HTC Explorer İç Ekran Çatladı

Bu konuyu okuyanlar

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
HTC Explorer telefona sahibim.Bugün elimden dik bir şekilde düşürdüm ve alt kısmı yere çarptı.Telefon kapandı.Açtıktan sonra farkettim ki ekranın sol alt köşesinde ama iç kısımda çatlaklar oluşmuş.Telefonu açıyorum; açılma sesi geliyor fakat ekran gelmiyor.Fakat çatlaklık telefonu açınca ışık şeklinde görülüyor.

HTC Exploler iç ekranının fiyatını biliyor musunuz ? İnternette araştırdım 50 TL'ye kadar ekranlar var.Ama bunlar iç ekranı kapıyor mu ?

Şimdiden teşekkürler

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
HTC Explorer telefona sahibim.Bugün elimden dik bir şekilde düşürdüm ve alt kısmı yere çarptı.Telefon kapandı.Açtıktan sonra farkettim ki ekranın sol alt köşesinde ama iç kısımda çatlaklar oluşmuş.Telefonu açıyorum; açılma sesi geliyor fakat ekran gelmiyor.Fakat çatlaklık telefonu açınca ışık şeklinde görülüyor.

HTC Exploler iç ekranının fiyatını biliyor musunuz ? İnternette araştırdım 50 TL'ye kadar ekranlar var.Ama bunlar iç ekranı kapıyor mu ?

Şimdiden teşekkürler

Dostum öncelikle youtube'dan tamir videolarını izlemeni öneririm. Sanırım orada soruna cevap bulacaksın. Yabancı kaynaklı yayınlar oldukca fazla ve telefonun ekranını nasıl değiştireceğine dair muhakkak bir video vardır. Oradan bakabilirsiniz iç ekranı kapıyor mu kapamıyor mu?

İkincisi gittigidiyor.com da gerçekten ucuza ekranlar bulabilirsiniz. İyi bir satıcıdan aldıktan sonra sorun olacağını sanmıyorum. Eğer kendin değiştireceksen çok dikkat ve özen göstermelisin. Zira telefonun parçaları çok küçük olduğu için en küçük bir hatayı kabul etmiyor ve hemen başka bir parça bozuluyor. Ama denemeye değer :)