Huawei P10 Plus AnTuTu'dan 120 k alıyor

Bu konuyu okuyanlar

murat oktar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Huawei p10 plus telefonum var AnTuTu dan 120 k alıyor ver rakiplerinin çok gerisinde p10 bile 140 k alıyor. neden acaba plus almakla yanlışmı yaptım

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
GizmoChina'ya göre bazı P10 sahipleri, telefonlar arasında büyük bir hız farkının bulunduğunu keşfettiler. Hız testlerinde küçük farklara sıkça rastlansa da kullanıcılar, testteki veri aktarımı hızının 300MBps ile 800MBps arasında değiştiğini söylüyorlar. Bu durum ise Huwaei'nin telefonlarında farklı bellek modülleri kullandığı yorumlarının yapılmasına yol açtı.

İddialara göre Huawei, bazı P10'larda UFS 2.1 (en hızlı depolama birimi), bazılarında UFS 2.0, bazılarında ise eMMC 5.1 depolama bileşenini kullandı. Huawei, henüz bu ilginç sorunla ilgili bir açıklama yapmadı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
s8 gibi mesela 170 180 k alıyo hatta s7 edge bile 140 felan
S8in fark atması normal çünkü çok daha güçlü bir işlemci kullanıyor .
S7 Edge de bulunan işlemci de biraz daha güçlü GPU tarafında
Kirin 960 thermal throtling (ısınmaya bağlı performans düşüşü )'e müsait bir işlemci
Havalar da sıcak illa puan takıntın varsa telefonun altına onu sogutacak buz vb birşey koy öyle yap testi
--- Gönderi Güncellendi ---
GizmoChina'ya göre bazı P10 sahipleri, telefonlar arasında büyük bir hız farkının bulunduğunu keşfettiler. Hız testlerinde küçük farklara sıkça rastlansa da kullanıcılar, testteki veri aktarımı hızının 300MBps ile 800MBps arasında değiştiğini söylüyorlar. Bu durum ise Huwaei'nin telefonlarında farklı bellek modülleri kullandığı yorumlarının yapılmasına yol açtı.

İddialara göre Huawei, bazı P10'larda UFS 2.1 (en hızlı depolama birimi), bazılarında UFS 2.0, bazılarında ise eMMC 5.1 depolama bileşenini kullandı. Huawei, henüz bu ilginç sorunla ilgili bir açıklama yapmadı.
O fark Android benchde belli oluyor antutuda değil
Ayrıca mpbs değil megabyte

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
ne oluyor mesela 140 bin alınca yavaşlıyormu ? tabelacılığı bırakıp keyfini çıkarın hocam ya

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
normalde p10 plus antutuda 147 puan alıyor arkadaş 120 alıyormuş benim aklıma çıkan haberler geldi telefonların bazılarının eMMC 5.1 bellek teknolojisine, bazılarının ise UFS 2.0 veya 2.1 bellek teknolojisine sahip olduğunu kendileride açıklamıştı yani benchde bu fark çıkıyor antutuda çıkamaz mı yada ısınma da olabilir S7 Edge de bulunan işlemci de biraz daha güçlü GPU tarafında derken kirin 960 GPU 900 MHz s7de Exynos 8890 var diye biliyorum 600 MHz

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
yani aslında telefonda donma kasma yapmıyor akıcı çalışıyorsa takmana gerek yok

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Antutuda ayni model arasinda kiyaslama yapilabilir ama farkli modeller arasinda kiyaslama yapildiginda dogru sonuc almaniz imkansiz

M

Murat Burç

SDN Okuru

O fark Android benchde belli oluyor antutuda değil
Ayrıca mpbs değil me
normalde p10 plus antutuda 147 puan alıyor arkadaş 120 alıyormuş benim aklıma çıkan haberler geldi telefonların bazılarının eMMC 5.1 bellek teknolojisine, bazılarının ise UFS 2.0 veya 2.1 bellek teknolojisine sahip olduğunu kendileride açıklamıştı yani benchde bu fark çıkıyor antutuda çıkamaz mı yada ısınma da olabilir S7 Edge de bulunan işlemci de biraz daha güçlü GPU tarafında derken kirin 960 GPU 900 MHz s7de Exynos 8890 var diye biliyorum 600 MHz
Yahu bırakın şu GHz MHz işlerini
Apple A9 antutuda 135bin çekiyor ama 1.8 ghz de çalışıyor 140 çeken exynos 8890 2.3de çalışıyor aradaki fark 0.5 GHz kadar mı ?
Exynos da malı t880 mp12 var 880in 12 cekirdeklisi
Kirin 960da s8in içinde bulunan 20 çekirdekli olarak bulunan GPU'nun sadece 4 çekirdekli olan versiyonu var
S7 Edge bechnkarlada daha fazla FPS alıyor

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Hala bu antutu sonuclarini takiyor musunuz

Ya hakikaten ya.. birde donanımhaberdeki fps ci tayfa. adam tüm gününü 3 fps fazla alsamda capsini alıp foruma atsam diye geçiriyo :D abi bırakın bu cihazların hepsi çok hızlı zaten işkence etmeyin kendinize ya

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Ya hakikaten ya.. birde donanımhaberdeki fps ci tayfa. adam tüm gününü 3 fps fazla alsamda capsini alıp foruma atsam diye geçiriyo :D abi bırakın bu cihazların hepsi çok hızlı zaten işkence etmeyin kendinize ya
Zamaninda arkadaslarda gordu sadece model numarasini degistirdim sonuc 40.000 oynadi

bu antutu her cihaza belli araliklarda bir skor belirliyor ozellikle cinlilerin skorunu ×2 yle carpiyor. Sonra cihaza gorede ufak oynamalar yapiyor

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Zamaninda arkadaslarda gordu sadece model numarasini degistirdim sonuc 40.000 oynadi

bu antutu her cihaza belli araliklarda bir skor belirliyor ozellikle cinlilerin skorunu ×2 yle carpiyor. Sonra cihaza gorede ufak oynamalar yapiyor

benim telefon 45 bin bile almıyodur baksam. ki bakmıyorum bile adam neden 160 da 180 değil diyo derde bak :D

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Yahu bırakın şu GHz MHz işlerini diyen arkadaşım s7 GPU tarafında daha güçlü dediğin için rakam belirttim biz çekilelim sen kendi kendine konuş istersen arkadaş normalin altında puan aldığını söyledi bizde fikir yürütüyoruz bu kadar atarlanmaya gerek yok diye düşünüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yahu bırakın şu GHz MHz işlerini diyen arkadaşım s7 GPU tarafında daha güçlü dediğin için rakam belirttim biz çekilelim sen kendi kendine konuş istersen arkadaş normalin altında puan aldığını söyledi bizde fikir yürütüyoruz bu kadar atarlanmaya gerek yok diye düşünüyorum
Kalkıp GPU gücünü sadece mhzye bağlıyor buradan kirin 960'u GPU'sunu daha güçlü göstererek yanlış bilgi veriyorsunuz.

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Kalkıp GPU gücünü sadece mhzye bağlıyor buradan kirin 960'u GPU'sunu daha güçlü göstererek yanlış bilgi veriyorsunuz.

öncelikle dikkatli okursanız ben bu veya şu daha güçlü demedim çok hakim olduğum bir konuda değil mhz farkını gösterip sizden bilgi istedim lakin sizin anlayış tartışmaya meyilli olduğundan sanırım vay efendim bırak bu işleri vs atağa geçtiniz mesela bi sorumda arkadaşın düşük skoru henüz tespit edilemeyen sıkıntıdan kaynaklı mı yoksa fark GPUdan mı kaynaklanıyor ve s7'nin işlemcisi kirin 960'dan daha mı güçlü

M

Murat Burç

SDN Okuru
öncelikle dikkatli okursanız ben bu veya şu daha güçlü demedim çok hakim olduğum bir konuda değil mhz farkını gösterip sizden bilgi istedim lakin sizin anlayış tartışmaya meyilli olduğundan sanırım vay efendim bırak bu işleri vs atağa geçtiniz mesela bi sorumda arkadaşın düşük skoru henüz tespit edilemeyen sıkıntıdan kaynaklı mı yoksa fark GPUdan mı kaynaklanıyor ve s7'nin işlemcisi kirin 960'dan daha mı güçlü
Exynos 8890 içinde bulundurdupu GPU tarafında , Kirin 960'dan daha güçlü
Arkadaşın tespit edilemeyen sorunu yüzde 85 ihtimal ısınmaya bağlı performans düşüşünden kaynaklanıyor.