HTC'den Sense için Önemli Değişiklik!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
HTC'den Sense için Önemli Değişiklik!

HTC, büyük bir kitle tarafından beğenilen Sense arayüzünün yeni versiyonunda radikal bir değişiklik kararı aldı. İşte HTC Sense 8'den Android kullanıcılarını sevindiren haber!

Son düzenleme:

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Ve hTC bir kalesini daha elinin tersiyle iter. Zoe'yi paylaştığı yetmiyormuş gibi şimdi de Sense çıktı. Asus ile hTC'nin biraz daha akıllanması şart. Samsung bile kaç sene sonra S Health'ın basit sürümünü kullanıcılara açtı. HTC kendi kalesini terk etti.

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bu ona zarar getirmez ki.Kucuk bir karsilastirma Android acik bir sistem,her bir sirket ucretsiz olarak kullana bilir bu sistemi,yalniz Google kendi icin sadece Play Store kullanimi icin para talep eder.HTC de oyle.Zoe,Sense bunlari acik bir pazara hatta ucretsiz verirse 2 olasilik ortaya cikar:
1)Her kes Sense arayuzunun sade,ram cok tuketmeyen,stabil bir arayuz oldugunu anlayib muhtelemelen bir sonraki cihazlarini HTC sececeklerdir.
2)Eger HTC bunu ucretsiz yaparsa ki,muhtemelen oyle olur sadece populerliyinden kazanir ve bir kac kucuk seyden ucret talep eder.
Bu kadar bu sadece bir ekonomik tilkilik(Afferin HTC) :D

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bu ona zarar getirmez ki.Kucuk bir karsilastirma Android acik bir sistem,her bir sirket ucretsiz olarak kullana bilir bu sistemi,yalniz Google kendi icin sadece Play Store kullanimi icin para talep eder.HTC de oyle.Zoe,Sense bunlari acik bir pazara hatta ucretsiz verirse 2 olasilik ortaya cikar:
1)Her kes Sense arayuzunun sade,ram cok tuketmeyen,stabil bir arayuz oldugunu anlayib muhtelemelen bir sonraki cihazlarini HTC sececeklerdir.
2)Eger HTC bunu ucretsiz yaparsa ki,muhtemelen oyle olur sadece populerliyinden kazanir ve bir kac kucuk seyden ucret talep eder.
Bu kadar bu sadece bir ekonomik tilkilik(Afferin HTC) :D
Google Playde var deyip HTC almazsa ne olacak bu durumda teorin çürüyor
Örnek vermek gerekirse Note 5 çıktığı zamana göre donanım olarak rakiplerinden öndeydi , kullanıcı bu cihaza touchwiz yerine sense kurup yoluna devam eder , hem güçlü donanım hemde yazılım
Bu tür durumlarda da htc kafadan kaybeder
Bazı şeyler paylaşılmalı popülerleşmesi için ama koskaca arayüzüde eliyle sunmak nedir Allh aşkına
O arayüz sonyninki ile birlikte en stabil 2 arayüzdür androidde

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bence güzel bir gelişme.

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Google Playde var deyip HTC almazsa ne olacak bu durumda teorin çürüyor
Örnek vermek gerekirse Note 5 çıktığı zamana göre donanım olarak rakiplerinden öndeydi , kullanıcı bu cihaza touchwiz yerine sense kurup yoluna devam eder , hem güçlü donanım hemde yazılım
Bu tür durumlarda da htc kafadan kaybeder
Bazı şeyler paylaşılmalı popülerleşmesi için ama koskaca arayüzüde eliyle sunmak nedir Allh aşkına
O arayüz sonyninki ile birlikte en stabil 2 arayüzdür androidde
Bak iste burda kucuk bir detay var.Touchwiz Samsung-larda google proqramlari gibidir,silinemez.Bunu malum.Ama 3-cu parti bir launcher yukledikden sonra onu silmek mumkun.Android neden ram yiyor?Cunki Android sisteminin uzerine bir sistem(arayuz)daha kuruyosun sonucta her ikisne ram yetistirmek zorunda.Yani HTC disinda basqa bir cihaza Sense ve ya her hangi bir launher,arayuz yuklediyinde bu telefon uzerinde 3-cu bri proqram olur(Android,telefonun kendi arayuzu+yuklediyin 3cu parti arayuzu).Yani mesela telefon Touchwizle geldi,sen buna Sense ve ya Timescape(Sony arayuzu)yuklesen bile touchwizin takildigi yerlerde yine takilacakdir.Cunki yazilim donanimla uyumlu olmalidir.
Bir ornek daha veriyim.Mesela benim telefonum Xperia SP.Telefon kasiyo ne yalan soyliyim,cunki donanim zayif ama arayuz cok ram yiyen bir arayuz degil.Ben buna google launcher yukledim sonuc ayni oldu(Whatsappa,facebook lag yapdi,arada crash oldu).Sonuc olarak icinde stock android de olsa donanim uyumlu degilse yazilim hic bir farki olmaz.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bak iste burda kucuk bir detay var.Touchwiz Samsung-larda google proqramlari gibidir,silinemez.Bunu malum.Ama 3-cu parti bir launcher yukledikden sonra onu silmek mumkun.Android neden ram yiyor?Cunki Android sisteminin uzerine bir sistem(arayuz)daha kuruyosun sonucta her ikisne ram yetistirmek zorunda.Yani HTC disinda basqa bir cihaza Sense ve ya her hangi bir launher,arayuz yuklediyinde bu telefon uzerinde 3-cu bri proqram olur(Android,telefonun kendi arayuzu+yuklediyin 3cu parti arayuzu).Yani mesela telefon Touchwizle geldi,sen buna Sense ve ya Timescape(Sony arayuzu)yuklesen bile touchwizin takildigi yerlerde yine takilacakdir.Cunki yazilim donanimla uyumlu olmalidir.
Bir ornek daha veriyim.Mesela benim telefonum Xperia SP.Telefon kasiyo ne yalan soyliyim,cunki donanim zayif ama arayuz cok ram yiyen bir arayuz degil.Ben buna google launcher yukledim sonuc ayni oldu(Whatsappa,facebook lag yapdi,arada crash oldu).Sonuc olarak icinde stock android de olsa donanim uyumlu degilse yazilim hic bir farki olmaz.
Dediklerin doğru fakat ''launcher'' ile ''user interface'' farklı kavramlar birinde kurmak için hali hazırda onu destekleyen bir arayüz ister diğerinde ise buna gerek duymaz.Eğer tüm senaryolarda bahsettiğin şekilde gerçekleşseydi root atılan ve stabil romlar yüklenen cihazlarda bile aşırı şekilde kasma meydana gelirdi çünkü senin tanımına göre herşey birbirine yük bindiriyor bu açıdan yanlış
Ayrıca anroid linux tabanlı bir işletim sistemi olduğu için ram in tamamını tüketmeye ve performans odaklı çalışmaya yönelik bir işletim sistemidir

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hepsi icin soylenilmedi zaten.Suan benim dusuncemde Android piyasasinda tek ram kullanimi yuzunden kasan cihazlar(Simdiki halini bilmiyorum,S6 ve S7 de duzeltildi deniyor)Samsung cihazlar,sebepse Touchwiz.Yani kasmasi yuzunden baska bir arayuzle degistirilmesi gereken tek sistemin Touchwiz olucagini dusunuyorum.Zira ne Sony,ne HTC ne bir baska Android cihazin donanim yuzunen artik kasan bir cihaz gormedim(Touchwiz haric).Tek kullanicak olanlarin Touchwiz olur(bence).Son cumlenize kismen katiliyorum,Linux tabanli olduklari icin ram cok kullaniyor,fakat bir sey aklima takildi:Sense,Timescape de Linux tabanli peki neden vakti zamaninda sadece Touchwiz kasiyodu(belki de simdilerde de kasiyor)?