HTC One (m7) vs Samsung S4 vs Iphone 5C

Bu konuyu okuyanlar

YBora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar. Elimde bir adet blackberry bold akıllı diyemeyeceğim kadar salak olan bir telefon var :devil2: Şu sıralar kendime yeni bir telefon almak istiyorum ve en uygun seçenekler olarak başlıkta belirttiğim telefonları uygun buldum. Benim için önemli olan şey tabikide akıcılık, kamera kalitesi, güncelleme desteği. Açıkçası sırf güncelleme desteğinden dolayı gidip iphone 5s düşündüm, çünkü alacağım telefonun beni rahat 2 veya 3 yıl idare etmesini isterim. Ama bir telefonada 2000 tl vermek beni bu isteğimden vazgeçirdi. Telefonu genelde sosyal medya için ve arada sırada oyun için kullanacağım. Instagram, snapchat gibi programlar benim can alıcı noktam. Yani ön ve arka kameralarının kaliteli çekim yapmaları benim için çok önemli bir etken. Samsung S4 13 mp kameraya sahip, HTC One ise yalnızca 4. Ama ultrapixel sayesinde 13 mp varmış gibi fotoğraf çektiği söyleniyor. Iphone 5c de ise standart 8 mp kamera var. Açıkçası bu iki devin (samsung ve htc) yanına iphone'un 5s modelini koymak isterdim ama yukarıda bahsettiğim gibi.. Yine de iphone 5c hakkındaki fikirlerinizi almak istedim. Tüm telefonlar için yeteri kadar araştırma yaptım fakat hala bir sonuca varamıyorum. Fotoğraf çekerken zoom olayını fazla anlayamadım, sanırsam HTC'de biraz görüntü kalitesi düşüyor gibi işin içine zoom girince. Samsung'un plastik yapısını hiç sevmiyorum yani dışarıdan bakıldığında HTC daha bi' telefon daha bi' seksi geliyor gözüme :blushing: Siz hangi telefonu önerirsiniz?

YBora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Yorumunuz için teşekkürler. İstisnasız herkes Iphone 5C'yi önerdi gerek forumlarda gerek arkadaş çevremde. Samsung S4'ün beni 2-3 yıl idare edeceğini kimse söylemiyor. HTC One'ı cidden çok beğenmiştim fakat 4 mp kamerası ve güncelleme desteği beni soğuttu biraz cihazdan. Iphone 5C alana kadar biraz daha sabredip Iphone 5S alsam daha mı iyi olur sizce?

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
s4 ve iphone u elemen lazım. 5c okadarda iyi bir telefon değil.z1 ve compact en iyi seçim olur.istersen m7 ye bakabilirsin

YBora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s4 ve iphone u elemen lazım. 5c okadarda iyi bir telefon değil.z1 ve compact en iyi seçim olur.istersen m7 ye bakabilirsin

Hocam haklısınızda bu alacağım telefonu minimum 2 3 yıl kullanacağım için apple düşünüyorum. Yani şu an 4S'e sahip bir sürü arkadaşım var ve hepsi çatır çatır kullanırken ellerinde S3 S2 gibi cihazları olan arkadaşlarım birer birer S4'e veya başka telefonlara yöneldiler. Kullan-at telefon değil ki bu her sene değiştirelim. HTC One ise diğerlerine nazaran daha kaliteli ve daha ileriye yönelik duruyor fakat söz konusu HTC olduğu için güncelleme konusunda ne kadar ilerler bir fikrim yok.

marsli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yorumunuz için teşekkürler. İstisnasız herkes Iphone 5C'yi önerdi gerek forumlarda gerek arkadaş çevremde. Samsung S4'ün beni 2-3 yıl idare edeceğini kimse söylemiyor. HTC One'ı cidden çok beğenmiştim fakat 4 mp kamerası ve güncelleme desteği beni soğuttu biraz cihazdan. Iphone 5C alana kadar biraz daha sabredip Iphone 5S alsam daha mı iyi olur sizce?
Merhaba,
Şöyle düzeltme yapıyım HTC one (m7) 4mp değil 4ump(ultramegapixel) HTC'de güncelleme yaşamassınız S4'e göre daha performanslıdır. Fakat 5C daha uzun ömürlü olur. :)

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Hocam haklısınızda bu alacağım telefonu minimum 2 3 yıl kullanacağım için apple düşünüyorum. Yani şu an 4S'e sahip bir sürü arkadaşım var ve hepsi çatır çatır kullanırken ellerinde S3 S2 gibi cihazları olan arkadaşlarım birer birer S4'e veya başka telefonlara yöneldiler. Kullan-at telefon değil ki bu her sene değiştirelim. HTC One ise diğerlerine nazaran daha kaliteli ve daha ileriye yönelik duruyor fakat söz konusu HTC olduğu için güncelleme konusunda ne kadar ilerler bir fikrim yok.
Kardeşim 5C nekadar uzun ömürlü olsada 5s ten daha az donanıma sahip olduğu için sıkınıtlar çekebilirsin.Xperia'lardan ''Z'' serisinden birine sahipsen,sırtın yere gelmez

YBora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg g2 ye neden yer vermediniz

Valla hocam LG'de birtek nexus serisini beğeniyorum G2 falan zamanında çok araştırmıştım ama pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Şu sıralar Iphone 5c ile birlikte Note 3 neo ve lumia 1020 düşünmeye başladım. Büyük telefon sevmesemde note 3 neo çok hoşuma gitti. "Selfie" diye tabir edebileceğimiz, ön kamera ile fotoğraf çekme, fotoğraf kalitesi hangi telefonda iyidir?

edit: lumia'dan vazgeçtim, istediğim çoğu uygulama windows phone'da yok ne yazık ki.

cnts

Asistan
Reaksiyon puanı
18
5c z1c lg g2 m7 bunlra bakblrsn hepside iyi bnm terchm z1c kesinlıkle

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
one m8 kullanıcısı olarak size m7'yi tavsiye edebilirim. Tasarım ve dayanıklılık olarak htc amiral gemilerinin önde olduğunu düşünüyorum aynı zamanda fotoğraf kalitesi zoom yapınca düşüyor. Bu bir dezavantaj olabilir ama gece çekimleri de bir o kadar iyi. Bu cihazların arasına lg g2yi ekleyebilirsiniz batarya performansı olarak hepsinden önde olacaktır. yinede aynı paralara metal tasarıma dokunmak daha güzel bir hissiyat veriyor. Şahsi kanaatim budur hangisini alırsan al güle güle kullan :rolleyes:

YBora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
one m8 kullanıcısı olarak size m7'yi tavsiye edebilirim. Tasarım ve dayanıklılık olarak htc amiral gemilerinin önde olduğunu düşünüyorum aynı zamanda fotoğraf kalitesi zoom yapınca düşüyor. Bu bir dezavantaj olabilir ama gece çekimleri de bir o kadar iyi. Bu cihazların arasına lg g2yi ekleyebilirsiniz batarya performansı olarak hepsinden önde olacaktır. yinede aynı paralara metal tasarıma dokunmak daha güzel bir hissiyat veriyor. Şahsi kanaatim budur hangisini alırsan al güle güle kullan :rolleyes:

Teşekkürler hocam. HTC'den vazgeçtim çünkü bir arkadaşımdan telefonu denedim ve ne kadar ultra megapiksel olursa olsun kamerasına ısınamadım. Şu sıralar LG G2 ve Note 3 neo arasında gidip duruyorum. G2 güzel telefon fakat sanal tuşları fazla sevmiyorum ben. Neo'ya daha yakınım. Ama bir yandanda arkadaşlar iphone al iphone al diyip duruyorlar. Telefonu çoğunlukla instagram, snapchat gibi programlar için kullanacağım için ön kamera performansı benim için çok önemli aynı şekilde. Hala kararsızım :mellow:

YBora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
düzenleme butonu gözükmediği için buradan yazmak zorundayım, iphone'u bir kenara bırakırsak; lg g2 ile z1'in fiyatı neredeyse aynı olduğu için g2'den vazgeçtim. z1 ile note3 neo arasında bir karar kılıp en son iphone ile karşılaştırmak daha iyi olacak sanırsam.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Yalnız G2, Z1'den daha iyi bir telefon.