HTC One S Almalı Mıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

aorminded

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir telefon almayı düşünüyorum ve aklımda Vodafone'dan kampanyalı olarak One S'i almak geçiyor ama sitede izlediğim inceleme videosunda ekranı hakkında pixel sorunu olduğu söyleniyor soyulma sorunu olduğu için Türkiye'ye geç geldiği söylendi ve acaba bu sorunda düzeltilmiş midir ? İnceleme yazısında Snapdragon S4 işlemciye sahip olduğu yazıyor ama Türkiye'ye gelen işlemcisi Snapdragon 3 . HTC'nin kendi sitesinde 1.5~1.7 Ghz gibi bi ifade kullanılmış benimde kafam karıştı yani sizce ne yapmalıyım ? Bu işlemci farkı ne gibi farklar oluşturur ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
görüntülü görüşmeyi desteklediği söylendiği, yazıldığı halde desteklemiyor.
işlemcisi snapradon s4 dendiği halde türkiyeye s3 modelini, yani bir önceki demode olmuş eski sürümünü göndermişlerdir.
bu işlemci videolarda ve bazı oyunlarda sorun çıkardığını okudum, bazı forum sitelerinde.... bunu kullanan kişiler tarafından yazılmış yorumlardı bunlar.

halbuki htc bu eski sürümü sadece bazı ülkelere gönderdi, birçok avrupa ülkesine s4 sürümü geldi. ve tabii 3. dünya ülkesi muamelesi çekilen türkiye ise eski sürüm gönderilen bu talihli(!) ülkelerden oldu ne yazık ki!

bu iki sorun olmasaydı bugün mutlaka elimde bu telefondan olacaktı, ama artık vazgeçtim.

aorminded

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görüntüllü görüşme benim için pek sorun değil zaten kullandığım bi özellik de değil ama bu iki işlemci arasında çok büyük farklar mı var yoksa sadece bazı ileri düzey oyunlarda belirli sorunlar mı çıkarıyor ? Bide ekranı hakkında bilgin var mı ? Ya da başka telefon önerin ?

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görüntüllü görüşme benim için pek sorun değil zaten kullandığım bi özellik de değil ama bu iki işlemci arasında çok büyük farklar mı var yoksa sadece bazı ileri düzey oyunlarda belirli sorunlar mı çıkarıyor ? Bide ekranı hakkında bilgin var mı ? Ya da başka telefon önerin ?
Arkadaşım bende bu telefonu çok araştırdım sordum işlemci olaylarını falan tanıdığım kişilerden açık ara bir farklılık olduğunuda düşünmüyorum bazı arkadaşlar çok abartıyorlar. Hatta karar verdim bu hafta sonu büyük ihtimalle alıcam bu telefonu açıkçasıda sanada tavsiye edebilirim.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
S4 ile S3 işlemci arasındaki fark jenerasyon farkıdır. Benim One S almamamın iki sebebinden biridir bu, ancak ben biraz takıntılı biriyim işin orası başka. :)

Netice olarak bugün One X, One X+, S3 gibi modeller duruyorken One S bakan birisinin birincil tercihinin deli performans olduğunu düşünmüyorum, o nedenle S3'lü model de gayet tercih edilebilir. Bugün bir çok kişinin aktif olarak kullandığı telefonlarında yer alan bir işlemci S3, o nedenle sorunlu vs demek doğru olmaz. Ancak dediğim gibi eski mimariye sahip olması nedeniyle (ki One X'teki Tegra3 de bununla aynı mimaride, ne olacak şimdi. :) ) performansı biraz daha düşük ve pil tüketimi biraz daha yüksektir.

Soyulma olayı seramik olan siyah versiyonda geçerli. Aslında HTC resmen çığır açacak bir işlem uyguluyor telefona ve çok sağlam bir dış kasa hazırlıyor ancak seramiğin yapısı gereği "chip chip" soyulma oluşma ihtimali mevcut. ABD'de bu sorunu yaşayan cihazları değiştiriyordu HTC sorgusuz sualsiz, burada da benzer bir uygulama olabilir. HTC'yi arayıp sorabilrsiniz aslında. Gri-Mavi diyebileceğimiz olan diğer renkte ise bu problem yok.
Dokunma hissi vb konular sizin için önemliyse, üretilmiş herhangi bir telefonda hissedebileceğiniz en güzel malzeme dokunuşuna sahip One S (siyah) ancak bu soyulma riskini de göze almak gerekiyor. Bunun düzeltilmiş olabileceğiyle ilgili bir araştırma yapmadım dürüst olmak gerekirse, ancak malzemenin nasıl elde edildiğini düşündüğümde pek bir ihtimal de vermiyorum açıkçası.

İşlemin tanıtmının videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=ZPZ7y1EDKvk

Bu arada, S4'te 1.5gHz idi işlemci, senin alacağın S3 1,7gHz.

Soyulmayla ilgili konuya da şöyle örnekler var.
http://www.youtube.com/watch?v=8NoPpDLslxc&feature=fvwrel
Bre yani ağzımı bozmayayım ama bu nasıl bir dingilliktir? =)
Telefonu al çakıla çukula bastıra bastıra sürt, sonra vay anam çizildi. :) ne oalcaktı?

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu telefon s3 işlemçiside olsa galaxy s2den daha iyi bir telefon olduğunu düşünüyorum.Hem içindekiler hemde telefonun dış kalitesi ve inceliği birde artık samsung s2ye yeterince destek vermiyor one s ise bu yıl çıkan bir telefon ve yeniliğe daha açıktır.
Bu benim görüşüm tabiki.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
güzel cihaz ama testlerde s2 nin ardına düşüyor
hem fiyatıda 1600 tl onun yerine s2 veya s3 alsan daha iyi:D

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel cihaz ama testlerde s2 nin ardına düşüyor
hem fiyatıda 1600 tl onun yerine s2 veya s3 alsan daha iyi:D
ya s2nin çok gerisinde olduğunu düşünmüyorum nerdeyse eşit segmentlerde sonuçta
1400 tl vatanda %25 indirimde aklında olsun :)

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mesela senin nesi hoşuna gitti?
Mesela ilk olarak sense arayüzü, beats desteği telefonun inceliği ve kasasının kalitesi çok önemli
Ayrıca bu telefon çıkalı 7-8 ay anca oldu telefona yeni güncellemelerin geleceğini öğrendim yani destek var.
Birde ben daha 2012ye kadar htcnin nasıl bir firma olduğunu bilmiyordum hatta neredeyse hiç bilmiyordum bu yıl baktığımda gerçekten önemli bir firma olduğunu öğrendim.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Mesela ilk olarak sense arayüzü, beats desteği telefonun inceliği ve kasasının kalitesi çok önemli
Ayrıca bu telefon çıkalı 7-8 ay anca oldu telefona yeni güncellemelerin geleceğini öğrendim yani destek var.
Birde ben daha 2012ye kadar htcnin nasıl bir firma olduğunu bilmiyordum hatta neredeyse hiç bilmiyordum bu yıl baktığımda gerçekten önemli bir firma olduğunu öğrendim.
hımm sen böyle diyince samsungun malzeme sorunu geldi
bende htc one s diyorum o zaman :D

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kısacası benim düşüncem aldırmayın herkese telefonu bir kere bile alıp kurcalamamış sadece videosunu izlemiş insanlar yorum yazıp insanları yanlış yönlendiriyor.Mükemmel telefon diye birşeyde yok açıkçası :D
Diyeceksin sen almaya karar vermişsin öveceksin diye ama dediğim gibi hoşuma giden özelliklerini yazdım karar senin tabiki..

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu telefon s3 işlemçiside olsa galaxy s2den daha iyi bir telefon olduğunu düşünüyorum.Hem içindekiler hemde telefonun dış kalitesi ve inceliği birde artık samsung s2ye yeterince destek vermiyor one s ise bu yıl çıkan bir telefon ve yeniliğe daha açıktır.
Bu benim görüşüm tabiki.

illa htc alacaksan Htc One X derim çünkü destek konusunda şüphem yok one x den daybuyday gibi sitelerde 1600tl

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
illa htc alacaksan Htc One X derim çünkü destek konusunda şüphem yok one x den daybuyday gibi sitelerde 1600tl
evet htc düşünüyorum one x te aklımda var tabiki ama 4.7 inç çok büyük ve one s 1300e alıcam dahada çıkamadm yinede önerin için teşekkür ederim.

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
htc one s yerine htc one x almayı tercih ederim, her ne kadar da ekran büyük dense de, arkadaşlar akıllı telefonları seçmemizin asıl amacı internet, oyun, fotoğraf, video vs.... o yüzden bence 4,7 '' ekran gayet iyi, akıllı telefonun tamamen keyfini sürmenizi sağlıyor...

diğer bir neden ise one s ile one x arasında fiyat farkı çok değil o yüzden x tercih edin derim...

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
htc one s yerine htc one x almayı tercih ederim, her ne kadar da ekran büyük dense de, arkadaşlar akıllı telefonları seçmemizin asıl amacı internet, oyun, fotoğraf, video vs.... o yüzden bence 4,7 '' ekran gayet iyi, akıllı telefonun tamamen keyfini sürmenizi sağlıyor...

diğer bir neden ise one s ile one x arasında fiyat farkı çok değil o yüzden x tercih edin derim...
sorunda orda kardeşim herkesin isteği farklı herkes isteğine göre yorum yazınca bazen çok abartılıyor.
sen onu beğenirsin ben diğerini yani tercih meselesi ama paylaşmak güzel bişey tabiki :)

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
elbette herkese istediğini almalı... ben htc one x modeline bayıldım hangi telefonu överseniz övün ben yine htc one x diyeceğim (one x+ geçiyorum)

ihtiyaçlarıma cevap veriyor ve şeklini sevdim... sanırım bu her şeyi anlatıyor... alın güle güle kullansın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cihazı ufaklık kardeşim 14 yaşındaki uzun süredir kullanıyor çizik, soyulma vb hiçbir sorunu yok. Çok fazla oyun yükleyip oynamasına rağmen şarjından ve telefondan çok memnun gerçekten bir onex kullancıısı olarak elime aldıgımda inceliği tasarımı ve kalite hissinin yüksek olmasından ötürü telefondan memnunum. saygılar.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
X ile S aynı fiyatta bile olsa bence S'in tercih edilebilirliği yine mevcut.
Neticede One X'in size sunduğu tek şey daha büyük bir ekran, herkesin de buna ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Kaldı ki, eliniz büyük değilse, kesinlikle kullanışlılığı azalıyor telefonun.

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkes kendine göre haklı tabiki ben şahsen bu hafta bu telefonu alacağım. Yani her yazılanada çok fazla takılmamak lazım

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar beni eleştirenler olabilir fakat ben asla htc almam.Bana göre telefonların hiçbir kibarlığı yok çok kaba duruyor.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Zevk meselesi tabii. =) Çoğu yurtdışı bir çok kaynakta vakit geçiririm, ilk defa HTC'ler kaba diyen birini gördüm :)
Yanlış anlama eleştirmek için söylemiyorum, zevk bu yani.

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende ilk defe böyle bir yorum duydum ama zevkler tartışılmazmış bizim burada tartıştığımız birşeyde yok saten sadece fikir alışverişi :)

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hocam sen hic kimseye aldirma gidip bir one s al.

monster557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldım ben bir one s ve çok memnunum yani herhangi büyük bir eksiğini görmedim daha 4 gün oldu tabiki tamamen yorum yapmam için erken
Yinede tavsiye edebilirim :)