Htc mi - s4 - mü - iphone 5 mi - xperia z mi ? ? ?

Bu konuyu okuyanlar

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oncelıkle Merhaba arkadaslar.

Ben dubaiden telefon aldıracağım. İphone5 mi galaxys4 mu alacagım bır turlu karar veremedim.Hem oyun oynamak hem internette dolaşmak hemde film izlemek için önerebileceginiz telefon hangisi ?

Birde android kasar demişsiniz iOs alırsam hiç kasmaz mı ?

İyi forumlar..

HamzaKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s4 en iyisi kasma yapmaz 2gb ram var telefonda 1.9 da işlemci hızı resmen pc performansı veriri :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
HTC One mükemmel bir cihaz.
Ses konusunda BoomSound ile çığır açtığını söyleyebilirim.
Kamera konusunda HTC One X ile zirveye ulaşan görüntü, hızlı çekim, video esnasında foto çekme, HDR özellikleri One da doruğa ulaşmış durumda.
Şarj konusunda s4 hepsinden iyi durumda.
Iphone5 bence düşünme bile. Ne şarj ne ses ne görüntü ne kamera... Zayıf telefon..

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dogru dıyorsunda ekran cok buyuk birde 1-2 aya kasar ne olursa olsun android kasar dıyorlar :S

LoganTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HTC One mükemmel bir cihaz.
Ses konusunda BoomSound ile çığır açtığını söyleyebilirim.
Kamera konusunda HTC One X ile zirveye ulaşan görüntü, hızlı çekim, video esnasında foto çekme, HDR özellikleri One da doruğa ulaşmış durumda.
Şarj konusunda s4 hepsinden iyi durumda.
Iphone5 bence düşünme bile. Ne şarj ne ses ne görüntü ne kamera... Zayıf telefon..

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kardeş sakın sadece donanım gücüne bakarak telefon alma, avea turkcell vodafone bayiilerine, telefonculara filan git telefonları kullan çünkü eline aldığında hiç güven vermeyen kalitesiz fakat donanımda süper olan telefonlar var,

HTC One a da bakmayı unutma gerçekten tasarımı çok güzel

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videolarda baktım htc one erkan kalıtesı cok dusuk ip5 yuksek ama ekran kucuk :/

Birde htc one da kasma sorunu olurmu uygulama ve oyun yukleyınce ?

HamzaKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dogru dıyorsunda ekran cok buyuk birde 1-2 aya kasar ne olursa olsun android kasar dıyorlar :S

bende s4 kullanıyorum alalı 1,5 ay falan oldu şu ana kadar hiç kasma donma çökme vesayre şeyler olmadı ama yinede kararı sen ver

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Videolarda baktım htc one erkan kalıtesı cok dusuk ip5 yuksek ama ekran kucuk :/

Dostum dubaiden farklı model telefon gelir mesela Türkiye'de GT-I9500 ise Dubai'de GT-I9505 olabilir ki donanımları farklı bu modellerin Biri 8 Çekirdek Exynos Octa diğeri ise Snapdragon 600 birinde PowerVR SGX544 MP3 Gpu var iken diğerinde Adreno 320 var ki Samsung geleceği düşünerek Exynos Octa I9500 modelini geliştirmiş 8 çekirdek aynı anda çalışmıyor ihtiyaç duyulduğu zaman 8 çekirdeğe bağlıyor yani Galaxy S4'te kasma sorunu yaşamazsın ha yaşarım diyorsan HTC One hayli hayli yaşar 4 çekirdek o daha beter kasar illa oyun oynayayım başka bişe yapmayayım diyorsan iPhone 5'i alabilirsin yalnız bütün ihtiyaçlarını karşılayacak olan Galaxy S4

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum dubaiden farklı model telefon gelir mesela Türkiye'de GT-I9500 ise Dubai'de GT-I9505 olabilir ki donanımları farklı bu modellerin Biri 8 Çekirdek Exynos Octa diğeri ise Snapdragon 600 birinde PowerVR SGX544 MP3 Gpu var iken diğerinde Adreno 320 var ki Samsung geleceği düşünerek Exynos Octa I9500 modelini geliştirmiş 8 çekirdek aynı anda çalışmıyor ihtiyaç duyulduğu zaman 8 çekirdeğe bağlıyor yani Galaxy S4'te kasma sorunu yaşamazsın ha yaşarım diyorsan HTC One hayli hayli yaşar 4 çekirdek o daha beter kasar illa oyun oynayayım başka bişe yapmayayım diyorsan iPhone 5'i alabilirsin yalnız bütün ihtiyaçlarını karşılayacak olan Galaxy S4

Dubai'den Alacagım ip5 in sitesi var versem reklam olurmu ?Özellıklerı yazıyor orda

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Dubai'den Alacagım ip5 in sitesi var versem reklam olurmu ?Özellıklerı yazıyor orda

iPhone 5'in donanımı her yerde aynıdır fakat Sim Locked felan olayları var onlara dikkat et SL olan bir cihazı Türkiye'de kullanamazsın

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok garantılı ve saglam ondan kuskum yok .

HamzaKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bide samsung cihazların piyasası çok iyi s4 ü aldın diyelim s5 çıktı s4 ü iyi bir fiyata satarsın sonuçta samsung ama htc one aldın yenisi çıktı sattığın zaman baya bi zarara girersin arkadışım one x almıştı 1700 tl ye 5 ay sonra 600 tl ye sattı arada kaç lira fark var :thumbup1:

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bide samsung cihazların piyasası çok iyi s4 ü aldın diyelim s5 çıktı s4 ü iyi bir fiyata satarsın sonuçta samsung ama htc one aldın yenisi çıktı sattığın zaman baya bi zarara girersin arkadışım one x almıştı 1700 tl ye 5 ay sonra 600 tl ye sattı arada kaç lira fark var :thumbup1:
Arkadaşım her söylediğini kabul ederim ama Samsung un ikinci eli iyi dediğin an inan adama gülerler. İkinci elde samsung kadar değer kaybeden başka bir telefon daha ben görmedim . Eğer telefonu sürekli satıp yeni çıkanına güncelllemek için alıyorsan sadece ve sadece iphone o konuda çok iyi . Ben ilk çıktığında iphone 4 alıp 4s çıktığında satıp başka bir android telefon aldım. İnan çok az zarar ettim. Ama android telefonların genelinde al-sat ta zararın fazla olur.

HamzaKi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım her söylediğini kabul ederim ama Samsung un ikinci eli iyi dediğin an inan adama gülerler. İkinci elde samsung kadar değer kaybeden başka bir telefon daha ben görmedim . Eğer telefonu sürekli satıp yeni çıkanına güncelllemek için alıyorsan sadece ve sadece iphone o konuda çok iyi . Ben ilk çıktığında iphone 4 alıp 4s çıktığında satıp başka bir android telefon aldım. İnan çok az zarar ettim. Ama android telefonların genelinde al-sat ta zararın fazla olur.
valla ben de güncel model almak için alıp satıyorum samsung da çok az bir zarar elde ediyorum benim s3 üm vardı 1600 tl almıştım s4 çıkınca 1350 tl ye sattım 250 tl zararım oldu :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4 i9500 özellikleri:
Genel Özellikler:

• 130 gram ağırlık, 136.6 x 69.8 x 7.9 mm boyutlarında
  • 16 GB / 32 GB / 64 GB dahili hafıza, 64 GB’a kadar hafıza kartı desteği
  • Wi-Fi, Wi-Fi hotspot, DLNA, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, GPS, NFC, Kızılötesi, TV çıkışı
Ekran

• 4.99 inç, 1080 x 1920 px, Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekran
  • 1 inç başına 441 piksel, Corning Gorilla Glass 3 çizilmeye karşı dayanıklı ekran
Kamera

• 13 MP kamera, Otomatik netleme, LED Flaş
  • Aynı anda hem ön kamera hem de arka kamera ile kayıt
  • Aynı anda hem fotoğraf hem de video kayıt
  • Full HD video kaydı, 2 MP ön kamera ve Full HD video kayıt
İşletim sistemi ve İşlemci

• Android 4.2.2 (Jelly Bean) işletim sistemi
  • Dört çekirdekli 1.6 GHz Cortex-A15 ve Dört çekirdekli 1.2 GHz Cortex-A7 Exynos 5 Octa 5410 işlemci, 2 GB RAM
  • PowerVR SGX 544MP3 grafik işlemcisi
Diğer özellikler:

• Ofis belgelerini görüntüleme ve düzenleme
  • Yakınlık sensörü, Dijital Pusula, Jiroskop, Barometre
  • Konuşma esnasında ortam gürültüsünü azaltan 2. mikrofon
  • S Voice: Sesli asistan, Smart Stay: Göz hareketlerini izleme
  • 50 GB kotalı ücretsiz Dropbox servisi
  • DivX, XviD oynatıcı

bytekno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında bu tür soruların cevapları kişiye özeldir bence. Kullanımı kolay olsun ve karizmatik olsun derseniz iphone 5 almalısınız. İnternette çok dolaşacağım oyun oynayacağım dersenizde s4 tercih edilebilir. Bütün bunların yanında suyla çok uğraşıyorsanız xperia z tercih edilebilir.
Bu telefonların hepsini aşağıdaki sitede kıyasladım.
http://hadikiyasla.com/komper.php?kpids=6,2,3,5&target=&cid=1&docompare=KIYASLA

Editör puanı en yüksek olan samsung s4.
Tercih sizin.

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0

hey amigo sen hangi videoya baktın öyle ? Ekran kalitesi en iyi telefon htc one şuan piyasada tahmini ppi değeri 448! Şuan ekran konusunda rakibi yok

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben olsam iphone 5s i beklerdim şunun şurasında bir ay kaldı
5s mi :D onu bekleyeceğine Nokia lumia 1020 beklesin 2gb ram 41mplik kamera gelişmiş microfon ve ses sistemi amber güncellemeli geliyor ve gdr3de yolda 2014 başıda wp 8.1 gelicek en az 5 sene götürür seni... iphone5s'i 2 ye katlar iphone 5 de beklentileri karşılıyamadı 5s de karşılayamayacak donanım olarak çok gerideler yazılıma bakacak olursak ios 7 windows phone kopyası steve jobs öldükten sonra teknolojik anlamda bir yenilik yk nfc desteği yk radyo yk kısıtlamalar bi süre sonra can sıkıcı oluyor.

original

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Galaxy S4 almanı şiddetle tavsiye ederim.

Nedenler ;

-Kasma problemi yok (telefonu çok yorarsan her telefon gibi oda biraz yavaşlayabilir)
-Kocaman ekranı sayesinde filmini daha rahat izlersin , internette daha rahat gezinirsin
-iPhone 5'ten biraz daha olsa da (desibel olarak) güzel ses çıkartır.Fakat tabii ki güzel bir kulaklık alırsan müzik keyfini çok iyi bir şekilde yaşarsın
-S Health , S Translator , NFC , Radyo gibi özellikler kullanarak telefonunu daha etkili kullanırsın.
-Oyunlarda çok zevk alırsın.Hem kasmıyor , hem büyük ve çok iyi bir ekranı var.
-Google Play ile App Store'da paralı olan çoğu oyunu bedavaya alabilirsin.
-Widget'lar sayesinde maillerine , Facebook mesajlarına vs. daha rahat ulaşırsın.

Bunlar az bile , S4 al derim.

NOT : APPLE'IN ÇOK SATMASININ NEDENİ ÇOK ÜNLÜ OLMASI.AYRICA TELEFONLARININ SADECE ŞEKLİ VS. GÜZEL.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Zrilyon çeşit telefonun kullandığı android'e güvenme 4-5 aya (en geç) kasmaya başlıyor. iPhone 5 al keyfine bak derim ben.

Spacebear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone'da hiç film izlemedim ancak oyun oynamak için en iyi tercih iPhone 5. Malum AppStore oyun çeşitliliği açısından Google Play'den hayli önde.

Mr.Nomad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5s mi
laughing.gif
onu bekleyeceğine Nokia lumia 1020 beklesin 2gb ram 41mplik kamera gelişmiş microfon ve ses sistemi amber güncellemeli geliyor ve gdr3de yolda 2014 başıda wp 8.1 gelicek en az 5 sene götürür seni... iphone5s'i 2 ye katlar iphone 5 de beklentileri karşılıyamadı 5s de karşılayamayacak donanım olarak çok gerideler yazılıma bakacak olursak ios 7 windows phone kopyası steve jobs öldükten sonra teknolojik anlamda bir yenilik yk nfc desteği yk radyo yk kısıtlamalar bi süre sonra can sıkıcı oluyor.

Ne saçmalamışsın sen öyle ya :) sesli güldüm sana :) sen nokia çalışanı filan mısın ? :) iphone 5 zaten lumia 1020'den daha iyiki sendeki neyin kafası

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Oncelıkle Merhaba arkadaslar.

Ben dubaiden telefon aldıracağım. İphone5 mi galaxys4 mu alacagım bır turlu karar veremedim.Hem oyun oynamak hem internette dolaşmak hemde film izlemek için önerebileceginiz telefon hangisi ?

Birde android kasar demişsiniz iOs alırsam hiç kasmaz mı ?

İyi forumlar..

iphone 5 de oyun oynanmaz ve film izlenmez ekran küçük s4 al ekran büyük fullhd ekranı var süper film izlenio ve oyun oynanıo bende s4 kullanıyorum takılma filan yok gayet iyi kamerası da süper