HTC One M8 Modeline Rom Nasıl Yüklenir?

Bu konuyu okuyanlar

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
o nedir hocam

Reaksiyon puanı
2,146
önceki sistemden kalıntıları temizler, istersen recoveryden kendin wipe yap rom kurulumuna geçmeden önce

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Hocam şimdi yeni sd kart taşıma işlemi bitti . şimdi recovery kısmına girdim fakat dediginiz wipe yi göremedim
--- Gönderi Güncellendi ---
tamam şimdi gördüm direk sağa kaydırdım tamamlandı done dedi tekrar başlattım
Ve şuan tekrar resetliyor kendini resetleyip telefon başladıktan sonra tekrar boot menüsüne gelip artık rom adımlarını mı yapacağım?

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Direk başladı keşke reebot demeseydim neyse sorun olur mu ?
Yoksa yeniden başlayınca yine wipe diyip geriyemi gideyim

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
check smarsd diye seçenek vardı onu seçtim öyle kuruyor yanlıs seçtim heralde romuda twp den install diye mi kuracagım?
hocam romu nasıl yükleyeceğim nereden neyi seçmem gerekiyor?
Bir şeyler yaptım ama anlamadım.Twp den instal yerine geldim rom klasörünü buldum boot dosyasını seçip boot seçenegini seçip sağa kaydırıp flashladım heralde daha sonra reebot yaptım ve yeniden android kuruluyor.Doğrumu yaptım ?

Reaksiyon puanı
2,146
install diyip rom dosyasını seçip yükleyeceksin, ondan sonrası romun kendi kurulum talimatları orasını bilmiyorum

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
rom dosyası dedigim boot dosyası var onu seçtim başka bir şey gözükmüyordu zaten yanlış mı yaptım

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
vallahi başım şişti ya. Burada hiçbir zip dosyası yok boot diye bir şey gözüküyor sadece başka bir şey yok.Rom klasörünün içindeki herşeye baktım hiçbir şey gözükmüyor tek ana sayfada boot vardı onu seçtim nereden anlayacağım doğrumu yanlıs mı yaptım root checky den mi?

Reaksiyon puanı
2,146
romu buradan indirmedin mi?
Android Revolution HD - Mirror Site

Android_Revolution_HD-One_M8_53.1.zip diye bir dosya inecek onu telefonun hafızasına atacaksın twrpden install kısmından bu dosyayı bulup flashlayacaksın, biraz twrp ile nasıl rom yükenir araştır istersen

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Romu indirdim bu dosyayı indirdim zaten daha sonra sd karta attım ben onu sd karta atın dedi ve daha sorna twrpden instal bölümünden boot dosyasını seçtim sağa kaydırıp flash dedim
Supersu klasöründeki zip dosyasını tekrar flashladim simdi umarım olur bitsin artık..Windows kurarken bu kadar ugrasmadım
room attıktan sonra yer kaplamaması için bu dosyayı silsem sorun olur mu?

Reaksiyon puanı
2,146
boot moot dosyası yok sen ne flashlıyorsun bilmiyorum ama, install kısmından .zip dosyasını seçip yükleyeceksin bu kadar, supersu falan da yok, supersu flashlarsan uygun boot dosyan olmadığından açılmayabilir

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
boot moot dosyası yok sen ne flashlıyorsun bilmiyorum ama, install kısmından .zip dosyasını seçip yükleyeceksin bu kadar, supersu falan da yok, supersu flashlarsan uygun boot dosyan olmadığından açılmayabilir

peki rom attıktan sonra zip dosyasını silersem sıkıntı olurmu .1.5 GB Yer kablıyor çünki

Reaksiyon puanı
2,146
yükledikten sonra silebilirsin
şunu tekrar göstereyim, videodaki gibi install diyip zip dosyanı bulacaksın, eğer telefonun kendi hafızasında değil de hafıza kartına atmışsan micro-sd hafızaya geçeceksin onu da göstermiş, sonra zipi bulup seçip yükleyeceksin

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Halletim hocam ugrastım ama yükleniyor şuan.

normal şekilde next next dedim hiçbir şeyi ellemedim şuan kuruyor.
kurulum bitti fakat acılıs ekranında htc one ekranında kaldı bekliyokrum 5 dakikadır

Reaksiyon puanı
2,146
bekle bakalım biraz daha ilk kurulumlar böyle olabilir, olmazsa twrpye girip önce wipe sonra restore yapıp boot system ve data'yı geri yükle

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
kuruyor şuan.Merak ettiğim normalde 165 uygulama optimize edilirken şimdi 190 uygulama ne eklendi acaba

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
tamam rootlusun işte, ne yapmak istiyorsun :D

Romda belirgin hız artışı dedi ben bir şey göremedim hala :D
Bu arada Allah razı olsun çok teşekkür ederim siz olamsaydınız yapamazdım bir günde bu kadarını heralde.Sizin için yapabilecegim bir şey varmı

Reaksiyon puanı
2,146
valla dedim performansta pek fark olmaz :)
reklam engelleyici kurabilirsin mesela AdAway ile

Allah razı olsun dedin o yeterli hocam rica ederim

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
valla dedim performansta pek fark olmaz :)
reklam engelleyici kurabilirsin mesela AdAway ile

Allah razı olsun dedin o yeterli hocam rica ederim

greenify ve adaway yükleyecegim root için yeterli heralde.

peki bazıları diyor rom yükle performans artar vs acaba dediginizi yükleseydim daha mı hızlı olurdu

Reaksiyon puanı
2,146
sanmam o genelde kasan telefonlara daha hafif cyanogen falan yüklüyorlar öyle hızlanıyor, bende samsung s3 vardı stock romu ağır geliyordu cyanogen kurunca rahatlıyordu da htcnin romu güzel gerek yok cyanogen falan kurmaya, dilersen kurarsın

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
böyle iyi dimi hocam kurculamaya gerek yok

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
tamamdır hocam uygulamarı yükleyeyim o zaman nova falan vardı bende şimdi teker teker yükleyip kurayım.Bir şey soracağım zaman rahatsız etsem yine sorun olurmu?

Bu arada hazıza full dolu 14 gb 2 gb boş alan kaldı neden böyle oldu

Reaksiyon puanı
2,146
önceki sistemin yedeğini aldığın için o yer kaplıyor, TWRP klasörünü bilgisayarına atabilirsin

sorabilirsin hocam