Huawei P10 ve P10 Plus Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Cihazların donanımı biliniyor ve ön inceleme videolarıda mevcut. Ne düşünüyorsunuz bu cihazlar hakkında.

Tasarım bence gayet güzel ve kameralar da süper olmuş alan derinliğini çok iyi yapıyor iki cihazda

Samsung , Htc, Xioami ve Apple ne yapacak merak ediyorum

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Güzel telefonlar. Huawei, oldukça kaliteli.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Huawei şuan çok iddaalı oldu tasarım olarak apple çok benzemiş ama tasarımı çok beğendim kamera zaten konuşmaya gerek yok. Ciddi söylüyorum eğerki apple kullanmaktan vazgeçip androide dönersem Huawei kullanırım. Şuan da p10 serisi ile birçok isteğe çok iyi karşılık veriyor. Heleki plusda ki batarya p9 da çözünürlüğü düşürebiliyordu kullanıcılar p10 da vardır büyük ihtimal 2k ekranı full hd ye çekersi 3750 mAh bataryayla batarya sorunu yaşamazsın.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Ciddi söylüyorum eğerki apple kullanmaktan vazgeçip androide dönersem Huawei kullanırım.

Kesinlikle bu sözünüze katılıyorum. Apple kullanıyorum ama kullanmamın nedeni donanım veya elma değil, müşteri memnuniyetine verilen önemdir. Huawei de bu konuda son zamanlarda atak içerisinde. Bozulan telefonunuzu evinizden alıyor, tamirini yapıp yine eve teslim ediyor. Ekran kırılmalarını belli bir zamana kadar ücretsiz tamir ediyor. Eğer istanbuldaki yetkili teknik servisine elden götürürseniz, çok kısa sürede yapıp teslim ediyorlar(mış)

Zaten ürünler çok kaliteli. İŞçilik oldukça iyi ve kronik sorun yok. Huawei zaten yıllardır iletişim sektöründe olan,baz istasyonu yapan ve uzak alan iletişimi üzerine çalışma yapan bir firma. Modemler,işlemciler,baz istasyonları tasarlayıp satıyor. Sektörde oldukça deneyimli. Ancak ülkemizdeki marka algısı yüksek değil. Ancak dünyada en büyük telefon üreticileri arasında olmayı da başarmış bir firma.

Biraz daha zamana ihtiyacı var sadece....

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Kesinlikle bu sözünüze katılıyorum. Apple kullanıyorum ama kullanmamın nedeni donanım veya elma değil, müşteri memnuniyetine verilen önemdir. Huawei de bu konuda son zamanlarda atak içerisinde. Bozulan telefonunuzu evinizden alıyor, tamirini yapıp yine eve teslim ediyor. Ekran kırılmalarını belli bir zamana kadar ücretsiz tamir ediyor. Eğer istanbuldaki yetkili teknik servisine elden götürürseniz, çok kısa sürede yapıp teslim ediyorlar(mış)

Zaten ürünler çok kaliteli. İŞçilik oldukça iyi ve kronik sorun yok. Huawei zaten yıllardır iletişim sektöründe olan,baz istasyonu yapan ve uzak alan iletişimi üzerine çalışma yapan bir firma. Modemler,işlemciler,baz istasyonları tasarlayıp satıyor. Sektörde oldukça deneyimli. Ancak ülkemizdeki marka algısı yüksek değil. Ancak dünyada en büyük telefon üreticileri arasında olmayı da başarmış bir firma.

Biraz daha zamana ihtiyacı var sadece....

Evet marka algısı olduğu için kaybediyor ama artık bu P10 serisi ile iyi bir reklam yaparsa ülkemizde kafalarda ciddi soru işareti oluşturacaktır.

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
2016 amiral gemisi gibi olmuşlar.
Mate 9da gece çekimleri kötüydü baya Özellikle full HD 60 fps de rezaletti. Full hd 60fpsde neden böyle yapıyor bilemedim
Gündüz fotoğraflar gayet iyiydi videoda kalite olarak da iyiydi ama 4K da OIS tek başına yetmiyordu 4K altında dijital sabitleme+OIS yeterli performans sunuyor du
Ön kamera güzeldi
Kirin 960 mate 9da benim için hayal kırıklığıydı daha güçlü beklerdim.
P10 ve P10 plusdan daha güçlü kirin bekliyordum olmadı.
P10 kotu bence gece çekimlerinden f2.0 ile yine şüpheliyim.
P10 plus f1.8 ile başarılı sonuçlar elde edecek gibi gözüküyor bakmak lazım.
Şunu söylemeliyim ne olursa olsun kirin 960 için 2017 amiral gemisi işlemcisi diyemiyorum.
Bu cihazlar 2016da girdeydi çok hoş olurdu ama 2017deyiz.
İyi bir fiyatla konumlandırılmaları gerekiyor. Ama düşünüyorum p10 plus gelirse mate 9a eşit yada daha yüksek olacak ki mate 9 en son baktığımda 3400dü
Eger P10 plus 3600 veya üstü çıkarsa Sony Xperia XZ Premium bu ikilinin katili olur. Ki ayrıca gelecek bir Samsung Galaxy S8 gerçeği var dolar 3.5 a düştü ve 4000 değilde 3700-3800 gibi bir banttan girebilir.
Bence s8in telefon olacak ayrıca marka algısınıda arkasına aldığında yine p10 ve p10 plusa zorluk çıkarabilir.
Ayrıca 821ile geldiği için yine 835li cihazlardan daha düşük fiyatla gireceği için G6 bu ikiliye zorluk çıkarabilir.
Telefonlar kötümü ? P10 f değeri ve ekran yüzünden beğenmedim ama P10 plus iyi bir telefon
Bu telefonların satması için iyi bir fiyatlandırma ile girmesi şart
--- Gönderi Güncellendi ---
Mate 9da gece çekimleri kötüydü baya Özellikle full HD 60 fps de rezaletti. Full hd 60fpsde neden böyle yapıyor bilemedim
Gündüz fotoğraflar gayet iyiydi videoda kalite olarak da iyiydi ama 4K da OIS tek başına yetmiyordu 4K altında dijital sabitleme+OIS yeterli performans sunuyor du
Ön kamera güzeldi
Şunu söylemeliyim ne olursa olsun kirin 960 için 2017 amiral gemisi işlemcisi diyemiyorum.
İyi bir fiyatla konumlandırılmaları gerekiyor. Ama düşünüyorum p10 plus gelirse mate 9a eşit yada daha yüksek olacak ki mate 9 en son baktığımda 3400dü
Eger P10 plus 3600 veya üstü çıkarsa Sony Xperia XZ Premium bu ikilinin katili olur. Ki ayrıca gelecek bir Samsung Galaxy S8 gerçeği var dolar 3.5 a düştü ve 4000 değilde 3700-3800 gibi bir banttan girebilir.
Bence s8in telefon olacak ayrıca marka algısınıda arkasına aldığında yine p10 ve p10 plusa zorluk çıkarabilir.
Ayrıca 821ile geldiği için yine 835li cihazlardan daha düşük fiyatla gireceği için G6 bu ikiliye zorluk çıkarabilir.
Telefonlar kötümü ? P10 f değeri ve ekran yüzünden beğenmedim ama P10 plus iyi bir telefon
--- Gönderi Güncellendi ---
Ön kamera güzeldi

ozggen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bu p10 plus cok hosuma gitti ozellikle meizudaki gibi olan home button tusu:) ama aklimda bir tek soru var o da ip68 olacak mi bu telefonda? Eger ip68 varsa dusunmeden alacagim ama yoksa s8i bekleyip karsilastirarak bir karar verecem

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
bundan sonraki telefonum çift kameralı olacak diyordum almak istediğim telefon p10 oldu orta tuş ve işlevselliği çok hoşuma gitti kamera da güzeldi daha iyi oldu deniyor tek kafama takılan böyle bi telefonun diyaframı neden f2.2 artık amiral gemileri 2'nin altında diyafram değeri sunuyor samsung orta segment telefonlarda bile 1.8 yapıyor keşke 2'nin altında olsa kamerası tadından yenmezdi gerçi şuanda en iyi kameralardan

mehmetgs07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir yerde bir yazı okumuştum huawei mate 9 la ilgiliydi galiba. IP68 yok ama hafif sıçrama, yağmur vs durumlarda geçirmiyor dayanıklı ama bunu huawei belirtmiyor diye. birde youtube da izlemiştim elemanın biri ya mate9 ya da p9 u iki dakika su dolu leğende bekletti ve sonra kurulayıp kullanmaya devam etti. bahsettiğim bu iki durum bende merak uyandırdı. bu konu ile ilgili net bir bilgisi olan var mı?

whiplash114

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
xiaomi mi 6 kullanimi sonrasi ozellikle huawei p10 plus 6gb lik versiyonuna takmis durumdayim. mi6 satisi oldukca kolay olacak gibi gozukuyor. acikcasi mi6 haliyle piyasada surekli rom ve imei ile satildigindan ve kullanimida bu sekilde oldugundan yorucu hale geldi. huawei p10 plus 6gb lik versiyonunun fiyat arastirmasini yapiyorum. eger ki bulabilirsem mi6 sonrasi kesinlikle gecis yapacagim ve uzun sure kullanabilecegim bir telefon oldugunu dusunuyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
xiaomi mi 6 kullanimi sonrasi ozellikle huawei p10 plus 6gb lik versiyonuna takmis durumdayim. mi6 satisi oldukca kolay olacak gibi gozukuyor. acikcasi mi6 haliyle piyasada surekli rom ve imei ile satildigindan ve kullanimida bu sekilde oldugundan yorucu hale geldi. huawei p10 plus 6gb lik versiyonunun fiyat arastirmasini yapiyorum. eger ki bulabilirsem mi6 sonrasi kesinlikle gecis yapacagim ve uzun sure kullanabilecegim bir telefon oldugunu dusunuyorum.
SD835 ile Kirin 960 arasında ısınma farkı var SD835 net daha serin çalışıyor bunu göz önünde bulundur derim. Kirin 960 da SD835e göre güçsüz. Hatta şöyle ki Kirin 960 grafik birimi , SD820'nin Adreno 530'undan daha güçsüz bir GPU ona yakın ama onun altında.

Berkay Gündüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
SD835 ile Kirin 960 arasında ısınma farkı var SD835 net daha serin çalışıyor bunu göz önünde bulundur derim. Kirin 960 da SD835e göre güçsüz. Hatta şöyle ki Kirin 960 grafik birimi , SD820'nin Adreno 530'undan daha güçsüz bir GPU ona yakın ama onun altında.
Haklısınız fakat ben Huawei P10 alacakların performansı için değil fotoğraf özellikle de yeterli ışıktaki fotoğraf kalitesi için tercih edeceğini düşünüyorum. Tabi şu da var eğer video veya düşük ışıkla işiniz varsa kesinlikle iyi değil onun yerine kesinlikle S8/Plus öneriyorum. Ama Huawei P10 kamerada Manuel Modda en yetenekli telefon bunu da göz ardı etmemek lazım. Ama dediğiniz gibi Kirin 960 performansı öyle über süper değil. Ben Huawei'in bombayı Kirin 970 ile patlatacağını düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz. Bu arada ben P10 Plus'ı hiç sevmiyorum önermem de.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Haklısınız fakat ben Huawei P10 alacakların performansı için değil fotoğraf özellikle de yeterli ışıktaki fotoğraf kalitesi için tercih edeceğini düşünüyorum. Tabi şu da var eğer video veya düşük ışıkla işiniz varsa kesinlikle iyi değil onun yerine kesinlikle S8/Plus öneriyorum. Ama Huawei P10 kamerada Manuel Modda en yetenekli telefon bunu da göz ardı etmemek lazım. Ama dediğiniz gibi Kirin 960 performansı öyle über süper değil. Ben Huawei'in bombayı Kirin 970 ile patlatacağını düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz. Bu arada ben P10 Plus'ı hiç sevmiyorum önermem de.
P10 Plus düşük ışıkta P10'dan daha iyi.
Manuel modda en yetenekli cihaz kesinlikle P10 değil. Manuel modda P10 kesinlikle ve kesinlikle en yetenekli telefon değil kesinlikle değil. Manuel modda işin içine donanım girer. F2.2 ile P10'un bir şansı yok. Manuel modu en kapsamlı olan cihaz LG V20 . Manuel modda en iyi iş yapacak cihaz değişir ama P10 değil kesinlikle.
Kirin 970 çıktığında Apple A11 çıkacak 6 ay sonra SD840 veya 845 , Exynos 9610 veya 9810 çıkacak. Huawei yeni işlemcileri yanlış zamanda çıkarıyor.

whiplash114

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Huawei'nin uzerinde Leica gibi bir marka olmasa bu kadar kendisini konusturmazdi. Ama ozellikle fotograf kalitesi ve fotograf icin almak isteyenler bilirler ki Nokia 8 Zeiss lens ve yazilimiyla gelecek. iste o zamana kadar bekleyebiliriz. sonucta 3000-4000 lira harcanacak.

Son mesajlar