HTC nerede hata yapıyor?

Bu konuyu okuyanlar

ilkker

SDN Editörü
Editor
Reaksiyon puanı
15
HTC nerede hata yapıyor? - ShiftDelete.Net

9doAGN.jpg

HTC, One serisinde önemli bir başarıya imza atmıştı. Fakat şimdi o günlerden çok uzak. Peki HTC eski günlerine nasıl geri dönebilir? Şirket hangi yenilikleri yaparsa başarıyı yakalayabilir?

Sizce HTC ne gibi manevralar yapmalı?

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Birinci sınıf bir servis ve uygun fiyat sunarsa millet koşa koşa HTC'ye döner. Tasarımı düzeltti arayüzde gayet iyi birde güncellemeleri stabil çabuk ve uzun süreli verdimi süper olur. Herkeste samsung yerine htc görmeye başlarız.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Kulaklıkta devrim yapıyor, ancak yazılımda da ilerlemesi lazım. Hoş hız testlerinde gayet başarılı gözüküyor. bolca samsung vs sony vs htc testleri görmek isterim

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Fiyatı biraz makul seviyelere çekip cihaz güncelleme ve destek süresini uzatırsa atılım yapabilir.

ae468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bana sorarsanız haberde de belirtildiği üzre HTC yazılım konusunda bir devrim yapmalı. Samsung beni yeni arayüzüyle şaşırttı ama htc arayüz olarak beni heyecanlandırmıyor. Ve tasarımları pek hoş gelmiyor iç karartıcı. Donanımına haksızlık edemem ama :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
HaTiCe teyze candır canandır beğenmeyen almasın o zaman zorla satan yok gitsin iphone8'i beklesin ...
Canan Erdüder varki efsanedir hayırlı bayramlar Canan hanım...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fiyat , ekran ve herkese hitap etmeyen arayüz tasarımı yüzünden kaybediyor.

CARP Tuncay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence ilk önce HTC M8 gibi telefon çıkarttık tan sonra bir daha onun gibi telefon yapamadı. Eğer biraz akılları var ise M8 modelini geliştirip piyasaya sunması olur. Ne U ne de M ler (M8) hariç bir türlü tutturamadı.

Mtonan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows mobile zamanından beri htc kullanan ama artık bir xiaomi kullanıcısı olarak yorum yazayım dedim.

HTC geçtiğimiz 10 yılda hak ettiği değeri görememiş firmaların başında geliyor bence. Son dönemdeki çöküşünün sebebi bence fiyat politikasından ve yenilikçi özelliklerini kaybediyor olmasından kaynaklanıyor. Şu an android cihazlarda hayatımı kolaylaştıran ya da görsel olarak hoşumuza giden şeylerin bir çoğunu HTC tasarlamıştı ama bunu anlayabilmek için windows mobile döneminden bu yana kullanıyor olmak gerek.

yenilikçilik konusuna bi kaç örnek vereyim, klavyeli telefon bilinen bi olay tabi ama yandan kızaklı tam klavyeli telefon galiba HTC ile hayatımıza girdi. S710 ve p3333 window mobile sonrasında desire Z android kullanmış biri olarak hala dokunmatik ekranda yazı yazarken isyan ediyorum. şimdi foto eklemeye gerek yok google a sorun ne demek istediğimi anlarsınız. Tabi sadce klavye yeteli mi, adamlar bir de klavyeye hızlı atama tuşları koymuşlardı ki telefon elinizde o dönemde yağ gibi akıyordu resmen :)

bir diğer örnek de artık tüm telefonlarda olan menünün sağa sola kayması mevzuu teeeey HTC touch ile başlayan SENSE arayüzünde karşımıza çıkmıştı. 3 boyutlu dönen ekran inanılmaz geliyordu o zaman sonrasında SHELL diye bi yazılım ile tüm telefonlara geldi ama öncü hep HTC gördüğünüz gibi. Sonra en iyi ekran HTC HD - One X, en iyi kamera One X en iyi ses ONE M7 3D fotoOne M8 vs diye geldiler veeeee bitti. :)

ben en son A9 aldım ki onu da 2500e almadım 1750 liraya bi kampanya oldu e hadi bi deneyim diye aldım sonrasında verdim eşime o kullanıyor. fiyat politikası, kendini premium segment e yerleştirme çabası filan tamam olabilir ama elindeki malzeme buna yetmiyor, marka değerin buna izin vermiyor be kardeşim. :) eskiden ucuzdu ve çok kaliteliydi alıp kullanıyorduk ama artık pahalı ve standart. en son örnekleri karşılaştıralım, HTC 10 mu s7 edge mi desem yan yana koyunca S7 edge tasarımda tokat manyaa yapar yeminle. diğer herşey ses dışında hemen hemen aynı zaten. Dolayısıyla fiyatı yüksek istiyorsan 3-5 adım önde olman lazım. One X vardı bende, rakibi s3 tü galiba ikisini yan yana koyun bi ekranlarına bakın mesela :) htc o zaman kullandığı ekranla şimdiki telefonlara kafa tutar, kamrası saniyede 4 foto çekiyordu ki o dönem kimsede yoktu ya da video çekerken aynı anda foto çekebiliyordunuz bu yenilik prof orta segment makinalara bile bi süre sonra gelebildi. yanında beats audio anlaşmasını zaten herkes biliyor :)

neyse, uzun dönem HTC hayranı biri olarak şimdiki haline üzülüyorum ve şöyle bir iddiada bulunuyorum bir dönem için fiyat performans ve kalite olarak HTC ne ise şimdi xiaomi odur. esktra bişey mi yapıyorlar diye soran olabilir, hayır herkesle aynı şeyi yapıyorlar ama yarı fiyatına ;)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
reklarında Türkiye'ye özgü yorumlar yapsa HTC ile HaTiCe diye reklam yüzü yapsa Hatice adıyla ünlüler de var reklamlarda onları oynatsa satardı...
hatice-kimdir-7.jpg

HaTiCe telefonu eline verin görün farkı...

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Super AMOLED Ekran koyması lazım

Çerçeveleri dizginlemesi lazım

Arayüzü düzeltmesi lazım .

O zaman alırım

U11 gerçekten güzel cihaz

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
one m8 alasım geldi HaTiCe teyze dur bakam paran var mı? yok güle güle dedi alamadım...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Para kazanmayı ve daha çok kâr etmeyi birincil amaç olarak gören hiç kimsenin ilanihaye başarısını devam ettirdiğini görmedim. Bi zamanlar marka değerini yükseltmek, kalıcı olmak, büyük işler başarmak ve bütün dünyada bilinir olmak adına amatör bir ruhla ve profesyonelce güzel işler yapan HTC büyük paralar kazandıkça o amatör ruhunu kaybetti, iyice paragöz olmaya, daha çok zenginleşme amacına yönelince ruhunu ve dinamizmini yitirdi. İnsanı para hırsı basınca aşk ve heyecan gider, pörsür. Bence HTC'nin yapabileceği en akıllıca iş aşkını heyecanını yitiren, paraya doymuş yönetici ve karar vericilerini postalamak, yerine genç, hevesli ve parlak çocuklardan canavar bir ekip kurmak ve şirketi her şeyiğle yeniden yapılandırarak yepyeni bir yola girmektir.

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Türkiye'de kaç kişi telefonu özelliklerine göre alıyor?
Sen, ben ve teknolojiye ilgili olanlar. Geri kalan büyük bir kısım mağazalara gidiyor, tasarımına ve fiyata bakıp alıyor. Ankara'da sokağa çıkıp HTC markasını biliyor musunuz diye sorsak en az toplamın yarısı bilmiyorum der. HTC, Samsung ve Apple gibi reklam yaptı mı? Hayır. O zaman şu anki durumu çok normal. Ya da kendini gösterdi mi halka?
İş bence reklamda bitiyor..!

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Reklamı az diyenlerin, az olan reklamın parası da cebimde kalmıyor ki, denildiği üzere ucuzlaması şart. Bu finans da yapmadığı reklamdan kalan para olmalı... Bir de denildiği üzere hızlı güncelleme yapması şart... Yoksa kalite cihaz...