HTC One Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
HTC m7 modelinde kullanıcıları bariz kandırmıştır. 801e modeli (Türkiyede satılan) 4,5G yi desteklemezken , yurtdışında satılan 801m modeli 4,5G yi desteklemektedir. Fakat burada satılan telefonların LTE desteklediğini kendi sitesinden beyan etmişlerdi. Bu açıkça kandırmacadır. Yetkililere buradan sesleniyorum. Gereğini mutlaka yapmalıdırlar. Hali hazırda birçok M7 kullanıcısı olduğu malum. Açıkçası mağduruz..

Bunun adı dolandırıcılık olmuyor mu?
Hayır ilgisi yok üretim bandı ülke teknolojisine göre pazarda model farklılıkları olabilir bu nice Samsung modelinde de böyledir. M7 çıktığında türkiye de henüz 4G teknolojisi yoktu. Bilip bilmeden konuşma

erdem bey

Asistan
Reaksiyon puanı
17
HTC One M7 kutu içinden çıkan kulaklığın linkini atar mısınız

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
HTC 10'umu yolda asfalta düşürdüm, bel hizasından. Hoparlör kısmından biraz noktasal darbeler aldı ve ekranda en derini ışık koşullarına göre belirginleşecek şekilde olmak üzere 3-4 adet çizik oluştu. M7'mi hiç bu şekilde düşürmemiştim, hatta sadece Xperia Z1'i bi kere böyle düşürdüm o da biraz daha sertti. Velhasıl kelam toplamak gerekirse; telefon tank kuvvetinde.

Kulaklık çıkışında özellikle PowerAMP kullanırken en yüksek seste duyduğum bir cızırtı var ama bazen var bazen yok. Sebebini de anlayamadım. Ses kalitesi 10 numara 5 yıldız, diğer telefonlarla mukayese edince ancak anlaşılıyor.

Kamera'dan genel olarak memnunum ama keşke UltraPixel adı taşıyınca şu ışık harelerini görmesek, aynı sensör 6P'de de var onda fotoğraf performansı çok daha iyi(Özellikle düşük ışık). Video kaydında frame atlamaları yaşıyorum ama nedendir bilmiyorum.

Parmak izi hızlı ve isabetli, telefonunda parmak izi tarayıcı var mı deseler bir an düşünüp cevaplarım, varlığını bile unutuyorsunuz. Ben bankacılık uygulamalarına da parmak izi kilidi koydum, Boost+ uygulamasının özelliği.

Oyun performansı iyi, zaten Boost+'la bütün oyunları FHD açıyorum çünkü QHD gereksiz bir çözünürlük. Keşke telefon FHD üretilseydi, batarya konusunda daha iyi olabilirdi. Batarya demişken, bütün gün data açık, günde 2-3 saat ekran genelde Twitter, Instagram, Snapchat ve Clash Royale denen bela oyunla meşguk şekilde açık, 12 saate yakın götürüyor. Datayı kapatın bekleme süresi çok daha uzar.

Boost+ yüzünden muhtemelen bir bildirim sorunum var çözemedim gitti. Bazen aynı odada olmasına rağmen What'sApp Web ile telefonun bağlantısı kopuyor, mesaj gelmiş bildirim yok, ekranı açıyorum uygulamaya girince geliyor falan. Yazılım konusunda çok iyi çok seri cihaz.

Ahize sesi yüksek temiz, insanlar da beni iyi duyuyor ancak hoparlör sesi genel olarak düşük kalıyor, kaliteli ama düşük.

5 aylık kullanım yorumum budur, merak ettiğiniz varsa sorun cevaplandırmaya çalışayım.

İyi forumlar.

My7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben htc M7 kullanıcısıyım.3.5 senedir telefonu kullanıyorm.Telefonumda artık kasma ve takılmalar fazlalaştı.Nasıl bir çözüm bulurum?Root mu atmalıyım veya başka önerileriniz var mı?

Anto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba M9 kullanıcısıyım yaz saati uygulamasından sonra saati manuel olarak ayarladım ayrıca masaüstündeki saatinde ayrıca ayarladım fakat pil düzeyi ve saat rakamları çift gösteriyor yani rakamların altında bir rakam daha yazıyor üstüste gecmiş durumda uygulamalar menusune geçtiğimde herşey normal gösteriyor . Bu konuda bir fikri olan varmı?

bofy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım her alan "Ehe ben de aldım" diye konu açarsa 1-2 aya 3-4 sayfa yeni One sahiplerinin konusu olacak. Bugün ben de One sahibi olunca, tüm One sahiplerinin bir konu altında birleşip yardımlaşması gerektiğini düşündüm. Dolayısıyla da bu konuyu açıyorum. One kullanıcılarına hayırlı uğurlu olsun! :)
htc one m7 telefonum sarj bitince power vw volume tuşuna bastım unlocked fastboot yazıları çıkıp kilitlendi. tekrar açılmıyor, sarj olmuyor. power ve volume down tuşuna bastım 15 sn. tık yok
lütfen acil yardım

duyguaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, forumda yeni sayılırım. Başka bir konuda yardım ararken foruma bakayım dedim ve sıkıntım olan başka bir konuya denk geldim. Elinde Htc one kalan bir ben miyim bilmiyorum ama ekranın üst kısmında kameranın yer adığı bölüm sanki yapıştırıcının etkisi bitmiş de sıyrılmış gibi makineden ayrılmaya başladı.

Son 4-5 aydır herhangi bir düşme, çarpma zarar görme durumu da olmadı. Ne yapabilirim? Yurtdışından getirttiğimiz için garantisi de yok. Her önüne gelene de tamir için vermek istemiyorum. İzmir'de oturuyorum. Yönlendirebilir misiniz? Gerçekten ihtiyacım var. Teşekkürler.

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar, forumda yeni sayılırım. Başka bir konuda yardım ararken foruma bakayım dedim ve sıkıntım olan başka bir konuya denk geldim. Elinde Htc one kalan bir ben miyim bilmiyorum ama ekranın üst kısmında kameranın yer adığı bölüm sanki yapıştırıcının etkisi bitmiş de sıyrılmış gibi makineden ayrılmaya başladı.

Son 4-5 aydır herhangi bir düşme, çarpma zarar görme durumu da olmadı. Ne yapabilirim? Yurtdışından getirttiğimiz için garantisi de yok. Her önüne gelene de tamir için vermek istemiyorum. İzmir'de oturuyorum. Yönlendirebilir misiniz? Gerçekten ihtiyacım var. Teşekkürler.

Sanıyorum ki türünüzün son örneklerindensiniz. M7'nin üstüne M10 kullandım eskittim değiştirdim. Değişik değişik arızalar yaşıyor olduğum için soğudum HTC'den. İstanbul'da olsanız servisle ilgili yönlendirme yapabilirdim ancak İzmir'le ilgili malesef bilgim yok. Ancak isterseniz HTC'nin yetkili servisine yollayabilirsiniz. HTC Türkiye üzerinden irtibat kurabilirsiniz İzmir'deki yetkili servis bilgisi için.

Yetkili servislerin genelde biraz daha tuzlu olduğunu da hatırlatmak isterim.

duyguaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanıyorum ki türünüzün son örneklerindensiniz. M7'nin üstüne M10 kullandım eskittim değiştirdim. Değişik değişik arızalar yaşıyor olduğum için soğudum HTC'den. İstanbul'da olsanız servisle ilgili yönlendirme yapabilirdim ancak İzmir'le ilgili malesef bilgim yok. Ancak isterseniz HTC'nin yetkili servisine yollayabilirsiniz. HTC Türkiye üzerinden irtibat kurabilirsiniz İzmir'deki yetkili servis bilgisi için.

Yetkili servislerin genelde biraz daha tuzlu olduğunu da hatırlatmak isterim.

Kesinlikle son örneğim smnfrkn, bu sorunu yaşadığımdan beri bunu gayet anladım. Garanti kapsamında olduğu gibi yetkili servisler yurtdışından getirttiğimiz için kabul etmiyorlar. İzmir'de de zor olacak bakalım. Yine de teşekkür ederim. İyi günler

duyguaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle son örneğim smnfrkn, bu sorunu yaşadığımdan beri bunu gayet anladım. Garanti kapsamında olduğu gibi yetkili servisler yurtdışından getirttiğimiz için kabul etmiyorlar. İzmir'de de zor olacak bakalım. Yine de teşekkür ederim. İyi günler

Yanlış yazmışım pardon, garanti kapsamında olmadığı gibi yetkili servisler yurtdışından getirttiğimiz için kabul etmiyorlar. Bir arkadaşım hallederiz dedi ama göreceğiz.

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Yanlış yazmışım pardon, garanti kapsamında olmadığı gibi yetkili servisler yurtdışından getirttiğimiz için kabul etmiyorlar. Bir arkadaşım hallederiz dedi ama göreceğiz.

O metal ayrılmalarını görmüştüm, sanıyorum ki (maalesef) kasa yapısından dolayı tamiri olmaz ama umarım olur çok uzun ömürlü kullanmışsınız telefonu.

duyguaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O metal ayrılmalarını görmüştüm, sanıyorum ki (maalesef) kasa yapısından dolayı tamiri olmaz ama umarım olur çok uzun ömürlü kullanmışsınız telefonu.

İnşallah smnfrkn, şu an şeffaf bantlı bir şekilde arkadaşımın gelmesini bekliyorum. Bir gelişme olursa, yazarım. Belki ileride benim yaşadığım sorunu yaşayan olabilir. İyi günler