HTC 10 mu S7 Edge mi almalıyım? Bugün alacağım

Bu konuyu okuyanlar

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kullandığım iphone 6s pert oldu. yenisi için 1200 tl fiyat istediler kabul etmedim. yeni telefon almaya karar verdim . Android denemek istiyorum. 1 telefonu 2 yıldan fazla kullanmam uzun kullanım benim için önemli değil pek ama stabiliteye önem veririm. tabi uygulamalar konusunda özellikle . uygulamalarda kasma donma uyumsuzluk olsun istemem. kamera önemli ama araştırdığım kadarıyla iki telefon arasında kamera konusunda fark yok gibi bişey. sadece videoda fark varmış zaten çok video çeken bir insan değilim . batarya önemli . iphone 6s ile akşamı çıkarıyordum. htc 10 un bataryası daha iyimidir? yada s7 edge ile arasında çok fark varmı htc 10 la? ayrıca s7 edgeye uyumlu ekran camı bulmak imkansızmış hep boşluk kalıyormuş. ilk düşürmede ekran camla buz oluyormuş ve 1200 tl ödemek gerekiyormuş .dayanıksızmı bu teelfon bu kadar?

yada Düz S7 mi almalıyım?

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
S7 edge al ekran koruyucusu bulunuyor hepsi buradada var
Niye s7 Edge? sebeplerinide yazın . açıkçası sizin yorumlarınızı dikkate almıyorum pek çünkü samsung fanboyusunuz başka biri s7 edge yazsa dikkate alırdım. tarafsız yorum istiyorum

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
s7 edge al yan ekranın ayrı havası kamera ve pil gücünden doyasıyla faydalan..htc nin arayüzü şahsen beğenmiyorum uygulamalar bile assağıya doğru akıyor ters geliyor bana

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
s7 edge al yan ekranın ayrı havası kamera ve pil gücünden doyasıyla faydalan..htc nin arayüzü şahsen beğenmiyorum uygulamalar bile assağıya doğru akıyor ters geliyor bana
Bataryası çok mu iyi edge nin htc ye göre? htc nin arayüzü en stabili lakin kullanıcı bi süre sonra sıkılıyormuş iphone gibi. bende sıkılırım diye düşünüyorum çünkü iphone un arayüzü ne kadar stabil olsada bi süre sonra sıkılıyor insan.

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
S7 Edge al daha pili daha iyi.
sadece pil için mi önerdiniz hocam? ön kamerayada önem veririm galiba s7 edgenin ön kamerası çok düzenleme yaptığı için gerçek dışı çıkıyormuş. iphone 6s ile htc 10 un gerisinde diye duymuştum

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ek olarak samssungda bazı uygulamalarda 2 şer adet var. bu uygulamaları root yapmadan kaldırma şansımız yada devre dışı bırakma şansımız yok mu?

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Ön Kamera performansı için HTC 10 önerimdir ama Pil+Farklı Ekran Deneyimi için S7 Edge Öneririm . Ama derseniz ön kamera vazgeçilmezimdir o zaman HTC 10 alın :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Niye s7 Edge? sebeplerinide yazın . açıkçası sizin yorumlarınızı dikkate almıyorum pek çünkü samsung fanboyusunuz başka biri s7 edge yazsa dikkate alırdım. tarafsız yorum istiyorum
Daha iyi batarya
Daha iyi ekran
Daha seri çalışıyor testlerde inanıp inanmamak sana kalmış.
Masada bana göre daha şık duruyor.
Arka kamera performansında daha iyi ön kamerada daha kötü.
Arka kamerada özellikle videoyu daha iyi çekiyor.
Eski Toucwizden eser yok.
Ram yönetimi iyi sorun çıkarmıyor.
HTC 10 un
ön kamerası daha iyi
sd 820nin rom çeşitliği var
Daha sağlammış hissi veriyor.
Kulaklık çıkışı daha iyi yani ses ile ilgili konularda daha iyi
ses kaydını daha iyi yapıyor.
Daha temiz arayüzü var

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Daha iyi batarya
Daha iyi ekran
Daha seri çalışıyor testlerde inanıp inanmamak sana kalmış.
Masada bana göre daha şık duruyor.
Arka kamera performansında daha iyi ön kamerada daha kötü.
Arka kamerada özellikle videoyu daha iyi çekiyor.
Eski Toucwizden eser yok.
Ram yönetimi iyi sorun çıkarmıyor.
HTC 10 un
ön kamerası daha iyi
sd 820nin rom çeşitliği var
Daha sağlammış hissi veriyor.
Kulaklık çıkışı daha iyi yani ses ile ilgili konularda daha iyi
ses kaydını daha iyi yapıyor.
Daha temiz arayüzü var
sade arayüzden sıkıldım iphone kullanıyordum ama sıkıldım. daha seri çalışıyor ama ilk aldığında seri çalışıyor 1 ay sonra yavaşlıyor. yavaşlıktan kastım, kasma donma değil ilk güne göre biraz hantallaşıyor. arayüz olarak samsung u tercih etsem bana htc ye göre + ları neler? neyimi kolaylaştırır?

M

Murat Burç

SDN Okuru
sade arayüzden sıkıldım iphone kullanıyordum ama sıkıldım. daha seri çalışıyor ama ilk aldığında seri çalışıyor 1 ay sonra yavaşlıyor. yavaşlıktan kastım, kasma donma değil ilk güne göre biraz hantallaşıyor. arayüz olarak samsung u tercih etsem bana htc ye göre + ları neler? neyimi kolaylaştırır?
2 ayı dolduracak 7 gün sonra bir yavaşlama yok s7de
ekran bölme rehberde sağa kaydır arıyor sola kaydır mesaj atıyor tema desteği var. Türlü türlü özellik kamerayı hızlı başlatma game mode özellikleri vb böyle ince özellikler

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
2 ayı dolduracak 7 gün sonra bir yavaşlama yok s7de
ekran bölme rehberde sağa kaydır arıyor sola kaydır mesaj atıyor tema desteği var. Türlü türlü özellik kamerayı hızlı başlatma game mode özellikleri vb böyle ince özellikler
Düz s7 mi edge mi ozaman? Bide bu her uygulamdan iki adet var. Kaldıramıyoruz, arka planda çalışıp veri topluyorlar. Bu google uygulamalarını devre dışı bırakırsak, veri toplamaya batarya yemeye devam eder mi yoksa kapanır mı komple?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Düz s7 mi edge mi ozaman? Bide bu her uygulamdan iki adet var. Kaldıramıyoruz, arka planda çalışıp veri topluyorlar. Bu google uygulamalarını devre dışı bırakırsak, veri toplamaya batarya yemeye devam eder mi yoksa kapanır mı komple?
Mesela kurulu bir google fotoğraflar uygulamasıvardı devre dışı bıraktım ayarlardan uygulamarldan google fotoğraflara tıkladğımda veri kullanımı yok diyor hafızada 28 KB yer kapladığını gösteriyor mesela kurulu bir drive var devre dışı bırakttım veri yemiyor ama hafızadan 32 mb yiyor bazı uygulamalar dahili bellekte hala depolanmaya devam ediyor bazı uygulamalar kb seviyesine düşüyor. Veri toplama ve batarya kısmında devre dışı bıraktığım uygulamalar veri kullanımı yok diyor pil ve bellek(RAM) kısımlarını soluklaştırıyor(yemiyor anlamında) ve hiç kullanılmadı diyor.Bu telefona göre böyle

M

Murat Burç

SDN Okuru
upload_2016-8-25_13-15-3.png

Noluyor la 7.0mı geldi yoksa ne dersiniz beyler

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Kullandığım iphone 6s pert oldu. yenisi için 1200 tl fiyat istediler kabul etmedim. yeni telefon almaya karar verdim . Android denemek istiyorum. 1 telefonu 2 yıldan fazla kullanmam uzun kullanım benim için önemli değil pek ama stabiliteye önem veririm. tabi uygulamalar konusunda özellikle . uygulamalarda kasma donma uyumsuzluk olsun istemem. kamera önemli ama araştırdığım kadarıyla iki telefon arasında kamera konusunda fark yok gibi bişey. sadece videoda fark varmış zaten çok video çeken bir insan değilim . batarya önemli . iphone 6s ile akşamı çıkarıyordum. htc 10 un bataryası daha iyimidir? yada s7 edge ile arasında çok fark varmı htc 10 la? ayrıca s7 edgeye uyumlu ekran camı bulmak imkansızmış hep boşluk kalıyormuş. ilk düşürmede ekran camla buz oluyormuş ve 1200 tl ödemek gerekiyormuş .dayanıksızmı bu teelfon bu kadar?

yada Düz S7 mi almalıyım?
Htc 10 nun stabillik konusunda daha iyi olduğunu düşünüyorum.Sense arayüzü çok hafif.Nexus telefonlar gibi çalışır bana göre.Ayrıca Htc nin 1 tane amiral gemisi telefonu var şuanda güncellemelerin daha hızlı geleceğini ve firmanın daha çok destek vereceğini düşünüyorum.Her ne kadar s7 nin kıvrımlı ekranı şık olsada ben Htc 10 nun daha güzel olduğunu düşünüyorum.Tam metal kasa size yabancıda hissettirmez iphone 6S kullanmışsınız çünkü.Ses ve ön kamera konusunda da daha iyi Htc 10 öneririm.

hesapmakinesi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bence alırken elinde incele hangisini daha çok seversen onu al. Arada dağlar kadar fark yok pişman olmazsın.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Bu arada Samsung S7'de Exynos var ve bu bazı uygulamalarda sıkıntı yaratıyor .

Ak3La'

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yorumlar için teşekkürler s7 edge aldım

Son mesajlar