Huawei Mate 9 - Sony XZ

Telefon Önerisi

• Huawei Mate 9

• Sony XZ

• Samsung A7 2017

• Samsun Note 5

• Samsun S7 (Edgesiz:')

• Diğer

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

serkansenell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler orta düzeyde akıllı telefon kullanicsiyim telefonumu (Sony z2) değiştirmek istiyorum bazı sorunları var. Siz hangi telefonu önerirsiniz . Birde Xz kullanan arkadaşlar z2 de olduğu gibi sıkıntılar varmı xz de. ( Isınma, wifi kopması, telefon çekme problemi, ekran pixellerinin sararması...)

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Sabaha kadar mate 9.Telefon anlam kazanıyor elinde.Gercekten s7 edge ve 6s plusta kullanma fırsatım oldu ama mate 9 başka.Pili bitmek bilmiyor.Kamerasi piyasanın en iyi 2 kamerasından biri daha ne denir ki ve bir sürü özellik.Bence sony nin takoz kasasina para vermeyin derim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Listeyi görmemişim Note 5 i ele bir defa A7 2017yi de ALMA.
Ben S7 veya S7 Edge öneriyorum . Mate 9 un kamera tarafında düşük ışık çekimleri bu ikiliden geride mesela

serkansenell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xzde böyle sorunlar yok
Teşekkür ederim z2 kullandım ve çok sıkıntılar yaşadım ve yaşıyorum ondan temkinli bakıyorum xz ye ısınma ekran wifive şebeke kopmaları dokunmatik kilitlenmeleri mahvetti beni.
--- Gönderi Güncellendi ---
Sabaha kadar mate 9.Telefon anlam kazanıyor elinde.Gercekten s7 edge ve 6s plusta kullanma fırsatım oldu ama mate 9 başka.Pili bitmek bilmiyor.Kamerasi piyasanın en iyi 2 kamerasından biri daha ne denir ki ve bir sürü özellik.Bence sony nin takoz kasasina para vermeyin derim.
Bencede Huawei güzel bir telefon sadece düşüncen sıkıntısını kasadan en az 3-4 sene kullanabilirmiyim

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Kasa olarak alüminyum ve sağlam.Ekranda gorilla glass 4 muhtemelen ve incelemelerde çok dayanıklı olduğu söylendi.Dusuk ışıkta ise gerçekten iyi s7 edgeye göre bazı noktalarda geridd kalsada totalde cift kamera leica ile s7 edgeden kamera olarak çok daha kullanışlı bence.Bende yeni aldım fakat 4-5 sene kesintisiz kullanrim diye düşünüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Teşekkür ederim z2 kullandım ve çok sıkıntılar yaşadım ve yaşıyorum ondan temkinli bakıyorum xz ye ısınma ekran wifive şebeke kopmaları dokunmatik kilitlenmeleri mahvetti beni.

Bencede Huawei güzel bir telefon sadece düşüncen sıkıntısını kasadan en az 3-4 sene kullanabilirmiyim
Xz iyi bir telefon ama varsa S7 Edge imkânınız alın geçin düşünmeyin bile
Hepsi burada da Samsung Tr garantili S7 Edge 2800 TL ye bulunabiliyor . Batarya noktasında da izlediğim testlerde mate 9dan daha iyi
Techradar YouTube kanalina girip Oynatma listelerinden Techradar oynatma listesine bakabilirsin orda S7 edgenin ve mate 9un aynı şartlarda yapılan fakat farklı videolarda yer alan batarya süreleri var ve S7 edge burada üstün geliyor .
S7 Edge çok dengeli bir model yani rakiplerinden geri kaldığı söylenen bir kulaklık ses çıkışı var.
Geri kalan özellikleri ile hep üst seviyede Arks kamerasıda bana göre mate 9dan daha iyi gündüz her telefon bir şekilde adam gibi fotoğraf çekiyor . Üreticiler artık düşük ışık çekimlerine odaklaniyorlar S7 Edge bu konuda çok başarılı hatta S8den sonra en başarılısı olabilir.
Ben S7 Edge tavsiye ediyorum

serkansenell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bencede Huawei güzel bir telefon sadece düşüncen sıkıntısını kasadan en az 3-4 sene kukllanabilirmiyi
Xz iyi bir telefon ama varsa S7 Edge imkânınız alın geçin düşünmeyin bile
Hepsi burada da Samsung Tr garantili S7 Edge 2800 TL ye bulunabiliyor . Batarya noktasında da izlediğim testlerde mate 9dan daha iyi
Techradar YouTube kanalina girip Oynatma listelerinden Techradar oynatma listesine bakabilirsin orda S7 edgenin ve mate 9un aynı şartlarda yapılan fakat farklı videolarda yer alan batarya süreleri var ve S7 edge burada üstün geliyor .
S7 Edge çok dengeli bir model yani rakiplerinden geri kaldığı söylenen bir kulaklık ses çıkışı var.
Geri kalan özellikleri ile hep üst seviyede Arks kamerasıda bana göre mate 9dan daha iyi gündüz her telefon bir şekilde adam gibi fotoğraf çekiyor . Üreticiler artık düşük ışık çekimlerine odaklaniyorlar S7 Edge bu konuda çok başarılı hatta S8den sonra en başarılısı olabilir.
Ben S7 Edge tavsiye ediyorum
Teşekkür ederim yorumunuz için. Alırsam vatan bilgisayardan almayı düşünüyorum bir daha Hepsiburada dan yüklü meblağlar da alışverişyapmam.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bencede Huawei güzel bir telefon sadece düşüncen sıkıntısını kasadan en az 3-4 sene kukllanabilirmiyi

Teşekkür ederim yorumunuz için. Alırsam vatan bilgisayardan almayı düşünüyorum bir daha Hepsiburada dan yüklü meblağlar da alışverişyapmam.
Neden yapmazsınız ?

serkansenell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony z2 aldım paralel ithalat çıktı. Aldığım da şimdiki gibi büyük büyük yazmıyorsun ithalatçı firma garantili diye

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony z2 aldım paralel ithalat çıktı. Aldığım da şimdiki gibi büyük büyük yazmıyorsun ithalatçı firma garantili diye
Ordan alanların hepsi Samsung Türkiye garantili çıktı ben Tr garantili dediler ithalatçı çıktı diye bir şikayet görmedim s7lerde ama güvenmiyorsanız vatandan S7yi 2700e alabilirsiniz

serkansenell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ordan alanların hepsi Samsung Türkiye garantili çıktı ben Tr garantili dediler ithalatçı çıktı diye bir şikayet görmedim s7lerde ama güvenmiyorsanız vatandan S7yi 2700e alabilirsiniz
Farklı çıktı demiyorum sadece ufak ufak yazmışlar (3sene önce) görseydim almazdim . Bu durum soğumama sebep oldu.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
S7 Edge > MATE 9 > XPERIA XZ > S7

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 Edge > MATE 9 > XPERIA XZ > S7
Ne alaka ?
S7 Edgenin S7 den farkı 5.5 inç ekran 600 mah batarya kavisli ekran bunlarin olmayışı mı Xz veya Mate 9dan daha geri bir telefon yapıyor s7yi
Bunlar dışında iki telefon arasında panelden tutun kameraya işlemciye kadar hiç bir fark yok

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Ne alaka ?
S7 Edgenin S7 den farkı 5.5 inç ekran 600 mah batarya kavisli ekran bunlarin olmayışı mı Xz veya Mate 9dan daha geri bir telefon yapıyor s7yi
Bunlar dışında iki telefon arasında panelden tutun kameraya işlemciye kadar hiç bir fark yok

Kişisel tercih; şöyle ki, XZ'yi kamerasıyla fark yaratıyor, mate 9 ise güçlü bataryası ve işlemciyle. Edge ise donanımda rakiplerini yakından takip ederken şık duruşuyla masada kendini hissettiriyor. Edge telefonlara sempatim şıklığından ötürü, oldukça yüksek, buna s8'de dahil :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kişisel tercih; şöyle ki, XZ'yi kamerasıyla fark yaratıyor, mate 9 ise güçlü bataryası ve işlemciyle. Edge ise donanımda rakiplerini yakından takip ederken şık duruşuyla masada kendini hissettiriyor. Edge telefonlara sempatim şıklığından ötürü, oldukça yüksek, buna s8'de dahil :)
Ois olmayan bu yüzden 4kda saplantılı fhd 60fps de yine bir nebze o fark edilir derecede sallantili video çeken yine ois yokluğundan ve f değeri yüzünden S7 ve S7 edge gore daha fazla green noise oluşan xz kamerasıyla nasıl fark yaratabiliyor ?
Ve mate 9 , s7den daha güçsüz grafik işlemcisiyle nasıl bir fark yaratabiliyor ?

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
S7 edgeyi de kullandım mate 9 uda.Marka fanboylugu yapmaya gerek yok s7 sadece gece cekimlerinde bir tık önde.Birde tasarım olarak şık duruyor.Ama edge olduğu için avuç ici teması oldugunda dezavantajli bir duruma geliyor edge ekran.Mate 9 ise biraz daha büyük ekran s7 edgeye göre.Hız gündüz cekim kamera ses ve sarj süresi olarak s7 edge nin önünde bir telefon.İthslatci garantili 2300 seviyelerinde bu özellikleri 2900 seviyesindeki s7 edgeye göre daha mantıklı hatta çok daha mantıklı geliyor bana.Ayrica huawei arkaya koyduğu parmak izi ve özellikleriyle s7 edgeye ders verir nitelikte bir başarıya sahip cok kullanışlı bir parmak izi dokunmasj var.Bildirimleri filan gecebiliyorsunuz touchped gibi diyebilirim.Biraz uzun oldu ama şahsi fikrim yeni nesil telefonlarıyla gümbür gümbür gelen Huawei Mate 9 dan yana..

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 edgenin video netleme ve ois performansı yanında mate 9 kim ya ? Hız falan diyorsunuz ne hızı ? Mate 9un grafik işlemcisi s7 edgeden daha güçsüz buna ne dersiniz ?
Ayrıca biri batarya mı dedi ?
S7 Edge gece çekimlerinde zaten net daha iyi gündüz çekimlerinde video tarafında daha iyi
Kısaca konuşmak gerekirse S7 Edge çok daha iyi bir telefon yok hız miş kameraymiş gece S7 edgeye göre green coşturan kamera nasıl daha iyi olabilir ?
Benim fanboyluk yaptığım yok bu açık bir şey S7 Edge mate 9dan daha iyi bir telefon.
Hızlı dediğiniz cihaz full hd ekranda 6-7 ay sonra çıkmış.olmasina rağmen 10 saniye fark atabiliyor .

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Tamam kardeşim zaten kaan arlı kerem enginar s7 edge mi mate 9 mu sorusuna ikiside iyi ama mate 9 1 adım daha önde diyor.Demekki ben 2 telefonuda kullanan biri olarak yanlış izlenim aktardım.Hadi beni geç teknoloji editörleride beni seni kandırmaya çalışıyor o zaman.Yoksa gren miren oo esyedieçç harika harika :) kaan arlı sırf bataryası için bile mate 9 alırım diyor yapmayın ya gerçekten

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Bazı fanboy veya laf anlamayan arkadaşlar için "gözardı et" seçeneğini kullanıyorum huzurluyum :D:cool:

wanda

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aynı durumdaydım, iki telefon arasında kaldım bende. Tercihim Mate9 dan yana oldu. Çok mutluyum kardeşim.
Listede S7 edge yok zaten. ama olsa bile Mate9 döverdi.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Benim kişisel tercihim Mate 9 olurdu.
Çünkü büyük ekran olmasını tercih ederim ben.
Onun dışında konuya objektif bakarsak. Kamera konusunda s7 her türlü önde. Performans noktasında mate 9 bir miktar önde. Servis konusunda ise Huawei barız açık ara önde. Tek elle kullanımda S7 demek tartışmasız lider demek benim gözümde. ( Bazı arkadaslarımız doğal olarak tek elle kullanım için ip se diyebilir. Ama s7 çoğu bakımdan üstün o cihazdan)
Güncelleme konusunda çok bilgi sahibi biri değilim o yüzden bilgili arkadaslar yorum yapsın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim kişisel tercihim Mate 9 olurdu.
Çünkü büyük ekran olmasını tercih ederim ben.
Onun dışında konuya objektif bakarsak. Kamera konusunda s7 her türlü önde. Performans noktasında mate 9 bir miktar önde. Servis konusunda ise Huawei barız açık ara önde. Tek elle kullanımda S7 demek tartışmasız lider demek benim gözümde. ( Bazı arkadaslarımız doğal olarak tek elle kullanım için ip se diyebilir. Ama s7 çoğu bakımdan üstün o cihazdan)
Güncelleme konusunda çok bilgi sahibi biri değilim o yüzden bilgili arkadaslar yorum yapsın.
S7nin Grafik işlemcisi daha güçlü biliyor musun ?:D:D
Ayrıca Huaweinin servisi hakkında kaç tane olumlu olumsuz yorum gördün de Huawei servisi hakkında net konuşabiliyorsun ? Mesela Samsung servisi ne B.k olduğu belli:D:D rahatça atıp tutabiliyoruz.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
S7nin Grafik işlemcisi daha güçlü biliyor musun ?:D:D
Ayrıca Huaweinin servisi hakkında kaç tane olumlu olumsuz yorum gördün de Huawei servisi hakkında net konuşabiliyorsun ? Mesela Samsung servisi ne B.k olduğu belli:D:D rahatça atıp tutabiliyoruz.
Huaweinin bu grafik işlemcisi konusundaki yaptıgı ilk değil ki :D Mate 8 falanda grafik işlemcisi 4 çekirdek falandı aynı saçmalıgıda mate 9 da yaptılar fakat işlemci konusunda abartılı olmasada 1 tık daha iyi :D Servis konusunda çok net konusurum şimdi diceksin neden ? bir arkadasım var eşi p9 kendisi mate 9 kullanıyor bir sorun olmuş mate 9 u garantiye vermiş arkadasımın bana dediği şu ilgiden bunalttılar. Telefonunun şuan surda işlem sırasına alındı şöyle oldu böyle oldu aracı kargo yola çıktı aracı kargo ile bir sıkıntı yaşadınız mı telefon geldikten 1 gun sonra tekrar arayıp son durumu öğrenmişler bır sıkıntı var mı diye ve cihazın bir yerinde sıkıntı varmış ücretsiz değişti. Bu işlem süresi yanlıs hatırlamıyorsam 1 hafta yada 2 hafta içinde olmuştu arkadasımın dediği. Eşide geçenlerde telefonun ekranını kırmış Huaweinin özel bir paketimi varmış neymiş direk ücretsiz değiştirmişler. Herşeyi bir kenera bıraktım benım anlamadıgım nokta bu geçen senelerde Huaweinin garantisi çok iyi değildi 1 sene içinde nasıl bir operasyon yapıp bazı şeyleri bu hale getirdiler helal olsun. Lg nin samsungun yaptıgı saçma sapan reklamlar yerine herifler garantisini güçlendiriyor. Bence en büyük reklamda bu g5 ten sonra telefon alsam markam şuanda belli yani :D

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Huaweinin bu grafik işlemcisi konusundaki yaptıgı ilk değil ki :D Mate 8 falanda grafik işlemcisi 4 çekirdek falandı aynı saçmalıgıda mate 9 da yaptılar fakat işlemci konusunda abartılı olmasada 1 tık daha iyi :D Servis konusunda çok net konusurum şimdi diceksin neden ? bir arkadasım var eşi p9 kendisi mate 9 kullanıyor bir sorun olmuş mate 9 u garantiye vermiş arkadasımın bana dediği şu ilgiden bunalttılar. Telefonunun şuan surda işlem sırasına alındı şöyle oldu böyle oldu aracı kargo yola çıktı aracı kargo ile bir sıkıntı yaşadınız mı telefon geldikten 1 gun sonra tekrar arayıp son durumu öğrenmişler bır sıkıntı var mı diye ve cihazın bir yerinde sıkıntı varmış ücretsiz değişti. Bu işlem süresi yanlıs hatırlamıyorsam 1 hafta yada 2 hafta içinde olmuştu arkadasımın dediği. Eşide geçenlerde telefonun ekranını kırmış Huaweinin özel bir paketimi varmış neymiş direk ücretsiz değiştirmişler. Herşeyi bir kenera bıraktım benım anlamadıgım nokta bu geçen senelerde Huaweinin garantisi çok iyi değildi 1 sene içinde nasıl bir operasyon yapıp bazı şeyleri bu hale getirdiler helal olsun. Lg nin samsungun yaptıgı saçma sapan reklamlar yerine herifler garantisini güçlendiriyor. Bence en büyük reklamda bu g5 ten sonra telefon alsam markam şuanda belli yani :D
Fiyatı düşer G6 alırsın sen :D:D

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
İyi günler orta düzeyde akıllı telefon kullanicsiyim telefonumu (Sony z2) değiştirmek istiyorum bazı sorunları var. Siz hangi telefonu önerirsiniz . Birde Xz kullanan arkadaşlar z2 de olduğu gibi sıkıntılar varmı xz de. ( Isınma, wifi kopması, telefon çekme problemi, ekran pixellerinin sararması...)
Listedekilerden Mate 9 alınır kardeşim.