HTC One M8 Modeline Rom Nasıl Yüklenir?

Bu konuyu okuyanlar

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Ben m8 telefon kullanıyorum 2.5 sene oldu alalı.Hala memnunum fakat ara sıra yavaşlamalar mevcut.Şimdi ben telefona nasıl rom atabilirim daha önce hiç atmadım ve root la arasındaki fark nedir?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
yukarrı

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Yok mu bilen biri

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
rom yüklemen için öncelikle telefonu rootlamalısın. root olayı markaya göre farklılık gösterse de temelde aynı mantık. internette gayet açıklayıcı kaynaklar var ,rahatlıkla öğrenebilirsin

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
ögrenebileceği mi bende biliyorum kardeş.Rom atınca telefonum hızlanır mı bu model için ne yapmalıyım daha önce hiç denemedim

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
ögrenebileceği mi bende biliyorum kardeş.Rom atınca telefonum hızlanır mı bu model için ne yapmalıyım daha önce hiç denemedim
soruyu öyle sor o zaman,''nasıl rom atabilirim'' yazarsan ona göre cevap alırsın. sen en iyisi hiç uğraşma nova launcher yükle ...

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
soruyu öyle sor o zaman,''nasıl rom atabilirim'' yazarsan ona göre cevap alırsın. sen en iyisi hiç uğraşma nova launcher yükle ...

Konuyu okumamışsın ki zaten nasıl rom atabilirim yazdım konunun içeriğine :) format atsamda 1 ay sonra yine yavaşlamaya başlayacak nova launcher yüklü de bir şeye yaramıyor ki

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Tamam işte bende onu diyorum. Hem nasıl rom atarım yazmışsın hem de internetten öğrenebileceği mı bende biliyorum diyosun. Ben de Sana rom atman için önce telefonu rootlaman gerek diyorum. Daha sonra m8 için uyarlanmış romlari araştır. Kullanici yorumları Hangisi daha stabil diyorsa yüklersin onu. Ve tabiki iyi bı romsa telefonun hızlanır

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Tamam işte bende onu diyorum. Hem nasıl rom atarım yazmışsın hem de internetten öğrenebileceği mı bende biliyorum diyosun. Ben de Sana rom atman için önce telefonu rootlaman gerek diyorum. Daha sonra m8 için uyarlanmış romlari araştır. Kullanici yorumları Hangisi daha stabil diyorsa yüklersin onu. Ve tabiki iyi bı romsa telefonun hızlanır

İşte bende bunu bilmiyorum ne atacağım hangisini atacağımı.Yanlış bir şey atmak istemiyorum bilgim yok bu konuda

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben sadece rootladım stock kullanıyorum telefonun bi sorunu yok. 801 işlemcili telefonu nasıl kastırabiliyorsunuz ki.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Ben sadece rootladım stock kullanıyorum telefonun bi sorunu yok. 801 işlemcili telefonu nasıl kastırabiliyorsunuz ki.

Aslında öyle belirgin kasma yok ama program açılırken vs artık yavaşlama oluyor haliyle biraz o kadar.Eskiden olmadıgı için canımı sıkıyor.Stock ne oluyor tam olarak root atmak istiyorum nasıl atabilirim

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Stock kendi sistemi yani ayrı bir rom kurmadım. Haziran 2016'da aldım ben telefonu hemen root araştırmasına falan giriştim hallettim şu an unuttum bile açıkçası. Ama root yapmanın performansa bi getirisi de olmuyor.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Peki ne için kullanıyorsunuz rootu ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Çeşitli uygulamalar özelleştirmeler vs. Performans getirisi yok kullanımı kolaylaştıran şeyler var sadece. Xposed modülleri gibi.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Ne işinize yarıyor o modeller ayrıca mesela greenify uygulaması root gerektirdiği için rootlarsak gereksiz uygulamaları kapatıp şarjı bile uzatıyormuş yani o yüzden ben root atıp room atmasam yeterli olur mu acaba şarj konusun dada

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Yeterli olur. Android 6.0 yükleyip root yap. Greenify de faydalı olur şarj konusunda.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Şuan 6 yüklü zaten güncelleme hepsi tamam.Greenify hariç önerdiğiniz uygulamalar varsa söylermisiniz şimdiden kenara not alayım.

Ayrıca yarın belgelerimi pc ye aktaracağım daha sonra root atacağım.Googlede araştırdım fakat sürekli farklı şeyler söyleniyor en güzel yolu hangisi acaba

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bi root'u hallet de hocam uygulama tavsiyesini hallederiz.
Hatırlamıyorum pek bootloader kilidini açıp twrp yükleyip oradan modifiye edilmiş boot dosyası ve supersu flashlıyorduk sanırım. Modifiye boot olmadan olmuyordu.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Tamamdır o halde ben biraz araştırma yapayım sonrada denicem artık umarım olur

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Özellikle marshmallow için bi anlatım varsa onu yap, herhangi bir root yöntemi olmaz.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Orada modifiye boot dosyasını atlamış. Sen bootloader kilidini aç, TWRP yükle, sonra yukardaki Viper Romu yükle.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Orada modifiye boot dosyasını atlamış. Sen bootloader kilidini aç, TWRP yükle, sonra yukardaki Viper Romu yükle.

Hocam malesef hiçbir şey bilmiyorum.Siz bana konu verseniz ben sırasıyla dediklerinizi yapsam olur mu
--- Gönderi Güncellendi ---
bootloader işlemini yapıyorum fakat cmd ekranında ''fastboot'' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. Hatası alıyorum

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
fastboot dosyalarını edinmen lazım, anlatıma nereden bakıyorsan orada dosyaları da vermiş olması gerek

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
4. ve 5. adımda söylediği yerlerde hata yapıyorsun sanırım zipten çıkarıp fastbootun olduğu klasörün içinde shift ile beraber sağ tıklayıp komut penceresini burada aç demen lazım oradan fastboot komutlarını girmen lazım

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
4. ve 5. adımda söylediği yerlerde hata yapıyorsun sanırım zipten çıkarıp fastbootun olduğu klasörün içinde shift ile beraber sağ tıklayıp komut penceresini burada aç demen lazım oradan fastboot komutlarını girmen lazım

Harfiyen yaptım hepsini denilen komutuda direk siteden alıntılıyorum fakat aynı hatayı veriyor.Fakat ipconfig yazdıgımda ise direk sonuc cıkıyor hata vermiyor.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
fastbootu bulamıyor hatası alıyorsun sen, fastbootun olduğu klasöre ve cmd ekranına bakabilir miyim bi ekran görüntüsüyle