Huawei Mate 10 pro vs P20 (pro değil)

Hangisini tercih etmeliyim?

• Mate 10 Pro

• P20

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

memetcan424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba;
Yakın zamanda telefon satın alacağım fakat mate 10 pro ile p20 arasında kaldım Sizce hangisini tercih etmeliyim? Veya bu fiyat bandında başka bir tavsiyeniz var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

memetcan424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy S9 tavsiye ederim.
S9 görünüş olarak mate 10 pro ya göre tercih edilebilir ama işin içinde p20 olduğu için daha şık bir tercih gibi geliyor bana. Ayrıca pil,yapay zeka,fiyat gibi etkenler s9 u saf dışı bırakır diye düşünüyorum. Zira s9 64 gb ve 4 gb ram var.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Nedenini belirtebilir misiniz?

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
4300e S9 Plus var onu alabiliyorsaniz alım öbür türlü ben Mate 10 Proyu P20yerine tercih ederim

Emirhan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba;
Yakın zamanda telefon satın alacağım fakat mate 10 pro ile p20 arasında kaldım Sizce hangisini tercih etmeliyim? Veya bu fiyat bandında başka bir tavsiyeniz var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.
bana sorarsan p20 lite al derim çünkü kamea bakımından çok iyi bir telefon kasma donma vs olmaz sadece pil bakımından biraz geride kalmış bir telefon ama yanında bir powerbank taşırsan çok iyi bir telefona dönüşebilir mate 10 pro da iyi bir telefon ama ona o p20 karşısında o kadar para verilmez

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S9 görünüş olarak mate 10 pro ya göre tercih edilebilir ama işin içinde p20 olduğu için daha şık bir tercih gibi geliyor bana. Ayrıca pil,yapay zeka,fiyat gibi etkenler s9 u saf dışı bırakır diye düşünüyorum. Zira s9 64 gb ve 4 gb ram var.

Nedenini belirtebilir misiniz?
Daha büyük ekran ve batarya için en azından p20 gibi iphone x çakması değil

bana sorarsan p20 lite al derim çünkü kamea bakımından çok iyi bir telefon kasma donma vs olmaz sadece pil bakımından biraz geride kalmış bir telefon ama yanında bir powerbank taşırsan çok iyi bir telefona dönüşebilir mate 10 pro da iyi bir telefon ama ona o p20 karşısında o kadar para verilmez
O işlemciyle 1 yıl sonra kasmaya başlar

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Normal bir forum yönetimi olsaydı sana yanlış bilgilendirme cezası vermelilerdi. Mate 10 Pro, P20 Lite'ın içinden geçer. P20 Lite fiyatı fazlaca abartılmış bir orta segment Mate 10 Pro amiral gemisi. Bilmediğiniz konularda atıp tutmayın lütfen.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Mate 10 Pro öneririm. P20 o parayı hakketmiyor.

memetcan424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mate 10 Pro öneririm. P20 o parayı hakketmiyor.
Teşekkürler fakat dxomark testlerinde p20 nin daha iyi olduğunu söylüyor. Zira p20 102 puan toplayarak en iyi 3. telefon oluyor fakat mate 10 pro 97 puanla 8.sırada.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
S9 plus dxomark testlerinde p20 nin altında görünüyor.Ekli dosyayı görüntüle 41569
O testler %100 doğru değil. Rüşvet söz konusu.
P20 Pro sadece daha iyi fotoğraf çekiyor. Video bakımından S9+ alıyor.
Mate 10 Pro işini görür fakat bütçeyi arttırabiliyorsan P20 Pro veya S9+ donanım bakımından ve işlevsellikte çok daha üstün olduğu için tavsiye ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S9 plus dxomark testlerinde p20 nin altında görünüyor.Ekli dosyayı görüntüle 41569
Sony Xperia XZ Premium 82, LG V30 83 puan alıyorken, Xioami Mi Note 3'ün ve Zenfone 5'in 90 puan alarak 89 puanlık S7 Edgeyi geçmesi ve HTC U11 gibi bir kral ile aynı puanı alması, Note 4'den beri akıllı telefonlarda kamerada domine eden Samsung'un Note 8'inin video stabilizasyonu yerlerde olan Mate 10 Pro'dan daha düşük puan alması gibi durumlar mantıklı geliyorsa Dxomarka inanabilirsiniz ne de olsa değişken diyaframa sahip F1.5'li piyasanın en iyi OİS'i ve kamera yaziilimana sahip S9 Plus , P20 Pro gibi 4K'sı çöp cihazdan 10 puan fark yiyebilir öyle değil mi?

memetcan424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O testler %100 doğru değil. Rüşvet söz konusu.
P20 Pro sadece daha iyi fotoğraf çekiyor. Video bakımından S9+ alıyor.
Mate 10 Pro işini görür fakat bütçeyi arttırabiliyorsan P20 Pro veya S9+ donanım bakımından ve işlevsellikte çok daha üstün olduğu için tavsiye ederim.
Tamamdır teşekkür ederim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
P20 çakma tasarım 2 modeldede işlemci aynı p20 ye boştan yere fazla para verme mate 10 pro al

memetcan424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia XZ Premium 82, LG V30 83 puan alıyorken, Xioami Mi Note 3'ün ve Zenfone 5'in 90 puan alarak 89 puanlık S7 Edgeyi geçmesi ve HTC U11 gibi bir kral ile aynı puanı alması, Note 4'den beri akıllı telefonlarda kamerada domine eden Samsung'un Note 8'inin video stabilizasyonu yerlerde olan Mate 10 Pro'dan daha düşük puan alması gibi durumlar mantıklı geliyorsa Dxomarka inanabilirsiniz ne de olsa değişken diyaframa sahip F1.5'li piyasanın en iyi OİS'i ve kamera yaziilimana sahip S9 Plus , P20 Pro gibi 4K'sı çöp cihazdan 10 puan fark yiyebilir öyle değil mi?
Yani dxomark a güvenmemek gerek diyorsunuz. Tamam teşekkürler.

P20 çakma tasarım 2 modeldede işlemci aynı p20 ye boştan yere fazla para verme mate 10 pro al
Teşekkürler.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Yani dxomark a güvenmemek gerek diyorsunuz. Tamam teşekkürler.

Teşekkürler.
Kesinlikle güvenme dışarı çık telefondan anlayan bikaç kişi bul birinin eline note 8 birinin eline mate 10 pro ver aynı anda aynı mekanda video çeksinler eğer mate 10 video da daha iyi diyen olursa elimdeki note 8 i satıp mate 10 pro alacam yok bulamazsın video performansı note 8 e göre kötü dxomark denen site note 8 e videoda 88 mate 10 proya 91 puan vermiş bi site shifdelete ekibi karşılaştırma videosunda videoyla işiniz varsa note 8 alın dedi hatta kerem abi demişti yanlış hatırlamıyorsam o yüzden bu siteye tam manasıyla güvenme.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
S9 , P20 ve Mate 10 Pro'dan daha güçlü bir işlemci kullanıyor. O telefonlardaki işlemcinin performansı S8 serisindeki işlemci ile benzer performansta. Ayrıca p20de de 4gb ram var. Batarya ve diğer konularda aynısını düşünmüyorum. Zira s9 Super Amoled 2K ekrana sahip , p20'deki 1080p lcd ekranla bence kıyaslamaya bile gerek yok. Yani ben P20'nin artısını göremiyorum. Hatta S9 ile fiyatının yakın olduğunu düşünürsek P20 fiyatını karşılamıyor.

memetcan424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S9 , P20 ve Mate 10 Pro'dan daha güçlü bir işlemci kullanıyor. O telefonlardaki işlemcinin performansı S8 serisindeki işlemci ile benzer performansta. Ayrıca p20de de 4gb ram var. Batarya ve diğer konularda aynısını düşünmüyorum. Zira s9 Super Amoled 2K ekrana sahip , p20'deki 1080p lcd ekranla bence kıyaslamaya bile gerek yok. Yani ben P20'nin artısını göremiyorum. Hatta S9 ile fiyatının yakın olduğunu düşünürsek P20 fiyatını karşılamıyor.

Ram,depolama,batarya,fotoğraf olarak mate 10 pro daha iyi bence. Zaten benim için video pek önemli değil. Ayrıca s9 da tek arka kamera var. Bu saatten sonra almışken çift arka kamera tercih ederim. Leica lensi de unutmamak gerek. Ekran konusuna gelirsek s9 un ekranı eğik olduğu için bir aksilik durumunda daha masraflı olur. Görüntü kalitesi konusunda şunu belirtmeliyim ki şu an lg g3 kullanıyorum bunda da 2k Qhd ekran var ama fazla pil tüketmekten başka bir işe yaramıyor. Sonuç olarak s9 değil de s9 plus alınabilir diye düşünüyorum fakat onun da fiyatı çok yüksek dolayısıyla mate 10 pro daha mantıklı gibi duruyor. Hepsiburada'da mate 10 pro 128 gb 3530 tl iken s9 64 gb 3850 tl. Sizce s9 için 320 tl fazla para vermeye değer mi?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ram,depolama,batarya,fotoğraf olarak mate 10 pro daha iyi bence. Zaten benim için video pek önemli değil. Ayrıca s9 da tek arka kamera var. Bu saatten sonra almışken çift arka kamera tercih ederim. Leica lensi de unutmamak gerek. Ekran konusuna gelirsek s9 un ekranı eğik olduğu için bir aksilik durumunda daha masraflı olur. Görüntü kalitesi konusunda şunu belirtmeliyim ki şu an lg g3 kullanıyorum bunda da 2k Qhd ekran var ama fazla pil tüketmekten başka bir işe yaramıyor. Sonuç olarak s9 değil de s9 plus alınabilir diye düşünüyorum fakat onun da fiyatı çok yüksek dolayısıyla mate 10 pro daha mantıklı gibi duruyor. Hepsiburada'da mate 10 pro 128 gb 3530 tl iken s9 64 gb 3850 tl. Sizce s9 için 320 tl fazla para vermeye değer mi?
3850 TL ye s9 alacağına o fiyata note 8 al madem çift kamera bu kadar önemli mate 10 pro yerine note 8 tavsiye ederim

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Foruma danışmadan önce p20 düşünüyordum fakat şu an mate 10 pro daha ağır basmaya başladı. Ama hala net kararlı değilim maalesef.
Mate 10 Pro diyoruz çünkü öncelikle o bir amiral gemisi. 4000 mAh pil var P20'de 3400 mAh Mate 10 Pro 1 günü gönül rahatlığıyla çıkartabilirken P20 zorlanıyor maalesef. Donanım bakımından da Mate 10 Pro 6 GB RAM'a sahip işletim sistemi daha rahat çalışıyor. P20'de 4 GB olduğu için tıkanma, anlık takılmalar falan görülebilir. İkiside Kirin 970 işlemci platformuna sahip. Güç yönetiminde değişen bir şey yok. Ekrana gelirsek. Mate 10 Pro Oled olmasıyla artı kazandırıyor. Kamera noktasında değişen pek bir şey yok. Önde çift kamera olması hayat kurtaran sonuçlar elde ettirmiyor.
Tasarım noktasında P20 daha zarif dursada Mate 10 Pro'da o kadar kötü değil.

memetcan424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mate 10 Pro diyoruz çünkü öncelikle o bir amiral gemisi. 4000 mAh pil var P20'de 3400 mAh Mate 10 Pro 1 günü gönül rahatlığıyla çıkartabilirken P20 zorlanıyor maalesef. Donanım bakımından da Mate 10 Pro 6 GB RAM'a sahip işletim sistemi daha rahat çalışıyor. P20'de 4 GB olduğu için tıkanma, anlık takılmalar falan görülebilir. İkiside Kirin 970 işlemci platformuna sahip. Güç yönetiminde değişen bir şey yok. Ekrana gelirsek. Mate 10 Pro Oled olmasıyla artı kazandırıyor. Kamera noktasında değişen pek bir şey yok. Önde çift kamera olması hayat kurtaran sonuçlar elde ettirmiyor.
Tasarım noktasında P20 daha zarif dursada Mate 10 Pro'da o kadar kötü değil.
Tam olarak ben de böyle düşünüyorum ve sanırım mate 10 pro alacağım. Zira s9 plus çok pahalıya geliyor.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
İkisi arasındn ben olsam mate 10pro alırdım

Yankeski55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bende mmate10 pro ve p 20 arasında baya takıldı ve op 6 ve mi 8 hangisi sizce