Huawei P10 ve P10 Plus Kullanıcılar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Anladım teşekkür ederim.cok araştırdım bulamadım bildirim içeriğimi gizle yemiyorum nasıl halledebilirim yada gizlenebiliyormu

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar, dün akşam itibariyle bende huawei p10 plus'a geçmiş bulunuyorum. Iphone 7 cihazımı verip mavi renk p10 plus 128 gb rom, 6gb ram ile takas yaptım. Cihaz yaklaşık 1 buçuk aylık vodafone faturalı. İyi mi ettim kötü mü ettim henüz bilemiyorum :)

Cihaz daha önce kullandığım android telefonlardan biraz daha farklı ve zor geldi bana açıkçası. Umarım pişman olmam :) cihaz ile ilgili tüyo verecek arkadaşlardan ileti bekliyorum. Bu arada ana ekran simgeleri falan bana biraz büyük geldi bu simgeleri küçük yapmanın bir yolu var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar, dün akşam itibariyle bende huawei p10 plus'a geçmiş bulunuyorum. Iphone 7 cihazımı verip mavi renk p10 plus 128 gb rom, 6gb ram ile takas yaptım. Cihaz yaklaşık 1 buçuk aylık vodafone faturalı. İyi mi ettim kötü mü ettim henüz bilemiyorum :)

Cihaz daha önce kullandığım android telefonlardan biraz daha farklı ve zor geldi bana açıkçası. Umarım pişman olmam :) cihaz ile ilgili tüyo verecek arkadaşlardan ileti bekliyorum. Bu arada ana ekran simgeleri falan bana biraz büyük geldi bu simgeleri küçük yapmanın bir yolu var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Erişilebilirlik'e bir göz at veya ayarlarda arama kısmı varsa oraya simge yaz veya play Store'dan simge paketi yükle (7 tane premium simge paketi bugün ücretsiz olması lazım webteknoya bir bak)

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Erişilebilirlik'e bir göz at veya ayarlarda arama kısmı varsa oraya simge yaz veya play Store'dan simge paketi yükle (7 tane premium simge paketi bugün ücretsiz olması lazım webteknoya bir bak)

Yani esas sorun simge değil aslında. sanırım konu çözünürlükle ilgili bişey.

Birde bu konu dışında şarj olayı bende fotodaki gibi. Ama oyun falan oynamıyorum. Kullanım zorluğu yanında pil süresi iyi.

Ekli dosyalar

• IMG_1397.JPG
    IMG_1397.JPG
    97.2 KB · Görüntüleme: 1,121
M

Murat Burç

SDN Okuru
Yani esas sorun simge değil aslında. sanırım konu çözünürlükle ilgili bişey.

Birde bu konu dışında şarj olayı bende fotodaki gibi. Ama oyun falan oynamıyorum. Kullanım zorluğu yanında pil süresi iyi.
Ekran süresini atabilir misiniz? Pil kullanımına girdikten sonra donanım sekmesinde olur veya direk ekran yazar.

Adem34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
P10 kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi bizimle paylaşabilir misiniz? Cihazınızda bu zamana kadar hiç bir problemle karşılaştınız mı? Hızlımıdır, herhanği bir kasma, donma ile karşılaştınızmı?
Sarj kullanımı nasıl? (tükenmesi, dolması) Birde fazla kullanımda yoğun sıcaklık yapıyor mu?

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ekran süresini atabilir misiniz? Pil kullanımına girdikten sonra donanım sekmesinde olur veya direk ekran yazar.

üstte atmıştım hocam ekran süresini. Yanlış mı attım acaba?
--- Gönderi Güncellendi ---
P10 kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi bizimle paylaşabilir misiniz? Cihazınızda bu zamana kadar hiç bir problemle karşılaştınız mı? Hızlımıdır, herhanği bir kasma, donma ile karşılaştınızmı?
Sarj kullanımı nasıl? (tükenmesi, dolması) Birde fazla kullanımda yoğun sıcaklık yapıyor mu?

Ben 3-5 gündür P10 plus kullanıyorum. Açıkçası iphone'dan sonra kullanımı biraz zor geldi.

Bana göre artılar:

- Pil süresi
-Hafıza kartı takılması ( iphone'dan sonra büyük özellik)
-Parmak izi çok hızlı
-Kamera kaliteli

Bana göre eksiler

- Performans düşük ( ben hiç oyun oynamıyorum ama sanki cihaz kullanım anlamında yavaş gibi geldi. Bu tespitten hareketle oyun performansının tatmin edeceğini düşünmüyorum)
- Isınma ( oyun oynamadığım halde telefonun ısındığını hissediyorum)
- Cihaz ağır ve biraz kaba
-Ekran kasa oranı düşük
-Home butonu var ama basmalı değil dokunmatik gibi bişey keşke basmalı olsaydı
-Home butonunun yanında keşke geri ve menü tuşu olsaydı. o alan işe yaramayan boş boş duran bir yer olmuş.

Sami unsal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses kalitesi nasil,ekran göruntusu almak kolaymi lg de tek tuşla yapilabiliyorda bundada varmi böye bi güzellik.birde nerden ve kaça aldiniz.hayirlisi olsun bu arada sami bey
Ses kalitesi guzel,ekran görüntüsü alına biliyor fakat tek tuş değil ama.Gercekten güzel çekim kalitesi de süper iPhone 7 bin çekmediği bölgede rahat görüşme yapabildikleri.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
P10 için en iyi kamera ayarları nelerdir. Paylaşırmısınız.
Manuel mod için soruyorsan en iyi ayar diye bir şey yok. Manuel işine gireceksen o sahneye göre kendin ayar yapman lazım.
Fotoğrafçılık eğitimlerine bakman iyi olur bunun için. Bir dslr olmasa da o tür eğitimler fikir verir nasıl ayar yapman gerektiğine dair.
üstte atmıştım hocam ekran süresini. Yanlış mı attım acaba?

Ben 3-5 gündür P10 plus kullanıyorum. Açıkçası iphone'dan sonra kullanımı biraz zor geldi.

Bana göre artılar:

- Pil süresi
-Hafıza kartı takılması ( iphone'dan sonra büyük özellik)
-Parmak izi çok hızlı
-Kamera kaliteli

Bana göre eksiler

- Performans düşük ( ben hiç oyun oynamıyorum ama sanki cihaz kullanım anlamında yavaş gibi geldi. Bu tespitten hareketle oyun performansının tatmin edeceğini düşünmüyorum)
- Isınma ( oyun oynamadığım halde telefonun ısındığını hissediyorum)
- Cihaz ağır ve biraz kaba
-Ekran kasa oranı düşük
-Home butonu var ama basmalı değil dokunmatik gibi bişey keşke basmalı olsaydı
-Home butonunun yanında keşke geri ve menü tuşu olsaydı. o alan işe yaramayan boş boş duran bir yer olmuş.
Sanal tuşları kapatırsan home butonu çok işlevli oluyor zaten.
Uzun basma home, tek basma geri tuşu ve yanlara kaydırma son uygulamaları açıyor. Ha olsa kötü mü olurdu dediğin tuşlar olmazdı ama böyle de iyi oluyor alışınca.
Basmalı olmasını istemem böyle olsun sonra basmalı olunca bozuluyor vs. :)
Diğer eksilerine gelince p10 plus kullanmadığım için bir şey diyemem, bende p10 var ve hafif, performans açısından sıkıntım yok.(1080p) olduğu için. Ekran kasa oranı ise bana göre iyi geldi p10'un. Isınma sorunu da çok zorlamayınca olmuyor, sendeki 2k ekrandan dolayı ısınma oluyordur G3 varken bende de oluyordu. :D

Azriah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir haftadır P10 plus kullanıyorum (128/6) iphone 6 dan geçtim gerçekten pişmanım. O yorumları videoları izlerken büyük bir heyecanla telefonu aldım fakat telefonun oyun içi performansı olsun webde dolaşma olsun büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Clash of clans gibi basit bir oyunda bile takılmalar görüyorum bu telefonun neyini bu kadar övdüler hala anlamış değilim.

Beğendiğim özellikleri ise parmak izi okuyucu ile ekran çözünürlüğü.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bir haftadır P10 plus kullanıyorum (128/6) iphone 6 dan geçtim gerçekten pişmanım. O yorumları videoları izlerken büyük bir heyecanla telefonu aldım fakat telefonun oyun içi performansı olsun webde dolaşma olsun büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Clash of clans gibi basit bir oyunda bile takılmalar görüyorum bu telefonun neyini bu kadar övdüler hala anlamış değilim.

Beğendiğim özellikleri ise parmak izi okuyucu ile ekran çözünürlüğü.

Bende aynı durumdayım. Çok pişman oldum. Sevemedim bir türlü cihazı. İlk fırsatta bir dünya zararla değiştireceğim cihazımı. Ve bir daha android dünyasına girmeyi düşünmüyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende aynı durumdayım. Çok pişman oldum. Sevemedim bir türlü cihazı. İlk fırsatta bir dünya zararla değiştireceğim cihazımı. Ve bir daha android dünyasına girmeyi düşünmüyorum.
Android dünyasını Samsung Exynos , veya Qualcoomg snaldragon işlemciye sahip bir cihazı denemeden değerlendirmeyin derim

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Android dünyasını Samsung Exynos , veya Qualcoomg snaldragon işlemciye sahip bir cihazı denemeden değerlendirmeyin derim

Hocam onları da daha önce denemiştim. Ama dediğiniz gibi exynos kullanan samsung telefonlar biraz daha stabil he hızlı gibi. Ayrıca ben neyse ki huawei'yi verip kurtuldum. Tekrar iphone'a dönüş yaptım :)

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
almadan önce kullanan kişilerden pek bilgi öğrenemediğim için kendim aldıktan sonra görüşlerimi paylaşmak istedim.

Performans: Eski telefonumdan geçiş yaptığım için doğal olarak hızlı geldi telefonda henüz takılma donma yaşamadım bu seviyedeki telefonlardan beklenen performansı size sunuyor.

Tasarım: Bu kısım kişiden kişiye göre değişir o yüzden üzerinde pek duramayacağım ben mavi olanı aldım gayet hoş mavi olanın arkası tam düz değil hafiften pürüzlü değişik bir his ama güzel kaliteli duruyor.

Ekran: Bana göre telefon ekranlarında 4k 2k çok gerekli görmüyorum 720p bile bana gayet güzel geliyordu fullhd ideal kısacası ekranı güzel

Kamera: Telefonun en iddalı olduğu nokta burası en güzeli derinlik efekti çift kameranın farkını hissediyorsunuz gündüz gayet net fotoğraflar çekiyor gece çekimide iyi fakat rakipleri biraz daha önde bununda nedeni ilk duyduğumda çok kızdığım diyafram değerinin 2.2 olmasından kaynaklanıyor yani sırf plus modelle bi fark olsun diye yapılmış diye düşünüyorum bari 2.0 yapın ama yanlış anlaşılmasın kötü değil yine iyi çekiyor ön kamerası iyi portre modu yazılımsal olarak mevcut genel manada kameralar oldukça iyi pek video çeken biri değilim bunun hakkında çok bişey diyemeyeceğim bir kere çektim güzeldi.

Batarya: Öncelikle telefonu yoğun kullanan biriyim oyun oynamam pek ama haberler sosyal medya işe gidip gelirken otobüste internet müzik.. Bataryada biraz çekincelerim vardı bu konuda rakiplerinden geride olduğu söyleniyordu benim için yeterli geldi 1 günü rahat çıkarıyor yalnız entersan bir özelliği var diyelim telefonu sabah 7:30'da alıyorum şarj %100 insana güven veren dakikalar lakin %100 - %70 arası çok hızlı tükeniyor yani bişey yapmasanız bile o şarj hızlı bi şekilde %70'e düşecek ama sonra yavaşlatıyor kendini günü çıkaramayacağınızı düşünürken bakmışsınız rahat eve götürüyor ama bunu bilmenize rağmen bu hızlı düşüşe alışamadım henüz kısaca telefon 1 günü rahat çıkarıyor.

Ses: Bu konuda foruma başlık dahi açtım 1 cevap bile gelmedi bari ben söyleyeyim ses kalitesini beğendim benim için özellikle kulaklık çıkışı önemli kendi kulaklığını hiç kullanmadım kendim aldığım sony kulaklığım ile kullanıyorum ses kalitesi iyi yüksek ses veriyor diyebilirim ben son ses pek dinlemiyorum ses kalitesinden memnunum.

Özetlemek gerekirse telefondan memnunum tek el ve tek tuş kullanımı rahat umarım almayı düşünenlere tavsiye edebilirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
almadan önce kullanan kişilerden pek bilgi öğrenemediğim için kendim aldıktan sonra görüşlerimi paylaşmak istedim.

Performans: Eski telefonumdan geçiş yaptığım için doğal olarak hızlı geldi telefonda henüz takılma donma yaşamadım bu seviyedeki telefonlardan beklenen performansı size sunuyor.

Tasarım: Bu kısım kişiden kişiye göre değişir o yüzden üzerinde pek duramayacağım ben mavi olanı aldım gayet hoş mavi olanın arkası tam düz değil hafiften pürüzlü değişik bir his ama güzel kaliteli duruyor.

Ekran: Bana göre telefon ekranlarında 4k 2k çok gerekli görmüyorum 720p bile bana gayet güzel geliyordu fullhd ideal kısacası ekranı güzel

Kamera: Telefonun en iddalı olduğu nokta burası en güzeli derinlik efekti çift kameranın farkını hissediyorsunuz gündüz gayet net fotoğraflar çekiyor gece çekimide iyi fakat rakipleri biraz daha önde bununda nedeni ilk duyduğumda çok kızdığım diyafram değerinin 2.2 olmasından kaynaklanıyor yani sırf plus modelle bi fark olsun diye yapılmış diye düşünüyorum bari 2.0 yapın ama yanlış anlaşılmasın kötü değil yine iyi çekiyor ön kamerası iyi portre modu yazılımsal olarak mevcut genel manada kameralar oldukça iyi pek video çeken biri değilim bunun hakkında çok bişey diyemeyeceğim bir kere çektim güzeldi.

Batarya: Öncelikle telefonu yoğun kullanan biriyim oyun oynamam pek ama haberler sosyal medya işe gidip gelirken otobüste internet müzik.. Bataryada biraz çekincelerim vardı bu konuda rakiplerinden geride olduğu söyleniyordu benim için yeterli geldi 1 günü rahat çıkarıyor yalnız entersan bir özelliği var diyelim telefonu sabah 7:30'da alıyorum şarj %100 insana güven veren dakikalar lakin %100 - %70 arası çok hızlı tükeniyor yani bişey yapmasanız bile o şarj hızlı bi şekilde %70'e düşecek ama sonra yavaşlatıyor kendini günü çıkaramayacağınızı düşünürken bakmışsınız rahat eve götürüyor ama bunu bilmenize rağmen bu hızlı düşüşe alışamadım henüz kısaca telefon 1 günü rahat çıkarıyor.

Ses: Bu konuda foruma başlık dahi açtım 1 cevap bile gelmedi bari ben söyleyeyim ses kalitesini beğendim benim için özellikle kulaklık çıkışı önemli kendi kulaklığını hiç kullanmadım kendim aldığım sony kulaklığım ile kullanıyorum ses kalitesi iyi yüksek ses veriyor diyebilirim ben son ses pek dinlemiyorum ses kalitesinden memnunum.

Özetlemek gerekirse telefondan memnunum tek el ve tek tuş kullanımı rahat umarım almayı düşünenlere tavsiye edebilirim.
Düşük ışıkta FHD60 ve 4K video performansı sizce nasıl ?
OİS ne kadar başarılı sizce?

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Düşük ışıkta FHD60 ve 4K video performansı sizce nasıl ?
OİS ne kadar başarılı sizce?

telefonda hiç video çekmeyen biriyim aldığımdan bu yana bir kere dünkü maçta çektim isterseniz videoyu size mail atabilirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
telefonda hiç video çekmeyen biriyim aldığımdan bu yana bir kere dünkü maçta çektim isterseniz videoyu size mail atabilirim.
Gerek yok hocam gündüz performansını biliyorum. Aslında düşük ışık FHD60 ve 4K performansını da biliyorum. Sadece kullanıcıları buna nasıl tepki veriyor onu merak etmiştim.

fkarakaser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Huawei P10 delta servis garantili olarak aldım. (Mavi rengi)
LG G3 ten geçiş yaptım hali ile telefon bana oldukça hızlı ve sorunsuz geldi, henüz 4 gündür kullanıyorum, arka kamera performansından oldukça memnunum, ön kamera beklentimin altında çıktı ama kötü olduğunu söyleyemem. Kamera yazılımı çok başarılı, bir çok çekim moduna, filtre ve çekim sonrası düzenlemeye izin veriyor.

Tasarım ince ve şık , ekran oldukça parlak ve net LG G3 de 2k ekran vardı ama bunun ekranı daha net ve kaliteli geldi bana. Çok oyun oynayan biri değilim asphalt 8 yükleyip oynadım takılma vs yaşamadım. Isınma sorunu yok gibi, şarj esnasında biraz ısınıyor ama metal kasa çabuk soğuyor. Kısaca ısınma konusunda bir sorun yaşamadım. Dokunmatik tuş çok işlevsel bu sebeple sanal tuşları kullanmaya hiç gerek yok, zaten ekrandan kaldırabiliyorsunuz. Yeni aldığım için fırsat buldukça sürekli telefonu kurcalıyorum, şimdilik pili akşama kadar götürüyor bu konuda problem yok. Metal kasanın altındaki ses ve şarj girişi metal kasa olduğu için benim parmağımı acıttı ki , sanırım bu benim tutuşum ile alakalı bir durum.

Menülerdeki geçişler ve kullanım rahat bir takılma vs görmedim. kısa yolları güzel yapmışlar, eklem yerlerinizle ekrana 2 defa vurduğunuzda screen shot alıyor, yine eklemlerle ekrana C yazdığınızda kamera, M yazdığınızda Müzik vs gibi uygulamalar açılıyor. Ayrıca hızlı şekilde kamera ile çekim yapmanız gerekiyor ise, ses kısma tuşuna 2 defa hızlıca bastığınızda kamera hızlıca açılıp otomatik fotoğraf çekiyor. Kullandıkça yeni özelliklerini keşfediyorum, dokunmatik çok hızlı çalışıyor ve 5 tane parmak tanıtabiliyorsunuz. Adım sayar vs düzgün çalışıyor ve kilit ekranında küçük şekilde attığınız adımı gösteriyor.

Ben dual simli olanından aldım, bu sebeple ikiz uygulama mevcut, sosyal paylaşım uygulamalarından 2 hesap açabiliyorsunuz.

Telefonun çekim gücü çok güzel, köprü üzerinden geçerken önceki telefonum çekmiyordu, bunda hiç sorun yaşamadım. Konuşmalar net ve parazitsiz, internet sayfa yüklemeri LG G3 e göre çok hızlı gibi geldi. Tunein radyo uygulaması kullanıyorum, diğerinde seçtiğim radyo kanalının açılmasını beklerdim, bunda hemen açılıyor. Yani internetin daha hızlı çalıştığını buradan da anlıyorum.

Telefonun ses gücü güzel, kulaklık ses seviyesi vs çok yeterli geldi bana, şimdiye kadar sesi hiç sona getirme ihtiyacı duymadım.

5,5 ekran bana fazlaymış onu anladım, 5,1 inç P10'u alırken tereddütlerim vardı acaba ekran ufak gelecek mi diye ama hem taşıması hem de kullanması daha iyi geldi bana.

Kısacası şimdilik telefon bana sorunsuz ve güzel geldi, eksik yönlerini de yazmak istedim ama yukarıda gördüğünüz gibi pek bulamadım. Huawei'nin bence fiyat politikasını gözden geçirmesi gerekiyor, Türkiye de pazar payı istiyor ise kesinlikle fiyatlarını düşürmesi gerekli, telefonu almak isteyen ama sırf fiyatı sebebiyle başka markalara yönelen çok fazla kişi var.

artec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, P10'da tüm uygulamaların görüntülendiği yerde uygulamaları istediğin gibi sıralama ve gizleme özellikleri var mı? Ben bulamadım.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Bugün Hakkı Alkan'a P10'u sordum, hani dedim abi elinde Note 8 var i8 Plus var P10'u yanından ayırmıyorsun dedi çok iyi telefon orda Gökey abiye de sordu o da manyak bir şey dedi 2000'e bulabilirsen hiç durma al gitsin dedi şu an araştırıyorum 2000-2200 civarı bulursam direkt yapıştırıcam P10'u.

The_King

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Hem s8 hem p10 us kullanan biri olarak hep Huawei nin taş gibi s8 in karşısında olduğunu söylemiştim Video da da bariz bir şekilde bu ortaya çıkıyor Tekrar ediyorum Mate 10 Pro nun speedtestlerini çok merak ediyorum yayınlansa da izlesek

Hrant kolop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Huawei p10 plus mı alsam iphone 8 mi evde daha çok apple tercih ediyorum ama şimdi kararsız kaldım

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Huawei P10 -2

Bugün çektiğim iki fotoğraf. Uzun pozlama yaptığım fotoğrafı elimle çekmeme rağmen beklediğimden az titredi. OİS gayet güzel çalışıyor telefonda.

Cihaz: P10

@Murat Burç nasıl yılan di mi? :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Huawei P10 -2

Bugün çektiğim iki fotoğraf. Uzun pozlama yaptığım fotoğrafı elimle çekmeme rağmen beklediğimden az titredi. OİS gayet güzel çalışıyor telefonda.

Cihaz: P10

@Murat Burç nasıl yılan di mi? :D
Balon
Ne OIS'i iyi çalısıyor ne de düşük ışık performansı iyi.
FHD 60'da gece yamulan cihaz mi yılan? Adam gibi kamera görmemişsin sen zaman olarak rakibi S8 bul bir tane şöyle video çek iki cihazla OIS gör.
Hoş ac youtubeyi izle ne uğraşıyorsun
Bana çöp P10'un muhabbetini yapıp durma. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ezberden konuşmak memnun ediciyse mutluluklar o zaman. :D
Sen iyi olduğunu düşünüyorsun ben diğerlerinin yanında bir hiç olduğunu düşünüyorum anlasamamamızın sebebi bu. :D
Bu flickr neyin nesi kayipsiz fotogrsf paylasabildigımiz bir platformdu sanırım.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Sen iyi olduğunu düşünüyorsun ben diğerlerinin yanında bir hiç olduğunu düşünüyorum anlasamamamızın sebebi bu. :D
Bu flickr neyin nesi kayipsiz fotogrsf paylasabildigımiz bir platformdu sanırım.
İkimizde dikine gidiyoruz. :D Bir gün orta yolda buluşacağız ben buna inanıyorum.

Flickr aynen dediğin gibi bir şey. 1 TB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Ama Yahoo ile bağlantılı olduğu için bütün bilgiler her ay bir hacker grubu tarafından çalınıyor :D Benim özel bir bilgim olmadığı için takmıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...