Huawei P Smart, Mate10 Lite, Xiaomi Redmi Note 5, Redmi S2 ?

Bu konuyu okuyanlar

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar ortalama 1500-1900 tl arası hangi telefonları alsam daha iyi olur? Şu kadar daha kat bunu al demeyin max sınırım o kadar. Aralarında en iyi Redmi Note 5 bence gerek kamerası gerek donanımsal özellikleri daha iyi gibi, peki tecrübeli arkadaşlar sizin fikriniz ne? Xiaomi iyi telefon ama sıkıntı çıkarırsa keşke daha bilindik marka olan Huawei alsaydım diye pişman olmak istemiyorum. Gönlüm Xiaomi den yana fakat 150-200 lira daha az verip P smart yada 400-450 lira daha az fiyata Redmi S2 mi alsam diyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Mate 10 Lite o fiyata iyi bir tercih.1990tl'ye LG G6 alın ama bence almışken

bugrahan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
P smart ile Mate 10 Lite karşılaştırması yapınca performans ve kamera performansı açısından çok büyük bir fark göremedim. Tasarımsal olarak zaten birbirlerine çok yakın cihazlar. Pil kapasitesi,ekran boyutu, dahili depolama ve ram miktarı açısından farkları var. Aradaki fiyat farkına değer mi değmez mi orasına sen kara vereceksin. Yaklaşık 250-300 TL daha verip 32 GB dahili depolama, 1 gb fazladan ram, 0,25 inch daha büyük ekran ve 3000 mah yerine 3340 mah batarya almak istiyor musun yoksa gerek yok mu diyorsun? Cevap vermen gereken soru bu. Xiaomi tarafına gelecek olursak S2 ve redmi note 5 arasında tercih yapmak biraz cebinden çıkaracağın para miktarı ile alakalı çünkü bu iki telefonun fiyat klasmanları aynı değil. S2 daha orta düzey bir telefon diyebiliriz note 5 artık üst segmentte doğru yola çıkmış bir telefon. Tasarım yönünden ikisi de günümüz modern çerçevesiz tasarımı yakalamış durumda ancak pil performansı, işlemci gücü, ram miktarı, kamera performansı olarak ne kadar para harcamak istediğine kara verip tercih yapman gerekecek.

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cevabınız için teşekkürler, Bugrahan dostum markaları birbiri ile kıyaslamışsın ama ben bu 4 telefonun karışık şekilde kıyaslanmasını istedim. Fiyat olarak birbirlerine yakınlar ve en pahalısı Redmi Note 5 (1800-1900). Fakat performans, kamera, batarya olarak diğer cihazlara göre biraz daha para verip Redmi Note 5 almak daha mantıklı geldi bana. @bugrahan53 @Tony Stark

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Xiaomi redmi note 5.
Redmi note 5 3 telefondan da Performans olarak ve batarya olarak önde. Huaweinin lite serisi aşırı kötü direk çöp, zaten p smarttan çok farklı değil. Redmi s2 de dediğim gibi redmi note 5 den geride.

bugrahan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cevabınız için teşekkürler, Bugrahan dostum markaları birbiri ile kıyaslamışsın ama ben bu 4 telefonun karışık şekilde kıyaslanmasını istedim. Fiyat olarak birbirlerine yakınlar ve en pahalısı Redmi Note 5 (1800-1900). Fakat performans, kamera, batarya olarak diğer cihazlara göre biraz daha para verip Redmi Note 5 almak daha mantıklı geldi bana. @bugrahan53 @Tony Stark

Yanlışın var redmi note 5 1600 TL civarında seyrediyor. Fiyat performans tercihi yapacaksan tabiki redmi note 5 seçmelisin. Ancak daha yaygın bilindik garantisi sağlam olsun diyorsan mate 10 lite öneririm. Huawei türkiye garantili olanını tabiki. ithalatçı garantili olması senin için problem değilse yine redmi note 5 öneririm. İki cihaz aynı özelliklere dahi sahip olsalar üstünde Huawei yazması fiyatını artırır. Marka takıntısı olmayan alıcılar için Xiaomi bulunmaz nimet bence.

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yanlışın var redmi note 5 1600 TL civarında seyrediyor. Fiyat performans tercihi yapacaksan tabiki redmi note 5 seçmelisin. Ancak daha yaygın bilindik garantisi sağlam olsun diyorsan mate 10 lite öneririm. Huawei türkiye garantili olanını tabiki. ithalatçı garantili olması senin için problem değilse yine redmi note 5 öneririm. İki cihaz aynı özelliklere dahi sahip olsalar üstünde Huawei yazması fiyatını artırır. Marka takıntısı olmayan alıcılar için Xiaomi bulunmaz nimet bence.
Dostum Redmi Note 5 nerde 1600? İthalatçı garantisi bile minimum 1700 ki ben Xiaomi Türkiye Garantili olanını kasteddim. İthalat garantili telefon almam.

bugrahan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum Redmi Note 5 nerde 1600? İthalatçı garantisi bile minimum 1700 ki ben Xiaomi Türkiye Garantili olanını kasteddim. İthalat garantili telefon almam.

Xiaomi Redmi Note 5 64 GB 4 GB RAM (İthalatçı Garantili) Fiyatı

Xiaomi Redmi Note 5 64 Gb 4 Gb Ram Kvk Garantili - n11.com

Xiaomi Redmi Note 5 64 GB 4 GB Ram Cep Telefonu ,Kvk Garantili

Linklere göz atmanı tavsiye ederim. Daha sonra teşekkür edersin :) İncehesap.com ' dan alacağın redmi note 5 KVK garantili.

İsmet Kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Mate 10 Lite 4 Kamera yüz tanıma ve ekran konusunda gayet başarılı

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İthalat garantili düşünmüyorum çok sorunlu modeller çıkabiliyor. 150-200 fazla olsun Türkiye Garantili olsun adamların yakın zamanda mağazası açılacak burada üstelik. @bugrahan53

Mate 10 Lite ile Redmi Note 5 kamerası karşılaştırdım kesinlikle hem ön hem arka da Note 5 çok daha iyi, Mate daha makyajlı gibi çekiyor biraz yapay duruyor ayarlar normal olduğu halde. @İsmet Kurt

bugrahan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İthalat garantili düşünmüyorum çok sorunlu modeller çıkabiliyor. 150-200 fazla olsun Türkiye Garantili olsun adamların yakın zamanda mağazası açılacak burada üstelik. @bugrahan53

Mate 10 Lite ile Redmi Note 5 kamerası karşılaştırdım kesinlikle hem ön hem arka da Note 5 çok daha iyi, Mate daha makyajlı gibi çekiyor biraz yapay duruyor ayarlar normal olduğu halde. @İsmet Kurt

attığım linklerden 2 tanesi KVK garantili. İthalatçı garantili istemiyorsan ve zamanın da kısıtlıysa (Malum dolar da sürekli yükselişte) KVK garantisi senin için iyi olacaktır. KVK' yı biraz araştırmanı tavsiye ederim. KVK Teknoloji Ürünleri ve Tic. A.Ş.

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
attığım linklerden 2 tanesi KVK garantili. İthalatçı garantili istemiyorsan ve zamanın da kısıtlıysa (Malum dolar da sürekli yükselişte) KVK garantisi senin için iyi olacaktır. KVK' yı biraz araştırmanı tavsiye ederim. KVK Teknoloji Ürünleri ve Tic. A.Ş.
KVK iyi ama yakında şubesi açılacağı için biraz daha verip Xiaomi Garantili almak daha mantıklı geldi, tavsiyelerin için teşekkürler dostum.

bugrahan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
KVK iyi ama yakında şubesi açılacağı için biraz daha verip Xiaomi Garantili almak daha mantıklı geldi, tavsiyelerin için teşekkürler dostum.

Önemli değil. Vadistabul' da mağazası açılacak diye biliyorum bende. Tarihi hakkında bilgin var mı?

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Önemli değil. Vadistabul' da mağazası açılacak diye biliyorum bende. Tarihi hakkında bilgin var mı?
Yerleri bile tutuldu, şuan İstanbul Forum ve Vadi İstanbulda açılacak tahminen bir ay 40 gün içinde hazır olmuş olur. Eminim açılınca fiyatlar en az 150-200 yükselecektir artı dolar kuru da malum.

AnilKB

Asistan
Reaksiyon puanı
53
46E72F02-EF09-4A1A-BC3C-57239B3EBEB2.png
Hepsiburada fiyatı?

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dostum bunların yazılımı global değildir üstelik bu kadar ucuz olduğuna göre birşeyleri çıkma ihtimali yüksek. bir ay içinde falan mağazası açılacak bir marka, 1800 civarına Xiaomi Türkiye Garantili almak çok daha mantıklı bence. Şunu asla istemem; keşke biraz daha para verip garantilisini alsaydım veya şu modeli alsaydım. Ben gerekirse biraz daha para verip daha güvenli alınmasından yanayım.

AnilKB

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Dostum bunların yazılımı global değildir üstelik bu kadar ucuz olduğuna göre birşeyleri çıkma ihtimali yüksek. bir ay içinde falan mağazası açılacak bir marka, 1800 civarına Xiaomi Türkiye Garantili almak çok daha mantıklı bence. Şunu asla istemem; keşke biraz daha para verip garantilisini alsaydım veya şu modeli alsaydım. Ben gerekirse biraz daha para verip daha güvenli alınmasından yanayım.
Bazı youtube kanallarında da bu fiyat söyleniyor.Adam kutu açılışını yapıyor global version ve diyo 1400 küsür tl ye alınabilecek en iyi telefon diyor?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Xiaomi almayın hemen. Evofone hem web'de hem istanbulda resmi mağazalarını açacak bayram sonrası...

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Xiaomi almayın hemen. Evofone hem web'de hem istanbulda resmi mağazalarını açacak bayram sonrası...
Hemen almayalım açıldıktan sonra daha pahalıya mı alalım? Şuan bu fiyatlara almamız için son birkaç hafta ya var ya yok. Fiyatlar yakın zamanda daha da yükselecek dolar kurundan ve türkiyede şube açıldıktan sonra vergiden dolayı da fiyatı artacak xiaomilerin.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hemen almayalım açıldıktan sonra daha pahalıya mı alalım? Şuan bu fiyatlara almamız için son birkaç hafta ya var ya yok. Fiyatlar yakın zamanda daha da yükselecek dolar kurundan ve türkiyede şube açıldıktan sonra vergiden dolayı da fiyatı artacak xiaomilerin.

Artabilir ama resmi garantili cihaz olur en azından. Eğer evofone mağaza felan açmasaydı benim yorumum da sizinkisi gibi olacaktı.

Sinann7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Artabilir ama resmi garantili cihaz olur en azından. Eğer evofone mağaza felan açmasaydı benim yorumum da sizinkisi gibi olacaktı.
Dostum ben bugün Xiaomi Türkiye Garantili sipariş ettim telefonu. Zaten şuan sadece Hepsiburada ve Teknosa da Xiaomi Türkiye Garantili satıyor.

Son mesajlar