Huawei Freebuds Lite eşleşme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ahmetcan11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bugün freebuds lite (kablosuz kulaklık) aldım 5 saat bile olmadı eve geldiğimde normal çalışıyordu şarja taktım geri kullanmaya başladığımda sağ taraftan ses gelmiyordu fabrika ayarlarına sıfırladım bu sefer telefonun bluetoothunda gözükmüyor 1 saattir uğraşıyorum çözemedim bilen varsa yazsın lütfen

str1986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bire bir aynı sorun bugün bende oldu.
Yaklaşık 2 aydir her gün kullanıyordum. Bugün sol kulakliktan ses gelmemeye başladı. Factory reset yapayım düzelir dedim, reset sonrasi cihaz tamamen gitti. Bluetooth ile eslesmiyor. Daha dogrusu bluetooth listesinde çıkmıyor bile.. 2 farklı telefonda da denedim..

Huwaei in kendi yabancı forumunda da bu konu mevcut. Bir sürü kişi yazmış benzer problemi. Çözüm bulunamamış. Pazartesi günü servise götüreceğim.

Sizin sorununuz nasıl çözüldü?

furkanacoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 eylülde sipriş ettim 1 ekimde kutusunu açtım bugün 2 ekim hepsiburadadan almıştım sizinle aynı sorunu yaşıyorum telefonum huawei mate 10 pro şuan freebuds'un iade surecini başlattım telefonumuda aynı zamanda değiştircem ki sen nasıl bi amiral gemisisin bluetooth 4.2 telefona kulaklık bağlıyorum glaxy watch bağlantısı gidiyo onu bağlıyorum kulaklık kulaklık iade telefon satılmaya bay bay huawei
iphone xr + airpods alcam

hasanesen77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar freebuds lite için bir çok yöntem denedim sonuç alamadım. Ve sonunda okuduğum bir yöntemi denedim şaka gibi ama işe yaradı. Çalışmayan sol kulaklığı 60 cm yükseklikten 2 kes yere bıraktım sonra kutusuna diğerinin yanına taktım ve bingoooo şu an çalışıyor.

Resettten sonra eşleşme sorunu yaşayan arkadaş çalışmayan tarafın kulaklığını kutudan çıkarıp tek çalışan tarafla tekrar pair yapmaya çalışınca eşleşme oluyor. Çalışmayan tarafı da yukarıda yazdığım sekilde 2-3 kez yere bırakıp öyle dene
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bire bir aynı sorun bugün bende oldu.
Yaklaşık 2 aydir her gün kullanıyordum. Bugün sol kulakliktan ses gelmemeye başladı. Factory reset yapayım düzelir dedim, reset sonrasi cihaz tamamen gitti. Bluetooth ile eslesmiyor. Daha dogrusu bluetooth listesinde çıkmıyor bile.. 2 farklı telefonda da denedim..

Huwaei in kendi yabancı forumunda da bu konu mevcut. Bir sürü kişi yazmış benzer problemi. Çözüm bulunamamış. Pazartesi günü servise götüreceğim.

Sizin sorununuz nasıl çözüldü?
Merhaba arkadaşlar freebuds lite için bir çok yöntem denedim sonuç alamadım. Ve sonunda okuduğum bir yöntemi denedim şaka gibi ama işe yaradı. Çalışmayan sol kulaklığı 60 cm yükseklikten 2 kes yere bıraktım sonra kutusuna diğerinin yanına taktım ve bingoooo şu an çalışıyor.

Resettten sonra eşleşme sorunu yaşayan arkadaş çalışmayan tarafın kulaklığını kutudan çıkarıp tek çalışan tarafla tekrar pair yapmaya çalışınca eşleşme oluyor. Çalışmayan tarafı da yukarıda yazdığım sekilde 2-3 kez yere bırakıp öyle dene

Son düzenleme:

squirtle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba benim de kulaklık dün elime geçti ve dün gece çok iyi bir şekilde çalışıyordu, bluetoothu kapatıp uyudum ve sabah açtığımda kulaklığı görmedi telefon ve sağ tarafın algılamadığını farkettim. Burada yazdığınız şeyi yaptım ve oldu. Sol kulaklık çalışıyor şu an sağ kulaklık da kulağa takıldığında algılıyor bip sesi geliyor fakat müzik sesi gelmiyor. Bununla ilgili ne yapabilirim.

str1986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba benim de kulaklık dün elime geçti ve dün gece çok iyi bir şekilde çalışıyordu, bluetoothu kapatıp uyudum ve sabah açtığımda kulaklığı görmedi telefon ve sağ tarafın algılamadığını farkettim. Burada yazdığınız şeyi yaptım ve oldu. Sol kulaklık çalışıyor şu an sağ kulaklık da kulağa takıldığında algılıyor bip sesi geliyor fakat müzik sesi gelmiyor. Bununla ilgili ne yapabilirim.

Hiç beklemeden iade edin. Kronik sorun kabul edildiği için, servis sorun çıkarmadan ürünü iade alıyor. Benimki huawei tr garantiliydi ve geri aldılar hemen. Huawei Türkiye garantili olsa bile ürüne servisi huawei vermiyor (belbim ile iletişimde oluyorsunuz onlar bakıyor) . Böyle bir sacmalik var. Huawei Turkiye, aksesuar ürünlerine kendisi servis vermiyor.

Bu freebudslarin neredeyse tamaminda ayni sorun var. Bugun düzelse, 2 ay sonra ayni sorunu yapıyor.

squirtle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç beklemeden iade edin. Kronik sorun kabul edildiği için, servis sorun çıkarmadan ürünü iade alıyor. Benimki huawei tr garantiliydi ve geri aldılar hemen. Huawei Türkiye garantili olsa bile ürüne servisi huawei vermiyor (belbim ile iletişimde oluyorsunuz onlar bakıyor) . Böyle bir sacmalik var. Huawei Turkiye, aksesuar ürünlerine kendisi servis vermiyor.

Bu freebudslarin neredeyse tamaminda ayni sorun var. Bugun düzelse, 2 ay sonra ayni sorunu yapıyor.
Nasıl yani garanti kapsamında yeni ürün gönderme veya tamir olmuyor mu. Canlı destekle iletişime geçtiğimde yeni ürünle değiştirilebilir demişlerdi.

Frequency5GHz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Ben kulaklığı alalı birkaç ay oluyor ve en çok yaşadığım sorun şöyle; Kutudan çıkarıp kullanmaya başlıyorum. Net şekilde 2 günde bir senkronizesi kayıyor. Şöyle açıklayayım; ses iki taraftan da gelmeye devam ediyor ama %50 daha kuvvetli şekilde sağdan gelmeye başlıyor. Müziği dinlerken sol kulağım sağırlaşıyor zannediyordum başlarda ancak sonradan farkettim. Hard reset yapıp tekrar eşleştirme yapınca bir süre sorunsuz kullanabiliyorum ancak diyelim birkaç gün sonra şarj falan ettim ve yola çıktım. Kullanmak için taktığımda aynı sorun 5-10 dakika sonra kendini gösteriyor. Kutusuna geri koyup tekrar çıkarsam da düzelmiyor. Kutusundan hard reset yapıp en baştan eşleştirince bir süre düzgün kullanabiliyorum ve artık bu bıkkınlık vermeye başladı. Garanti kapsamında değişim veya iade talep edebiliyor muyum? Huawei Shop sitesinden satın almıştım net hatırlıyorum.

Son mesajlar