Huawei abd Çin sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ishak042

Profesör
Arkadaşlar okuduğum haberlere göre huawei abd arasında anlaşmazlık varmış. Google lisansı geri alıyormuş yeni sürüm Android filan gelmeyecek diyorlar olayın aslı nedir. Huawei kendi işletim sisteminin hazır olduğunu söylüyor??

Leand

Dekan
Güle güle huawei diyoruz artık... yeni bir işletim sistemi kuracaklar evet ama pek kimsede almaz o telefonları burda alırız filan diyen olur ama bence uzak durmakta fayda var sonuçta dışarda avrupa ve abd'ye bağımlı bir ülkedeyiz ticari olarak.

PARAzitCELL

Dekan
Şuana kadar satılan telefonlar etkilenmeyecek durum bundan sonraki telefonlar için konuşuluyor sadece...

kmurat

Dekan
Amerika'nın Çin'in yükselişini önleme çabaları. Amerika yükselen ekonomilere karşı her zaman savaş açar. Kendi malını herkese dayatır. Ama Çin'in yükselişi önlenemez. Çünkü çok ucuza üretebiliyorlr. Amerikan mallarını da Çinliler üretiyotlar.

adige1864

Üyecik
Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Washington yönetiminin Huawei’ye getirdiği yasağın ardından alınacak önlemler için “bekleyin ve görün” uyarısı yapıldı.

ozzy3542

Asistan

Merve Demir21

Üyecik
huawei artık zor bir yola girdi bu bilgi hırsızlığı haberleriyle kendinden iyice soğutmuştu açıkcası, ki bunları da pek net bir dille yalanlamadılar da. Kendi işletim sistemlerine geçmeleri ne kadar doğru olur bilemem lakin son durum huawei türkiye nin de sessiz kalması derken açıkcası kullanıcıları pek de memnun etmiş değiller. Açıklayın yani amerika bize oyun oynuyor yılmayacağız vs oda yok. bakalım sonu ne olacak merakla bekliyoruz

ishak042

Profesör
Valla benim telefon mate 20 lite. Bu telefona garanti boyunca güncellemelerim gelsin de hele ki Android 9 Bi türlü gelmedi başka ihsan eylemem

PARAzitCELL

Dekan
Amerika kesinlikle bilgilerimizi çalmıyor.Onlara güvenebilirsiniz.
Aynen, abd hiç bilgi neyim çalar mı, insanların özel hayatlarını didik didik eder mi :D Biri de demiş çin müslümanlara soykırım yapıyor diye, güler misin ağlar mısın :) abd ve siyonistler filistinde ne soykırımlar yapıyolar, ırak, afganistan veya suriye de ne katliamlar yapıyolar... Peki neden seslerini çıkarmıyor bu sözüm ona sevimli taraftarlar ! şeytan çin olunca hemen duygu sömürüsü şeklinde çıkarlarına uygun yaygara koparmaya varlar ama şeytan abd ve siyonistler olunca sus pus olurlar, bıçakla dahi açamazsın ağızlarını :p Yuh diyorum öylelerine... Siz ancak çıkarlarınıza uyarsa hak, hukuk dersiniz yoksa gugukmuş muamelesi yaparsınız.

Merve Demir21

Üyecik
Amerika kesinlikle bilgilerimizi çalmıyor.Onlara güvenebilirsiniz.
amerika çalmıyor demedim, baş çalan onlar zaten lakin çinlilerin de böyle bir skandala karışması üzdü. skandal mı gerçek mi oda belli değil ama bakalım. amerigaya da güvenim yok çin'e de rusya'ya da yunan'a da. havasına suyuna taşına toprağına bir canım feda vatanımaaaa

kmurat

Dekan
Cündanını açık olarak masanın üstünde bırakırsan Annen bile çalar. Önlemini her zaman alacaksın.

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
İnsanlar bilmediği konu hakkında bolca cahilce açıklama yapmış...

Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. Kimse Android i kullanmak yada değiştirmek için birinden izin almak yada bir miktar ucret ödemek zorunda değil.

Bikere Huawei ve Google arasında ticareti yapılan şey android değil ki... Google uygulamaları... Bunların en önemlileri google hizmetler ve google play oyunlar... Firmalar bunlar ve pek çok google uygulamalarını(hizmetlerini) kullanabilmek için ücret ödüyorlar.

Aslında bu uygulamalar telafi edilemeyecek karmaşıklıkta uygulamalar değil ancak zaman gerektiren uygulamalar. Mesela google play hizmetler uygulamasının işlevini görecek bir uygulamayı geliştirmek huawei için 3 günluk iş ancak diğer milyonlarca uygulamanda alt yapılarını bu şekilde duzenlemesi gerek ki huawei nin yeni uygulamasi sorunsuz çalışşın. Yada google play oyunlar tarzı bir uygulama geliştirmek kolay ancak dediğim gibi geliştiricinin desteği şart. Geliştirici oyun verilerini(ilerlemelerini bu yeni uygulama ile paylaşmazsa yeni uygulama hiçbir işe yaramaz.)

Son olarak bu ambargodan olumsuz etkilenecek ilk şey muhtemelen android one projesi olacak. Çünkü huawei ninde android one kapsamında güncelleme alan cihazları var.

stat counter