Htc chacha batarya sorunu . :(

Bu konuyu okuyanlar

DeepLune

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende 1 ay önce htc chacha aldım telefonu telefonu cok harika tanıttılar iyi güzel sonra şarj olayında bir sey demediler kapalı şarj etmem gerekiyormus ama ben bitirdim bataryayı şarja taktım biraz uğraştım ve bıraktım ama acıktı şimdi telefonla sadece mesajlasıyorum ne varsa kapalı hiç birsey acık değil ne wi fi ne gps filan hepsi kapalı internete hic birsekilde girmiyorum ve sarj ortalama 8 sekiz saat gidiyor internete girsem 10 dk da %10 u gidiyor servise gonderdim şu uygulamaları filan kapatın diyor ben zaten onu yaptıgın halde hic internet facebook twitter kullanımı olmadıgı halde sarj bu kadar gidiyor ne yapmam gerek lütfen yardım edin ...
:cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde yardım istiorm aynı sorunları bende yaşıorm lütfen yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İNternete giridiginizde sarj olayından dolayı sıkıntı cekmek zorundayız.. Yapacak birsey yok HTC nin klasik sarj sıkıntısı..

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ChaCha gibi üst düzey olmayan bir telefonda 8 saat çok abuk bir süre, bir problem olmalı. Türkiye'de de kaynak yoktur, yurtdışı forumlara bakmalı.
Yalnız telefonun şarjının bitmesinden kapanmasına neden olmak pile verilebilecek en büyük zararlardan biri.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Chachanın sorunu bu.. 8 saat dayanıyorsa iyi bile.. Şarj süresini uzatmak istiyorsan telefonu değiştir.

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
  • Ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar –> Buradaki wifi, bluetooth, mobil şebeke ayarlarını kapalı tutun.
  • Ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar – Mobil şebekeler –> Buradaki veri dolaşımı ve hep açık mobil veriyi kapalı tutun.
  • Ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar – Mobil şebekeler – Şebeke Modu –> Bu ayarı yalnızca GSM olarak değiştirin.
  • Ayarlar – Ekran – Parlaklık –> Bu ayarı otomatik parlaklık olarak değiştirin.
  • Telefonunuzun titreşim özelliğini kullanmamaya çalışın.

• Ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar –> Buradaki wifi, bluetooth, mobil şebeke ayarlarını kapalı tutun.
  • Ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar – Mobil şebekeler –> Buradaki veri dolaşımı ve hep açık mobil veriyi kapalı tutun.
  • Ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar – Mobil şebekeler – Şebeke Modu –> Bu ayarı yalnızca GSM olarak değiştirin.
  • Ayarlar – Ekran – Parlaklık –> Bu ayarı otomatik parlaklık olarak değiştirin.
  • Telefonunuzun titreşim özelliğini kullanmamaya çalışın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu bende yeni aldım 1 ay felan oldu, alırken dikkat ettim 430 saat calışma 7 saat konuşma olarak belirlenmis bataryası ama bende 7 saat uykulu halde bitiyor simdi karantiye verdim telefonu sadece batarya yzünden, verirken alan adam büyük ihtimal yazılımındadır proplem dedi ama bilemicem..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben de telefonu yeni aldım elimden düşmedi aldığımdan beri 4 saat şarjı anca dayanıyor sadece mobil şebeke açık...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran isigini azaltiyorum bir az faydasi var ama yine de sorunlu ne edelib duna yaaa :crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende yeni aldım sabah fişten cıkarıyorum aksma kadar hiç bişe yapmazsam zor dayanıyor sanırım bunu butaya değilde htc nin kendi sayfasına yazmamız gerekiyor ya telefonu değiştirsinler yada bu olaya care bulsunlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben de telefonu yeni aldım şu anda pilden sadece 3 blok gitti (toplam 10, kalan 70%), 1 gün 17 saattir açık telefon. mesajlaşıp kullanıyorum, + mobil data açık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler şarjı tamamen bitirip (kapalı olmak kaydıyla) 24 saat şarjda bırakın emin emin olun sorununuz düzelecektir :D sorununuz düzelirse bi allah razı olsun demeniz yeter.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bildirimlerde ((htc chacaha'nın f düğmesini kullanmasına izin ver)) diye yazıyo bunu nasıl silebilirm burdan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirimmm.. :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Buna bende cevap istiyorum bir çaresine bulamadı, yardımcı olur musunuz?

tecno_man

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar maalesef bu Chachanın en büyük sorunu. Valla bence 8 saat dayanması iyi bile.. İlla da şarj bana yetmiyor diyorsun telefonunu değişmekten başka çaren yok. :/ Yine de olabildiğinde tüm uygulamaları kapamak, aşığı azaltmak, titreşimi kapamak etkili olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bunun çaresi telefonu aldığınızda hiç açamadan 3 kere 12 saat şarj etmektir. bunun dışında sorununuz 1-2 ay içerisinde batarya kendine gelicektir.. bunun dışında telefonunuz kapalıyken ayda sadece 1 kere 12 saat şarj edin farkını yaşayacaksınız.. heğinizi öperler;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonu alalı 1 sene oldu fakat böyle bir olayla ilk defa karşılaşıyorum şarj olmuyor şarja taktığım anda adaptörün yetersiz oldugunu söyleyip kapanıyor ve açılmıyor turuncu ışık yanıp sönüyor şimdi ise hiç açılmıyor şarj almıyor ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bugün sabah htc cha cha telefonunu şarzda unutmşşum telefonu elime aldığımda yanıyordu kapanmıştı açmaya çalıştım açılmadı üst taraftaki led yanıp sönüyor şarz olmuyor açamıyorum telefonumu lütfen yardım eidin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı telefonu bende ikinci el olarak aldım hem ısınıyor hemde şarj dayanmıyor bune böyle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Turuncu isik yanip sonuyorsa sarjin kablosunu cikar bekle tak gene yap olmassa batarayi cikar tak sarja tak olur ben ole yaptim geecti