulası açılıyor. onada el atsalar iyi olur.

Özel olarak sormak istediğiniz birşey olursa öm yada mail gönderebilirsiniz.
Merhaba , kararsiz toplumundan geliyorum p20 pro kullanıcısı olarak fikir verirseniz sevinirim , s9 + mu alınmalı yoksa p20 proyu iyiki almismisiniz

Aşhil61

Üyecik
Hocam yeni bi telefon çıkacakmış mate 20 pro büyük ihtimal diyorlar ki kirin 980 kullanılacak. Çıkacak olan bu telefon
1) Huawei p20 pro nun önüne geçecek mi yani amiral gemisi o mu olacak en üst olarak.
2) Kirin 980 olması bu telefonun performans açısından çok üstüne çıkmasını saglarmi
3) Beklemeye değermi

Ayriyeten bazı şeyler gördüm kronik sıkıntılar var p20 pro da diye böyle şeyler gerçekten varmı ekran gerçekten çok mu kötü cevaplar saniz çok teşekkür ederim

erdignss

Doçent
Mate 20 pro beklemek daha mantıklı ama fiyatı ne olacak orası meçhul bu cihaz 5000 le çıktı 3 ay sonra 4500e düşse mate 20 pro 6000 bandında çıkarsa o zaman aradaki fiyat farkını hakeder mi bilmiyorum ama beklemekte fayda var

clayfinger

Üyecik
valla benim işlemciyle ilgili sıkıntım yok. zaten yan yana getirmeyince bu farkı anlayabilecek insanda pek tanımıyorum. p20 pro nun ekranın iphone 3gs den bile kötüdür. kim ne derse desin. ben malımın eleştrisini yapabiliyorum. bir çok arkadaş bunu yapamıyor. telefonu almı olan olmuş. bu telefonun bataryası ve kamerası dışında çin malı telefonlardan farkı yok. kimse bu yazdıklarımı baltalamsın.

Aşhil61

Üyecik
valla benim işlemciyle ilgili sıkıntım yok. zaten yan yana getirmeyince bu farkı anlayabilecek insanda pek tanımıyorum. p20 pro nun ekranın iphone 3gs den bile kötüdür. kim ne derse desin. ben malımın eleştrisini yapabiliyorum. bir çok arkadaş bunu yapamıyor. telefonu almı olan olmuş. bu telefonun bataryası ve kamerası dışında çin malı telefonlardan farkı yok. kimse bu yazdıklarımı baltalamsın.
Hocam ama dediğin kadar da kötü olabilir mi durum gerçekten böyle bi telefonda. Senin telefonun ekranda bi sıkıntı olmasın

erdignss

Doçent
Yok 3310 dan daha kötü. Abartmaya gerek yok ben telefonun ekranına kusursuz demiyorum s9la kıyasladığımız zaman ekranı kötü ama o s9 çok iyi olduğu için öyle gözüküyor abartılacak kadar kötü bi ekranı yok bu telefonun

clayfinger

Üyecik
şu kadarını net ve kesin söyleyeyim. iphone 6 yada samsung 6 ekranın %10000 daha kaliteli duruyor. elimdede 2 telefon var. ikiside aynı.

erdignss

Doçent
şu kadarını net ve kesin söyleyeyim. iphone 6 yada samsung 6 ekranın %10000 daha kaliteli duruyor. elimdede 2 telefon var. ikiside aynı.
Benim de elimde s6 var hocam önceki cihazım s6 ydı ben de yapabiliyorum aynı karşılaştırmayı abartıyorsunuz

kaanm55

Dekan
S9+ şişirilmedi. P20 pro ise abartıldı, o kadar iyi değil. Note 8 bile daha iyi p20pro'dan.
Bura ölmüş yav hiç mi P20 pro kullanan yok bu forumda
Arkadaşlar akıllı, şişirilen cihazı almak yerine S9+ alıyorlar. Bizi pazarlama teknikleri şaşırtamaz.
Ben de s9+ almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum açıkçası aklım kaldı orada

kanas1975

Üyecik
p20 pro kilit ekranında bildirim geldiginde görünmüyor.ne yaptıysam olmadı yardım..

erdignss

Doçent
p20 pro kilit ekranında bildirim geldiginde görünmüyor.ne yaptıysam olmadı yardım..
Ayarlar, Uygulamalar ve Bildirimler, Bildirim Yönetimi sonra yukarıdaki üç noktaya basıp kilit ekranı bildirimlerini seçin tümünü görüntüleyi seçin

stat counter