Huawei Mate10 Pro Tanıtıldı

Bu konuyu okuyanlar

The_King

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Kusura bakma arkadaşım Bütün forumu okuyacak halim yok Lafım son dediğine

The_King

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Mate 10 Pro Kamerası Note8 e karşı ciddi güzel iş çıkarmış

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Bi tahminin var mı ?

Mate 10 Pro minimum 4500 tl civarı mate 10 da 4000 tl civarı fiyatla piyasaya sürülür
--- Gönderi Güncellendi ---
Huawei mate 10 ışık alma konusunda oldukça ilerlemiş çekimlerdeki netlikte bariz önde renk dengesi daha orjinal ancak OİS te ve gece çekimlerinde fark açamamış gibi görünüyor

The_King

Asistan
Reaksiyon puanı
38
@Murat Burç Dostum Note un f/1.7 f/2.4 lenslerinin Mate10 daki çift f/1.6 dan iyi olma ihtimali yok Yalnız yazılımsal olarak daha geliştirilecektir

M

Murat Burç

SDN Okuru
@Murat Burç Dostum Note un f/1.7 f/2.4 lenslerinin Mate10 daki çift f/1.6 dan iyi olma ihtimali yok Yalnız yazılımsal olarak daha geliştirilecektir
Evet var.
F değeri dediğin şey ne bir şeyin ne kadar açık olduğunu ifade ediyor.
10 CM sensör var diyelim bu sensörün yarısını açmak var. 20 CM sensörünün yarısını açmak var.
F değeri F1/1.6 aslında düştükçe o diyafram açılıyor gibi bir şey Varsayalım ki şu geride dediğim şey yanlış zaten bu dediğimden pek emin değilim fakat şundan eminim F değerinden önce sensör boyutu v e piksel boyutu düşük ışık için daha önemli ve elimizde Mate 10 Pro'nun bir verisi yok. Mesela sensör boyutu olarak bakarsak DSRL kameralarda direl 1/1 sensörler varken(diyafram ile karıştırma sensör boyutları da 1 inç /sayı olarak gösteriliyor) Bu Note 8'de mesela 1/2.55 Mate 10 Pro'nun verisi yok.
Ayrıca düşük ışık için OIS'de önemli bir etken ve Huawei P10 Plus'da bile düzeltecekti o yazılımı sözde bence Huaweinin üşük ışıkta Samsungda düşük ışıkta rekabet edebilmesi gibi bir şansı yok.

The_King

Asistan
Reaksiyon puanı
38
@Murat Burç İçinde bilgi içeren yazın için teşekkür ederim Öbür türlü .. yarışına dönüyor Sağolasın
Evet f değerinin düşüklüğü sensörün açıklığının arttığını gösteriyor Bu sayede daha çok ışık alabiliyor ve düşük ışık başarısı da artıyor Bunda hem hemfikiriz Sensör boyutunun düşük ışık performansa bu kadar etki ettiğini bilmiyorum Huawei nin sensör ve piksel boyut verilerini araştırdım bende bulamadım Ama şundan da eminim ki Samsung fotolarla inanılmaz oynuyor hepsi ağır filtreden geçirilmiş gibi Hatta artık renk dengesi kaçıyor Yakın zamanda veriler paylaşılırsa bakalım ne çıkacak bende merak ettim

M

Murat Burç

SDN Okuru
@Murat Burç İçinde bilgi içeren yazın için teşekkür ederim Öbür türlü .. yarışına dönüyor Sağolasın
Evet f değerinin düşüklüğü sensörün açıklığının arttığını gösteriyor Bu sayede daha çok ışık alabiliyor ve düşük ışık başarısı da artıyor Bunda hem hemfikiriz Sensör boyutunun düşük ışık performansa bu kadar etki ettiğini bilmiyorum Huawei nin sensör ve piksel boyut verilerini araştırdım bende bulamadım Ama şundan da eminim ki Samsung fotolarla inanılmaz oynuyor hepsi ağır filtreden geçirilmiş gibi Hatta artık renk dengesi kaçıyor Yakın zamanda veriler paylaşılırsa bakalım ne çıkacak bende merak ettim
Mate 9 ve üstünde paylaşılmadı ve bence paylaşılmayacak.
Samsung oynuyora ama muhteşem ISO kirliliği temizliyor.