HTML sayfa ayarlama

Bu konuyu okuyanlar

Bayfener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, arkadaşlar. Ben sitemiz için 4 Fəsildə Naxçıvan böyle bir e-dergi yapmaya çalıştım. Aslında güzel de çalışıyor da. Bir sorunu çözemedim. Dergi landscape olduğu halde sayfaları o şekilde ayarlayamadım. Bu konuda yardım ede bilirmisiniz. Bu benim için çok önemli. Önceden teşekkürler.

Son düzenleyen moderatör:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Html ile alakalı değildir diye düşünüyorum. Bir program ile yapmadın mı sen bu dosyayı ?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Script dediğiniz şeyin üzerindeki resimleri kaldırıp kendi resimlerinizi koymuşsunuz, şimdi inceleyince anladım.
Bu dergi bildiğin portrait. Landscape olsa direkt yatay olmaz mıydı ???

Bayfener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hayır, isterseniz scripti de, derginin resimlerini de size yollaya bilirim. Scriptin içeriğinde resim felan yoktu. Ben kendi resimlerimizi ekledim. Resimlerimiz yatay, ama programda yatay oluşmasını bitürlü yapamadım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Salam Köməy eləməy isəyərdim ama bu haqda bilgim yoxdu. Saytınızda hərşey qaydasında görsənir.

Birdəki Göyqurşağını elə çəkənə halaldı :)

Bayfener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Salam Köməy eləməy isəyərdim ama bu haqda bilgim yoxdu. Saytınızda hərşey qaydasında görsənir.

Birdəki Göyqurşağını elə çəkənə halaldı :)
Salam. Təşəkkür edirəm. Kömək etmiş kim oldunuz. Albomda yer alan fotoların hər biri həvəskarlar tərəfindən çəkilib. Sakinlərin göndərdikləri fotolara bir yerə yığıb albom çap etdirmişik.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,773
Salam. Təşəkkür edirəm. Kömək etmiş kim oldunuz. Albomda yer alan fotoların hər biri həvəskarlar tərəfindən çəkilib. Sakinlərin göndərdikləri fotolara bir yerə yığıb albom çap etdirmişik.
Uğurlar olsun. Bir qıraqda Forum səhifəsi yada Fikir bildirmək üçün bölmə düzəltsəniz yaxşı olar. Sakinlərdə öz fikirlərini bildirər. :)

Bayfener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Uğurlar olsun. Bir qıraqda Forum səhifəsi yada Fikir bildirmək üçün bölmə düzəltsəniz yaxşı olar. Sakinlərdə öz fikirlərini bildirər. :)
Bizi sosial şəbəkələr üzərindən təqib edərək, hər kəs fikirlərini bildirə bilər.

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Tam anlayamadım fakat kullandığınız FlipHTML5 mi? ve yapmak istediğiniz ekteki resim gibi yatay olarak gösterilmesi mi?

hangisi.jpg

Bayfener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Evet yatay olmasını istiyorum. Ama çift taraflı. Anlayacağınız önceki halinde beyaz olan sayfa boşlukları olmaması gerekli.

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
İstediğiniz gibi beyaz alanları doldurursanız fotoğrafın bir kısmı görünmeyecektir.

tamsayfa.jpg

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
İstediğin gibi olması için elinde sadece script olarak varsa "main.js" dosyasında bazı değişiklikler yapılması gerekiyor biraz uğraştırır. (Tavsiyem yaptığına değmez görselleri bozarsın)

bir.jpg dort.jpg iki.jpg uc.jpg

Bayfener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İstediğin gibi olması için elinde sadece script olarak varsa "main.js" dosyasında bazı değişiklikler yapılması gerekiyor biraz uğraştırır. (Tavsiyem yaptığına değmez görselleri bozarsın)

Ekli dosyayı görüntüle 86633Ekli dosyayı görüntüle 86634Ekli dosyayı görüntüle 86635Ekli dosyayı görüntüle 86636
Kardeş, main.js ile uğraştım da. Dediğiniz gibi baya uğraştırdı. Benim istediğim görselleri değil, beyaz olan sayfanın boyutunu görsellere uygun değiştirmek. Onu yapmak mümkündürmü?

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Css veya Js dosyasında değiştirilecek kısımlar olabilir, fakat şurayı değiştir diyebileceğim bir yer göremedim.