Huawei bildirim sorunu / Mate 10 pro

Bu konuyu okuyanlar

kadir83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben iki gun önce mate 10 pro inceleme videonuzu izledikten sonra telefonu almaya karar verdim
telefonu kullaniyorum guzel özellikleri olan bir cihaz ama ne yaptimsa ekran kapaliyken messenger veya whatsapp dan bildirim veya cagri alamadim.
googlede arastirmadigim sayfa kalmadi diyebilirim, almak istedigim bildirimler aktivlestiriyorum arka planda calismasina izin veriyorum, ve veri erisimi sinirsiz yapiyorum, kilit ekraninda bildirimlerin gösterilmesini seciyorum, ekran acikken bildirim geliyor, ekrani kapatinca bildirim alamiyorum.
bazi formlarda magazine kilit koruyucuyu aktivlestirmeyle sorunun sözulecegine dair konular okudum, tema programi icinden magazine kilit secenegini secmeme ragmen sorun cözulmedi, cihaz en son android surumune guncellendi her hangi bir guncelleme eksigi yok.
tek careyi shiftdelete araciligla sorunu bulabilecegimi umuyorum

Simdiden zaman ayirip okudugunuz icin tessekur ederim.

Ordinaryus35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam bununla ilgili bir video vardı youtube da berkin bozdoğan çekmişti galiba telefon uyku modunda sarj yemesin diye bir çok uygulamayı deep sleep yapıyormuş onu ayarlamak lazım o videoyu izle zaten sorunu halledersin

kadir83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bununla ilgili bir video vardı youtube da berkin bozdoğan çekmişti galiba telefon uyku modunda sarj yemesin diye bir çok uygulamayı deep sleep yapıyormuş onu ayarlamak lazım o videoyu izle zaten sorunu halledersin

ustat dedigin videoyu bulamadim. ben pil tasarruf modu zaten kullanmiyorum. ayriyetten sinirsiz arka planda calismasi icin izin veriyorum. herseyi denedim ama sorunu cözemedim.

kadir83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

videodaki talimatlari önceden uygulamistim. tekrar kontrol ettim hersey acik durumda, 3g, 4g baglantimda her hangi bir sorun yok sadece ekrani kapattigimda hicbir bildirim gelmiyor. sorun wifi bagli iken ekran kapali olsa bile bildirim geliyor. nerden bulastim bu telefona. huawei musteri hizmetlerini aradim artik beni tanir oldular, dediklerini yapiyorum yine olmuyor guncelleme bekleyeceksin diyorlar. vardir bir yöntemi ama bulamadim birturlu

kadir83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu sıfırla tekrar kurulum yap
sen de 10 ben deyim 20 kes fabrika ayarlarina döndum, duzeltemedim. benim tahminim yazilimsal bir sorun olabilir, ama baska bir mate 10 pro da bendeki yuklu olan surum var, onun telefonda sorun yok

ararat1824

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeş bende bu telefonun aynısını kulanıyorum
Bu telefon okadar çok abartıldıki sitelerde okadar çok reklam yapıldıki resmen milet hipnotize oldu
Yani bu sorun sadece sende değil yabancı sitelerdede aynı sorunlar var ama her zaman yapmıyor hani sözde yapay zeka varya her ne pislik varsa o yapıyor
mesela geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklamayı açıyorum beş dakika sonra kapatıyor
dosyalarım var adını APK koymuşum içindeki apk dosyalrını kafasına göre siliyor
bu telefonun sorunları çok huawei çok para yediriyor tv reklamına vermiyor
teknoloji sitelerine yorumcularına iyi para verip abartılı bir şekilde anlatıyorlar
Örnek : p20 2 aydır yok kıçı göründü yok uçacak derken hangi siteye baksan reklam gibi haberleri var
Amerikada cia ve diğer güvenlik şirketleri bile kulanmayın diyorlar ama mesela ben düştümmmmm aldım piş ma nımmmmmm

Son düzenleme:

kadir83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
simdi bunun yapay zekasina s.. messenger veya whatsapp yazilan hicbir bildirim gelmiyor. ilk gunden huawei musteri hizmetlerini aradim. sorunu anlattim servise gönder dediler. bir tomar para vermissim kim ister telefonunun icinin acilmasini. kendileride biliyorlar sorunu, belki bir umut ilerdeki guncellemerle duzelebilir. finder frimware ile sonu 131 numarali guncellemeyi yukledim ama ayni sorun devam ediyor.

Crkz16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba beyler bende mate 10 lite kullaniyorum ve bildirim gelmeme problemim vardi cihaz pili korumak icin arkada calisan uygulamalari sen izin vermedigin surece kapatiyor simdi su adimlari takip ederek sonunuz cozulecegine inaniyorum benin sorunum cozuldu. Ayarlar- pil- ekran kitlendiginde uygulamalari kapat - tumunu sec diyoruz uyari vericek evet diyoruz ve sonra hangi uygulamadan bildirim gelmesini istiyorsak aciyoruz islem bu kadar. İns isinize yarar kapatilmayacaktir yazacak actiginizda tus aktif olmuyacak.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 43832

Son düzenleme:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Merhaba beyler bende mate 10 lite kullaniyorum ve bildirim gelmeme problemim vardi cihaz pili korumak icin arkada calisan uygulamalari sen izin vermedigin surece kapatiyor simdi su adimlari takip ederek sonunuz cozulecegine inaniyorum benin sorunum cozuldu. Ayarlar- pil- ekran kitlendiginde uygulamalari kapat - tumunu sec diyoruz uyari vericek evet diyoruz ve sonra hangi uygulamadan bildirim gelmesini istiyorsak aciyoruz islem bu kadar. İns isinize yarar kapatilmayacaktir yazacak actiginizda tus aktif olmuyacak.

Ekli dosyayı görüntüle 43832
Paylaşım için teşekkürler.

kadir83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paylaşım için teşekkürler.

merhaba,
Ayarlar - pil, kismindaki menude guc tasarrufu. superguc tasarrufu. ekran cözunurlugu, Baslat, Arayuz renklerini koyulastir, Pil kullanimi, optimize et, Pil yuzdesi, bu menudeki Baslat kisminimi ifade ettiniz ?
dedigini ayarlari bulamadim.

Crkz16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba,
Ayarlar - pil, kismindaki menude guc tasarrufu. superguc tasarrufu. ekran cözunurlugu, Baslat, Arayuz renklerini koyulastir, Pil kullanimi, optimize et, Pil yuzdesi, bu menudeki Baslat kisminimi ifade ettiniz ?
dedigini ayarlari bulamadim.

İki adet gorsel ekledim bu sekilde daha yardimci olur diye dusunuyorum menude eger bu sekilde sekme yoksa farkli bir yol izliyelim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180628-012354.png
    Screenshot_20180628-012354.png
    114.1 KB · Görüntüleme: 3,674
  • IMG_20180628_060403.png
    IMG_20180628_060403.png
    138.5 KB · Görüntüleme: 2,645

DeniseMenace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam merhaba,
bu videoda benzer bir sorundan bahsediliği için acaba bu sorun düzeldi mi diye ararken buraya geldim. Ben de bu telefonu almayı düşünüyorum ve p20 ile arasında kaldım. Sorun düzeldi mi acaba?

Bir de mutlaka denemişsinizdir ama bir yerde birisi şöyle bir çözüm yazmış:
ayarlar-->uygulamalar ve bildirimler-->bildirim yönetimi--> üstteki 3 noktaya tıklayıp kilit ekranı bildirimleri --> burada istediğiniz seçeneği seçip ok deyin.

Son düzenleme:

Crkz16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet sorunum duzeldi yaklasik 2 gun once yaptim bu uygulamayi instagramdan whatsaptan ne bilim letgodan gelmeyen bildirimler suan hepsi gelmeye basladi ve arkadasimin tlf da ayni sorun vardi onada ayni yontemi yaptik suan dua ediyor bana :)

Hocam merhaba,
bu videoda benzer bir sorundan bahsediliği için acaba bu sorun düzeldi mi diye ararken buraya geldim. Ben de bu telefonu almayı düşünüyorum ve p20 ile arasında kaldım. Sorun düzeldi mi acaba?

Bir de mutlaka denemişsinizdir ama bir yerde birisi şöyle bir çözüm yazmış:
ayarlar-->uygulamalar ve bildirimler-->bildirim yönetimi--> üstteki 3 noktaya tıklayıp kilit ekranı bildirimleri --> burada istediğiniz seçeneği seçip ok deyin.
Ordan da secseniz sorununuz ayni sekilde olucak duzelmiyecektir cunku ekran kapandiktan sonra uygulamanin int kestigi icin gene gelmiyecek bu yontemle ekran kapaliyken bile calismasina iziin vermis oluyoruz

Son düzenleme:

physialis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki adet gorsel ekledim bu sekilde daha yardimci olur diye dusunuyorum menude eger bu sekilde sekme yoksa farkli bir yol izliyelim.

Benim Mate 10 Pro da böyle bir ekran yok malesef :( 3 aydır bu sorunla uğraşıyorum denemediğim yöntem kalmadı telefonu satma raddesine geldim artık.

Buda telefon sürümüm
Screenshot_2018-07-04-01-17-24.png
Screenshot_20180704-011953.jpg

Son düzenleme:

iskele23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende ki oreo sürümü. Önceki sürümle ayar sekmeleri bir olmayabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_20180824_123253.jpg
    IMG_20180824_123253.jpg
    61.4 KB · Görüntüleme: 2,444
  • IMG_20180824_123355.jpg
    IMG_20180824_123355.jpg
    45 KB · Görüntüleme: 2,998
  • IMG_20180824_123441.jpg
    IMG_20180824_123441.jpg
    68.1 KB · Görüntüleme: 1,986
Son düzenleme:

iskele23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı telefonlara gelmemiş güncelleme. Nereden düzelteceklerini bulamıyorlarmış. Onun için dedim bendeki sürümü.

Yukarıda almış olduğum ekran görüntüsü var. Onları takip ederek yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_20180824_221744.jpg
    IMG_20180824_221744.jpg
    10.9 KB · Görüntüleme: 1,565
Son düzenleme:

cynsure

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benimde yeni aldığım mate 20 lite da Whatsapp da bildirim gelmeme sorunu vardı, yerli yabancı bi sürü foruma girdim her şeyi denedim bi türlü hallolmadi. En son sorunu söyle çözdüm, Whatsapp a girin, sonra ana ekrana dönünce kare tuşuyla son uygulamalar ekranını açın. Whatsapp a kilit koyun, böylece Whatsapp arka planda çalışmaya devam ediyor. Ben ancak böyle çözdüm. Yalnız bende wifi la bağlıyken bildirim geliyordu sadece mobil veride gelmiyordu. Nette yazan, pil optimizasyonu, bildirim ayarları, aklınıza gelecek her şeyi denedim. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Bi de işin garibi. Bu sorun yeni eski bi çok cihazda var anlamış değilim. Daha önce p10 plus ve mate 9 kullandım böyle bir sorun görmedim. Arkadaşımda mate 20 lite var onda bu sorun yok, kız arkadaşımda p20 pro var onda da sorun yok. Huawei nin yazılımla ilgili çalışması lazım kesinlikle. Zaten ayarlar menüsü de son derece karışık. 3. Huawei telefonum hala ayarlar menüsüne alışamadım. Ama telefon diğer her anlamda muazzam.

FORECASTER KAAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende çift hatlı p20 pro var ve iki hattı da kullanıyorum biri Vodafone diğeri Türk Telekom. Mobil veri Vodafone da iken tuş kilidi devreye girdikten yaklaşık 10 dk sonra mobil veri kısıtlanıyor ve whatsapp ve instegram gibi uygulamalardan gelen mesaj ve bildirimler gelmemekte lakın mobıl verıyı Turk Telekoma yada wifi ye geçirdiğimde sıkıntım ortadan kalkıyor, Vodafone yurt dışı cihazı diye 4,5 G uyumu yok diyordu aradım durumu anlattım iki İmei yi de istediler telefonu kayıt ettiler kendı sıstemlerıne (pasaport kayıtlı cıhazım bu arada cakma imei degıl) lakin sıkıntı hala devam etmekte ne yaptıysam bütün ayarlar dahil anlatılan burda ve dıger forumda bı turlu sorunun kaynagını bulamadım oylekı sı eskıdır sıkıntılıdır dıye vodafone sım kartımı da degıstırdım malesef devam edıyor sorun. Vodafone ile görüşmemde de sonuç alamadım onlar bizden kaynaklı değıl diyorlar huawei de bizden değil diyor deli olucam artık telden sogudum acaba Shiftdelete ekıbı sıkıntının kaynagını ve cozumu konusunda bılgı sahıbı mıdırf?

cynsure

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende çift hatlı p20 pro var ve iki hattı da kullanıyorum biri Vodafone diğeri Türk Telekom. Mobil veri Vodafone da iken tuş kilidi devreye girdikten yaklaşık 10 dk sonra mobil veri kısıtlanıyor ve whatsapp ve instegram gibi uygulamalardan gelen mesaj ve bildirimler gelmemekte lakın mobıl verıyı Turk Telekoma yada wifi ye geçirdiğimde sıkıntım ortadan kalkıyor, Vodafone yurt dışı cihazı diye 4,5 G uyumu yok diyordu aradım durumu anlattım iki İmei yi de istediler telefonu kayıt ettiler kendı sıstemlerıne (pasaport kayıtlı cıhazım bu arada cakma imei degıl) lakin sıkıntı hala devam etmekte ne yaptıysam bütün ayarlar dahil anlatılan burda ve dıger forumda bı turlu sorunun kaynagını bulamadım oylekı sı eskıdır sıkıntılıdır dıye vodafone sım kartımı da degıstırdım malesef devam edıyor sorun. Vodafone ile görüşmemde de sonuç alamadım onlar bizden kaynaklı değıl diyorlar huawei de bizden değil diyor deli olucam artık telden sogudum acaba Shiftdelete ekıbı sıkıntının kaynagını ve cozumu konusunda bılgı sahıbı mıdırf?
Hocam benim sorunum anlamadığım bi şekilde çözüldü. En son temayi değiştirin demişti biri, tema mağazasından bi tema denedim. Başta çözülmedi ama şu an sorun yok. Bi güncellemede gelmedi bu arada. Sadece Whatsapp değil diğer bildirimlerde geliyor sorunsuz. Bir de Whatsapp için sorunu başta şöyle çözdüm. Bi arkadaş yazmıştı. Whatsapp a girdikten sonra son uygulamar ekranını açın orada Whatsapp a kilit koyun böylece arka planda çalışmaya devam eder diye. Hakkaten onu yapınca Whatsapp da sorun çözüldü. Şu an yapmasam da bildirim geliyor. Bir de size özel olarak iki sim kartın takılı olduğu çekmecelerde yerleri değiştirip deneyin belki işe yarar.

FORECASTER KAAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam benim sorunum anlamadığım bi şekilde çözüldü. En son temayi değiştirin demişti biri, tema mağazasından bi tema denedim. Başta çözülmedi ama şu an sorun yok. Bi güncellemede gelmedi bu arada. Sadece Whatsapp değil diğer bildirimlerde geliyor sorunsuz. Bir de Whatsapp için sorunu başta şöyle çözdüm. Bi arkadaş yazmıştı. Whatsapp a girdikten sonra son uygulamar ekranını açın orada Whatsapp a kilit koyun böylece arka planda çalışmaya devam eder diye. Hakkaten onu yapınca Whatsapp da sorun çözüldü. Şu an yapmasam da bildirim geliyor. Bir de size özel olarak iki sim kartın takılı olduğu çekmecelerde yerleri değiştirip deneyin belki işe yarar.
[/QU

Hocam iyi akşamlar öncelikle. Sizin yazınızı okudum bir kaç gün önce ve dediğinizi yaptım whatsapp ve instegramı kilitledim fakat sorunum devam etti. dediğnizi de yaptım Sim 1 ile Sim 2'nin yerlerini değiştirdim oda olmadı deli etti beni bu sıkıntı şimdi anlamadığım şey şu ki Turkcell ve Turk telekomda sıkıntı olmayıp Vodafone da bunuN olması çok acayip Vodafone dan çıkma kararı aldım fakat Şuan için kontrat dan dolayı çıkamıyorum oda ayrı bi sıkıntı kendi acımdan biter bitmez hemen çıkıcam başka çare bulamıyorum artık.

cynsure

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla benim ki Türk Telekom onda sıkıntı vardı. Huawei nin ve bazı honor modellerinde bu sorun var. Gerci model bazlı da değil tamamen telefona özel ben de çözemedim.

FORECASTER KAAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi bişey yaptım nazar degmesın bıldırı gelıyor ama lakasız tamamen yer. magazin kilidini acıp kapattım ve kilit ekranı bıldırımı yuzü tanımadan acılsın dedım sıkıntı duzeldı gıbı ama dedım ya nazar degmesın ınsaallah
:)))

cynsure

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi bişey yaptım nazar degmesın bıldırı gelıyor ama lakasız tamamen yer. magazin kilidini acıp kapattım ve kilit ekranı bıldırımı yuzü tanımadan acılsın dedım sıkıntı duzeldı gıbı ama dedım ya nazar degmesın ınsaallah
:)))
Hocam onu en başta deneyecektin bütün forumlarda söylüyorlar onu ama bende o da çözüm olmamıştı. Çözmene sevindim güle güle kullan artık :)

FORECASTER KAAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam onu en başta deneyecektin bütün forumlarda söylüyorlar onu ama bende o da çözüm olmamıştı. Çözmene sevindim güle güle kullan artık :)
ben ilk defa gordum ne dıyeyım gec gordum yapacak bişey yok ama gec olsun guc olmasın demısler :)))

akumo022

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende bu bildirim sorununu yaşadım neredeyse telefonu satacaktım sorun yaşayan arkadaşları çok iyi anlıyorum. Ben bir çözüm yolu buldum cihazım Huawei Y5 2018 fakat yüksek ihtimalle tüm arkadaşların sorunlarını da çözecektir. Telefonda şarjı daha uzun gitsin diye bir yazılım kullanmışlar. Bu da şarjı fazla harcayan uygulamaları sınırlandırıyor. WhatsApp , instagram, Gmail vs sürekli aktif olması gereken dolayısıyla çok şarj tüketen uygulamalar, sistem bunları kısıtlayarak şarj tasarrufu sağlamaya çalışıyor. Aşağıda sırasıyla ekran görüntülerini attım sorun ayarlardan düzeltiliyor. Sizde bu adımları sırayla uygulayıp en son aşamada sorun yaşadığınız uygulamayı seçerek "optimize etme" seçeneğini işaretlerseniz sorun düzelecektir büyük ihtimalle. Deneyip çözen arkadaşlar dua etse yeter benim için. Allah'a emanet olun.
73026

73027

73031
73030
73029

Burada ben whatsap ı çözmek için listeden WhatsApp 'ı bulup işaretledim.
73033

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190614-233439.png
    Screenshot_20190614-233439.png
    115.3 KB · Görüntüleme: 494
  • Screenshot_20190614-233447.png
    Screenshot_20190614-233447.png
    70.3 KB · Görüntüleme: 474
  • IMG_20190616_003334.png
    IMG_20190616_003334.png
    94.2 KB · Görüntüleme: 490
  • IMG_20190616_003635.png
    IMG_20190616_003635.png
    127.8 KB · Görüntüleme: 557

cemyk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@akumo022 nin dediği gibi yaparsanız problem kalmaz. en az 10 telefonda denedik. işin özeti telefon kapalıyken pil optimize edildiği için whatsap bildirimleri kapatılıyor. whatsapp ı bu optimizasyondan çıkartırsanız olay çözülüyor. iyi çalışmalar.