Huawei P10 Plus alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar.Forumda yeniyim ve telefon almak istiyorum.Bütçem en fazla 2300 civarı.Aklımda Huawei P10 Plus var.Neredeyse 1 aydır Y
youtube da olan yerli yabancı bütün incelemelerini izledim.Tasarım ve kamera performansı olarak çok beğeniyorum.Resmen başka telefonlara bakasım gelmiyor.

Sizce bu telefon alınır mı?

Yeni telefonların tanıtılmasından sonra fiyatı düşer mi?

Bu telefonun duyduğunuz,bildiğiniz bir sorunu var mı?

Bu telefonun yerine önereceğiniz bir telefon var mı?(2300 civarı fiyata)

Telefonun kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirse sevinirim.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Arka kamerası çok iyi yalnız ön kamerasını pek sevmiyorum p10 plusın.
Oneplus 5t (2300 TL), Xiaomi mi 6 (1800 TL) ya da daha uygun fiyatlı kamera odaklı mi note 3 (1550 TL) alınabilir. Telefonda aradıklarınıza da bağlı bu.
mi6 ve 5t performans olarak p10 plustan çok daha iyiler oneplus 5tnin tasarımı ve ön kamerası çok iyi, mi note 3 mi 6 ile aynı kamerayı daha ucuza sağlıyor. Ayrıca tr garantili xz1 var oyun için alacaksanız. Seçenekler artıyor :D

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cevabın için çok teşekkür ederim :)
Şöyle söyliyim ilk akıllı telefonum şuan hala kullandığım LG G3.O kadar hevesle aldım snapdragon 805 işlemcisi var diye. Yüksek oyunları falan oynarım dedim.Aldığımdan beri en cok zorlayacak oyun olarak asphalt 8 yüklemiştim toplasan 2 ay anca oynamışımdır.Baskada oyun yuklemedim.Anlayacağın oyun oynasam da p10 plusda da oynarım heralde.Ben baya takdım p10 plusa ya.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Telefonda cok iyi kamera ve pil performansı,biraz büyük ekran,
samsung gibi sonradan yazilimla yavaşlamasi,kullanışlı arayüz gibi özellikler arıyorum.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Alınmaz başka cihazlarda var OnePlus 5T gibi

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neredeyse aynı diyebiliriz ancak performans konusunda OnePlus 5T 2'ye katlıyor p10 plus'u
Sar değeri yüksek deniyor OnePlus için.O yüzden kafamı karıştırıyor.

Xiaomi Mi 6 (128 GB / 6 GB) - Huawei P10 Plus (128 GB / Çift Hat) Karşılaştırması - Epey
5.15' istiyorsan Xiaomi Mi 6
5.5' Huawei P10 Plus

Hatta Mate 10 düşün bence.

Mate 10'un ekran kasa oranı yüzünden mi öneriyorsunuz?
Kamerası ve performansı P10'a göre daha mı iyi?

Son düzenleme:

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
p10 plusı tr garantili mi alacaksınız?
Bu arada sar değeri aralarında 0.9 puan fark var haklısınız ama çokta önemli olduğunu düşünmüyorum, avrupa standartlarının altında. Mate 10 pro batarya hariç hepsiyle kıyasıya yarışır ve kamerada daha iyiyi sunar. Bu arada sar değeri için alacaksanız samsung cihazlara yönelmenizi öneririm gerçekten iyi iş çıkarıyorlar sar konusunda. Oneplus 5T nin arka kamerası gayet p10 plus ile yarışabilir ama biraz gerisinde kalır ön kamerası içinse bariz 5t daha iyi.

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
p10 plusı tr garantili mi alacaksınız?
Bu arada sar değeri aralarında 0.9 puan fark var haklısınız ama çokta önemli olduğunu düşünmüyorum, avrupa standartlarının altında. Mate 10 pro batarya hariç hepsiyle kıyasıya yarışır ve kamerada daha iyiyi sunar. Bu arada sar değeri için alacaksanız samsung cihazlara yönelmenizi öneririm gerçekten iyi iş çıkarıyorlar sar konusunda. Oneplus 5T nin arka kamerası gayet p10 plus ile yarışabilir ama biraz gerisinde kalır ön kamerası içinse bariz 5t daha iyi.

İthalatçı garantili almayı düşünüyorum.TR garantili çok pahalıya geliyor.Vatanda sormuştum.Teşir olmasına rağmen 3700 TL demişlerdi.
Samsung'a bir türlü ısınamadım.Haklısınız ,bakmıştım.Sar değeri konusunda Samsung daha iyi.Mate 10 Pro'ya bütçem yetmiyor.Yoksa Mate 10 Pro çok iyi telefon.

P10 plusta da ois yok :D

P10 Plus da OİS var.Dedim ya Youtube'daki bütün incelemeleri izledim.Bu konuda eminim.:D

Son düzenleme:

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
İthalatçı garantili almayı düşünüyorum.TR garantili çok pahalıya geliyor.Vatanda sormuştum.Teşir olmasına rağmen 3700 TL demişlerdi.
Samsung'a bir türlü ısınamadım.Haklısınız ,bakmıştım.Sar değeri konusunda Samsung daha iyi.Mate 10 Pro'ya bütçem yetmiyor.Yoksa Mate 10 Pro çok iyi telefon.

P10 Plus da OİS var.Dedim ya Youtube'daki bütün incelemeleri izledim.Bu konuda eminim.:D
Evet kusura bakmayın baktığım ilk kaynak yanlışmış, kendi sitesinden baktım varmış.

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar birde birşey daha soracağım.Bu ithalatçı fiyatları neden düşük?Tamam telefon çin malı zaten ama bu başka telefonların çift simli çakmaları böyle ucuza satıllırdı eskiden,özellikleri orjinal kalitede olmayan,belki hala vardır bilmiyorum.P10 Plus'ın da çakması olduğu için mi ucuz?

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
aracılar azalıyor ve daha az vergi ödüyorlar son olarak garantör firmaları da genel olarak çok dandik o yüzden ucuzlar.

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aracılar azalıyor ve daha az vergi ödüyorlar son olarak garantör firmaları da genel olarak çok dandik o yüzden ucuzlar.

Yani telefon aynı telefon sadece çift simli değil mi?

Birde bu huawei telefonlarda ufs 2.1 ve emmc farkı varmış.Galiba hafıza hızıyla alakalı bir durum.Bu konu hakkında bilginiz var mı?

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Hepsini okudum şimdi attıklarınızın.Yani almadan önce imei numarasını kontrol edin,kutu açılış videosu çekin diyosunuz?

Birde bu huawei nin özüründen sonra bu hafiza hızı sorunu çözmüş mü?tam anlayamadım da

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
P10 kullanmaktayım, şu an 2300 TL'ye Oneplus 5T alınabiliyorken P10 ve P10 plus almak mantıksız oluyor. Zaten P10'un öne çıkan tarafı kamerasiydi ama arasında devasa farklar kalmamış artık. İkisini bizzat denedim.

Aynı fiyata ithalatçı garantili Mate 10 bulunabiliyor. Kamera ve donanım olarak gayet güzel bir cihaz ancak 16:9 ekran oranı olduğu için kullanan kişilerden rahat bir deneyim olmadığı şikayeti geliyor. Biraz enine geniş bir telefon çünkü.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Hepsini okudum şimdi attıklarınızın.Yani almadan önce imei numarasını kontrol edin,kutu açılış videosu çekin diyosunuz?

Birde bu huawei nin özüründen sonra bu hafiza hızı sorunu çözmüş mü?tam anlayamadım da
Bazı modellerde direk donanım olarak öyle geliyordu herhalde tam bilmiyorum unuttum ama donanımsal bir şey yazılım güncellemesiyle halledilemez direk iade gerekir.

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
P10 kullanmaktayım, şu an 2300 TL'ye Oneplus 5T alınabiliyorken P10 ve P10 plus almak mantıksız oluyor. Zaten P10'un öne çıkan tarafı kamerasiydi ama arasında devasa farklar kalmamış artık. İkisini bizzat denedim.

Aynı fiyata ithalatçı garantili Mate 10 bulunabiliyor. Kamera ve donanım olarak gayet güzel bir cihaz ancak 16:9 ekran oranı olduğu için kullanan kişilerden rahat bir deneyim olmadığı şikayeti geliyor. Biraz enine geniş bir telefon çünkü.

Şu sar değeri olayı kötü ya OnePlus'da.Özellikleri çok iyi ama o kadar para verip sağlımızdan olmak kafamı karıştırıyor.

Bazı modellerde direk donanım olarak öyle geliyordu herhalde tam bilmiyorum unuttum ama donanımsal bir şey yazılım güncellemesiyle halledilemez direk iade gerekir.

Anladım.

Arkadaşlar bugün DoğuBank'daydım.Nerdeyse bütün dükkanları gezdim.Sonunda telefonu ilk defa elime alıp inceleme fırsatı buldum bir dükkanda.Kamerasına falan baktım.Ön kamera hayal kırıklığına ugratti beni.Bana bulanık gösteriyor gibi geldi.Başka forumlarda da bu sorunu okumuştum.Çok fazla ışık aldığı için yapıyor ama yazılımla düzeliyor deniyordu.Kararsız kaldım.

Son düzenleme:

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Şu sar değeri olayı kötü ya OnePlus'da.Özellikleri çok iyi ama o kadar para verip sağlımızdan olmak kafamı karıştırıyor.

Anladım.

Arkadaşlar bugün DoğuBank'daydım.Nerdeyse bütün dükkanları gezdim.Sonunda telefonu ilk defa elime alıp inceleme fırsatı buldum bir dükkanda.Kamerasına falan baktım.Ön kamera hayal kırıklığına ugratti beni.Bana bulanık gösteriyor gibi geldi.Başka forumlarda da bu sorunu okumuştum.Çok fazla ışık aldığı için yapıyor ama yazılımla düzeliyor deniyordu.Kararsız kaldım.
O kadar söylüyorum kimse inanmıyor :D p10, p10 plus, xz1, xz premium ve htc u11 in ön kameraları bekleneni veremiyor. p10 hep bi değişik gösteriyor diğerleri de düşük ışıkta kötü. (Sony basıyor isoyu basıyor isoyu, u11 karanlık ve bulanık çekiyor)

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
@hasansahin97

Radyasyon olayına takılmak çok gereksiz şu zamanda. Dağın başında yaşamadığın sürece sürekli radyasyona maruz kalıyorsun. O virgüllü değerleri düşünmeden önce neleri düşünmen gerekiyor.

Ayrıca bütün telefonlar için geçerli olmak üzere bu sar değerleri, telefonun en yüksek değerde sunduğu sar değeridir. Yani ekstrem şartlar olmadığı sürece o değerde radyasyon yaymaz. Aynı anda wifi, bluetooth, mobil şebeke ve GPS açık olmalı ve en güçlü şekilde sinyal göndermeli ki bu sar değerini yaysin.

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@hasansahin97

Radyasyon olayına takılmak çok gereksiz şu zamanda. Dağın başında yaşamadığın sürece sürekli radyasyona maruz kalıyorsun. O virgüllü değerleri düşünmeden önce neleri düşünmen gerekiyor.

Ayrıca bütün telefonlar için geçerli olmak üzere bu sar değerleri, telefonun en yüksek değerde sunduğu sar değeridir. Yani ekstrem şartlar olmadığı sürece o değerde radyasyon yaymaz. Aynı anda wifi, bluetooth, mobil şebeke ve GPS açık olmalı ve en güçlü şekilde sinyal göndermeli ki bu sar değerini yaysin.

Anladım.Teşekkürler detaylı bilgi için.

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O kadar söylüyorum kimse inanmıyor :D p10, p10 plus, xz1, xz premium ve htc u11 in ön kameraları bekleneni veremiyor. p10 hep bi değişik gösteriyor diğerleri de düşük ışıkta kötü. (Sony basıyor isoyu basıyor isoyu, u11 karanlık ve bulanık çekiyor)

Hangi telefon iyi o zaman ön kamerada?

hasansahin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
P10'nun gücü uzun sene boyunca götürmez oyun oynamayı düşünüyorsanız

Haklısınız.Ama şuan elimdeki LG G3 'üde oyun oynarım diye aldım.Telefonu yoracak buyuk bir oyun hiç yuklemedim.(asphalt 8 airborne hariç)Oyun oynamayı severim bilgisayarda falan ama yoğunluktanmidir nedir telefonda oyun oynamıyorum.Bunun sebebi telefon hafizasida olabilir belki.128 lik bir telefon alınca oyunda oynayabilirim belki.

Xiaomi Mi 6 (128 GB / 6 GB) - Huawei P10 Plus (128 GB / Çift Hat) Karşılaştırması - Epey
5.15' istiyorsan Xiaomi Mi 6
5.5' Huawei P10 Plus

Hatta Mate 10 düşün bence.

Mi 6 yı izlediğim videolardan kalın zannettim.O arkasındaki kavislerden dolayı.Geçen bir arkadaşımda gördüm.Telefon inceymiş.Biraz kurcaladım.Malzeme kalitesi falan güzel.Ama forumlardan okudugum ve izlediğim inceleme videolarinda ,çektiği fotoğrafları yakinlaştırınca görüntüde bozulma oluyormuş.P10 plus kadar guzel cekmiyor fotoğrafları ama ayrı bir şıklığı var onunda.Anlayacağınız çok kararsızım.Sonuçta 2000-2400'e liraya yakın para vercez.En iyisi olsun istiyor insan.Birde öğrenciyiz malum.Fiyatların düşmesini bekliyorum.

Son düzenleme:

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Hangi telefon iyi o zaman ön kamerada?
Oneplus 5T gerçekten çok başarılı, S7/S7edge de gayet başarılı ön kamerada. Bu arada Zenfone 5 Lite ve nokia 7 plusı merak ediyorum. (Gerçi 400 euro dediler yani 2.5k civarı çıkar ama çabuk düşer diye tahmin ediyorum)